اخبار ارز دیجیتال

وویجر دیجیتال “کمتر از یک خانه در شن” ​​بود – کمیسیونر CFTC

اظهارات کریستین جانسون، کمیسر CFTC پس از آن مطرح شد که CFTC و FTC شکایت‌های جداگانه‌ای علیه وویجر و مدیر عامل سابق استفان ارلیچ تنظیم کردند.

کمیسر کمیسیون معاملات آتی کالاهای ایالات متحده (CFTC) Voyager Digital را به اشتباهاتی متهم کرده است که در نهایت منجر به از دست دادن میلیاردها دلار از سرمایه مشتری شده است.

کریستین جانسون، وزیر امور خارجه، در بیانیه‌ای در ۱۲ اکتبر، وویجر را به اقدامات گمراه‌کننده، نادیده گرفتن علائم هشداردهنده و کوتاهی در انجام «حداقل دقت لازم» برای محافظت از مشتریان متهم کرد.

“به دلیل شکست وویجر، شرکت به قلعه ای روی شن تبدیل شد.”

منابع کالایی می گویند وویجر چشم خود را بر آنچه شرکت های سرمایه گذاری تابعه با سرمایه مشتری خود انجام می دهند، بسته است.

جای تعجب است که وویجر نتوانست بر شرکت هایی که دارایی های مشتریان خود را در آنها سرمایه گذاری می کند فشار بیاورد.

وی افزود: «به‌جای اینکه شرکت‌های سرمایه‌گذاری که دارایی‌های مشتریان را دریافت می‌کنند ملزم به ارائه سطح بالاتری از شفافیت شوند، وویجر از انتظارات طولانی مدت از متولیان اجتناب می‌کند و تلاش می‌کند تا همان انتظارات را حفظ کند». .

اظهارات جانسون پس از آن بیان شد که تنظیم کننده، همراه با کمیسیون تجارت فدرال، در ۱۲ اکتبر شکایتی موازی علیه استفان ارلیش، مدیرعامل سابق وویجر ارائه کردند. Ta.

شکایت CFTC مدعی است که ارلیچ و وویجر مرتکب تقلب و “شکست در ثبت” در پلتفرم و “محصول محصولات ثبت نشده” شده اند.

در همین حال، FTC با وویجر به توافق رسید که شرکت را از ارائه، بازاریابی یا تبلیغ هر گونه محصولات یا خدماتی که می تواند برای سپرده گذاری، مبادله، سرمایه گذاری یا برداشت دارایی استفاده شود، منع می کند. ۱۲ بیانیه

وویجر و شرکت های وابسته آن با یک حکم ۱.۶۵ میلیارد دلاری موافقت کرده اند که برای بازپرداخت مشتریان در روند ورشکستگی استفاده می شود.

در همین حال، کارولین فام، کمیسیونر CFTC در ۱۲ اکتبر در بیانیه‌ای جداگانه گفت که رگولاتور به پیگیری اقدامات خود علیه شرکت‌های رمزنگاری که از وجوه مشتریان سوء استفاده می‌کنند، ادامه خواهد داد.

“تفاوت زیادی بین مدیریت وجوه سرمایه گذاران به منظور تجارت مشتقات و گرفتن سپرده و دادن وام به دیگران وجود دارد. بدون وام و اعتبار مصرفی، اقتصاد ما متوقف می شود. از بین خواهد رفت.”

مربوط: CFTC حکم پیش فرض ۵۴ میلیون دلاری را علیه معامله گران در طرح کلاهبرداری کریپتو صادر می کند

با این حال، فام معتقد است که CFTC ممکن است در تفسیر آنچه که اپراتور استخر کالا را تشکیل می دهد، از اختیارات خود فراتر رفته باشد.

“چنین تفسیری فراتر از اختیارات قانونی است و چارچوب قانونی و نظارتی تعیین شده برای وام دادن به موسسات مالی و تامین مالی مصرف کننده را مختل می کند.”

در ۷ سپتامبر، فام از CFTC خواست تا یک برنامه آزمایشی نظارتی کریپتو ایجاد کند که ریسک‌های پیش روی سرمایه‌گذاران خرد را بررسی کند.

وویجر در ژوئیه ۲۰۲۲ درخواست ورشکستگی فصل ۱۱ را داد و نشان داد که ممکن است بین ۱ تا ۱۰ میلیارد دلار دارایی به بیش از ۱۰۰۰۰۰ طلبکار بدهکار باشد.

کارگزاری ارز دیجیتال در ژوئن شروع به پذیرش برداشت مشتری کرد.

مجله: مقررات ارزهای دیجیتال: آیا رئیس SEC، گری جنسلر، حرف آخر را می‌زند؟


نویسنده: Brayden Lindrea
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا