اخبار ارز دیجیتال

جعل هویت ویتالیک بوترین، فیشینگ ETH را قبل از The Merge تقویت می کند

کوین تلگراف حداقل شش حساب توییتر را شناسایی کرد که به عنوان “تأیید شده” علامت گذاری شده بودند که تصویر پروفایل، نام و توضیحات پروفایل بوترین را کپی کرده بودند.

هیاهویی که پیرامون The Merge وجود دارد، انبوهی از کلاهبرداران را جذب کرده است تا با استفاده فعالانه از حساب‌های توییتر تأیید شده برای جعل هویت ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم، سرمایه‌گذاران را گمراه کنند.

کارآفرینان برجسته، از جمله ایلان ماسک، ثروتمندترین مرد جهان، بارها به بزرگترین مشکل توییتر اشاره کرده اند: ربات ها. با این حال، واضح است که کلاهبرداران از پروفایل های تایید شده استفاده می کنند تا تلاش های خود را افزایش دهند تا مورد توجه قرار نگیرند.

جعل هویت ویتالیک بوترین تأیید شده جعلی که حملات فیشینگ را انجام می دهد.منبع: توییتر

کوین تلگراف کمتر از شش حساب توییتر تایید شده را شناسایی کرده است که در حال حاضر تصویر پروفایل، نام و توضیحات پروفایل بوترین را تکرار می کنند. این حساب‌ها به طور فعال هدایای جعلی اتریوم (ETH) را تبلیغ می‌کنند تا سرمایه‌گذاران را برای دسترسی به کیف پول‌های ارزهای دیجیتال گمراه کنند.

ساده ترین راه برای شناسایی جعلی توجه به دسته توییتر است که به نام کاربری پروفایل شما نیز شناخته می شود. افزایش اخیر پروفایل های جعلی توییتر که جعل هویت مدیر عامل بایننس، چانگپنگ ژائو هستند، ماسک را مجبور کرده است که به طور عمومی به این موضوع اشاره کند، همانطور که در زیر می بینید.

گاهی اوقات، کلاهبردارانی نیز دیده می‌شوند که با جعل هویت بنیاد اتریوم تلاش می‌کنند تا اعتماد توده‌ها را جلب کنند. به خصوص در طول رویدادهای مهمی مانند بازارهای صعودی و ارتقاء شبکه، بازیگران بد می توانند به راحتی سرمایه گذارانی را که معمولاً از تقلب در میان هیاهوها بی اطلاع هستند فریب دهند.

این مقاله هشداری برای سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال است تا در معرض کلاهبرداری‌های هدفمند و حملات احتمالی نفوذی قرار نگیرند.

مربوط: اتریوم آماده ادغام به عنوان Last Shadow Fork با موفقیت کامل شد

به همان اندازه که در مورد The Merge هیجان زده بود، یک تایمر شمارش معکوس اضافه کرد که زمان باقی مانده تا زمان انتقال بلاک چین اتریوم از مکانیسم اجماع Proof of Work (PoW) به Proof of Stake (PoS) را نشان می دهد.

کوین تلگراف قبلاً در مورد داده های جستجوی اخیر گوگل گزارش داده بود و نشان می داد که جستجوهای عبارت “ادغام اتریوم” چندین بار در ۳۰ روز گذشته امتیازهای بالای ۵۰ را ایجاد کرده است که در ۳ سپتامبر به ۱۰۰ رسیده است.نویسنده: Arijit Sarkar

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا