اخبار ارز دیجیتال

Velodrome 350,000 دلار وجوه دزدیده شده از عضو تیم Gabagool را بازیابی می کند

در حالی که بسیاری از اعضای جامعه برای حمایت از کدنویس برجسته آمده اند، گاباگول به اتهامات مطرح شده علیه او پس از تحقیقات Velodrome اعتراف کرده است.

Velodrome Finance، بازار معاملات و نقدینگی، از بازیابی ۳۵۰۰۰۰ دلار سرقت شده در ۴ آگوست خبر داد.

در ۴ آگوست، ۳۵۰۰۰۰ دلار از یکی از کیف پول‌های با ارزش Velodrome (که به سرمایه‌های عملیاتی مانند حقوق اختصاص داده شده بود) قبل از انتقال به کیف پول چندجانبه مالی شرکت خارج شد. تحقیقات داخلی بعدی هویت مهاجم را فاش کرد و به شرکت اجازه داد کل غارت را پس بگیرد. بیانیه رسمی از Velodrome فاش کرد:

با تأسف فراوان متوجه شدیم که مهاجم یکی از اعضای تیم، گاباگول است.

در حالی که بسیاری از اعضای جامعه برای حمایت از کدنویس برجسته آمده اند، گاباگول به اتهامات مطرح شده علیه او پس از تحقیقات Velodrome اعتراف کرده است.

تقریباً شش ساعت پس از افشاگری، گاباگول یادداشتی را منتشر کرد که در آن وقایع مختلفی که منجر به تلاش برای سرقت شد را فاش کرد. بزرگترین اشتباه Velodrome این بود که مالکیت کلیدهای خصوصی کیف پول را به پنج نفر از جمله Gabagool داد.

Gabagool، مانند بسیاری از سرمایه گذاران دیگر، در سقوط ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲ یک تن پول از دست داد. گاباگول در تلاشی برای جبران ضرر خود تصمیمی عجولانه برای برداشت ۳۵۰۰۰۰ دلار از ارزهای دیجیتال مختلف، تبدیل آن به اتر (ETH) و انتقال آن به Tornado Cash گرفت.

یک دفترچه یادداشت Gabbapool که مالک آن تا سرقت Velodrome است.منبع: توییتر

زمانی که گاباگول تصمیم گرفت وجوه دزدیده شده را بازگرداند، بازرسان Velodrome “نشان دادند که قبلاً متوجه شده بودند که من درگیر بودم.” وی در پایان یادداشت خود را چنین بیان کرد:

“من چیز دیگری برای گفتن ندارم. هوم.”

در همین حال، Velodrome فاش کرده است که برای تعیین مراحل بعدی خود با وکلای خود همکاری خواهد کرد.

مربوط: BlueBenx کارمندان خود را اخراج کرد، برداشت وجوه را به تعلیق درآورد، به دلیل هک ۳۲ میلیون دلاری

BlueBenx، یک پلتفرم وام‌دهی ارز دیجیتال برزیل نیز هک شد، اما نتایج بعدی با Velodrome Finance همخوانی نداشت. طبق گزارش ها، BlueBenx تمام ۲۲۰۰۰ کاربر را پس از هک کردن ۳۲ میلیون دلار از برداشت وجوه مسدود کرد.

جزئیات این هک فاش نشد، اما بسیاری از سرمایه گذاران در مورد این موضوع اظهار نظر کردند:

من فکر می‌کنم این داستان حمله هکری احتمالاً یک کلاهبرداری است، زیرا آنها آن را ساخته‌اند و به نظر یک فریب است.

عدم اعتماد سرمایه‌گذاران از این واقعیت ناشی می‌شود که بسیاری از پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال اخیراً برداشت وجوه خود را متوقف کرده‌اند و در عین حال ناتوانی خود را در بازگرداندن بازدهی‌های قول‌داده‌شده قبلی به کاربران پنهان کرده‌اند.نویسنده: Arijit Sarkar

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا