اخبار ارز دیجیتال

ویزا: پل توکن در سال 2022 یک هدف داغ برای سارقان بود


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

کلاهبرداران معمولاً از قراردادهای هوشمند سوء استفاده می کنند تا اجازه دهند تراکنش های تقلبی تأیید شوند.

طبق اعلام ارائه‌دهنده پرداخت جهانی ویزا، سال 2022 یک سال رکورد برای سرقت ارزهای دیجیتال خواهد بود و بیش از 3 میلیارد دلار در سرقت‌های زنجیره‌ای به سرقت رفته است. خدمات پل رمزارز اهداف آسانی برای مهاجمان بود.

ویزا گزارش تهدیدات دوسالانه خود را در 20 مارس منتشر کرد. این سند حاوی 24 صفحه داده در مورد انواع نقض‌ها، از طرح‌های کلاهبرداری کارت‌های پلاستیکی گرفته تا بدافزار، در سیستم‌های پرداخت دیجیتال در سراسر جهان در سال گذشته است. بخش جداگانه ای به ارزهای دیجیتال و پلتفرم های دیجیتال اختصاص داده شده است.

تاریخچه مختصری از سرقت های بزرگ مبتنی بر بلاک چین.منبع: Investpedia

به پل های رمزی و آسیب پذیری های آنها توجه ویژه ای داشته باشید. کلاهبرداران معمولاً از قراردادهای هوشمند سرویس پل برای جعل تراکنش های جدید یا مجوز تراکنش های جعلی سوء استفاده می کنند. مجموع وجوه دزدیده شده از طریق پل های رمزی از ژانویه تا اوایل اکتبر 2022 بالغ بر 2 میلیارد دلار خواهد بود.

این گزارش همچنین به کمپین های فیشینگ متمرکز بر ارزهای دیجیتال اشاره می کند. مهاجمان از ایمیل‌ها برای جمع‌آوری اطلاعات ورود به حساب قربانی، جعل هویت یک شرکت صرافی ارزهای دیجیتال استفاده کردند. زمانی که صرافی واقعی نیاز به احراز هویت دو مرحله ای (2FA) از مهاجم دارد، مهاجم از یک سایت جعلی استفاده می کند تا قربانی را فریب دهد تا اطلاعات 2FA خود را وارد کند. سپس از 2FA واقعی از سایت جعلی برای تکمیل فرآیند ورود استفاده کنید.

ارتباط:استراتژی کریپتو ویزا پرداخت های استیبل کوین را هدف قرار می دهد

در ماه فوریه، گزارش شد که ویزا به همراه Mastercard رقیب، راه‌اندازی همکاری جدید با این شرکت ارزهای دیجیتال را به تعویق می‌اندازد. او به ویزا اطمینان داد که به همکاری با شرکت‌های ارزهای دیجیتال برای بهبود رمپ روشن/خاموش ارز فیات ادامه خواهد داد. و “محصولات جدیدی بسازید که می تواند پرداخت سکه های پایدار را تسهیل کند.”

در 20 فوریه، ارزش بازار بیت کوین برای سومین بار در تاریخ از ارزش بازار ویزا پیشی گرفت. تا 14 مارس، شکاف بین این دو به بیش از 20 میلیارد دلار رسیده بود که به نفع BTC بود.

نویسنده: David Attlee

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا