اخبار ارز دیجیتال

کاهش بودجه بلاک چین و کریپتو در سه ماهه چهارم 2022: گزارش


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

سال 2022 شاهد کاهش کلی در سرمایه گذاری های سرمایه گذاری خطرپذیر در حوزه بلاک چین و فضای ارزهای دیجیتال بود.

سال 2022 سال سختی برای صنعت ارزهای دیجیتال خواهد بود، با شرایط تیره بازار که با روند نزولی در سرمایه گذاری های مخاطره آمیز به سمت فعالیت های بلاک چین و ارزهای دیجیتال منعکس شده است.

گزارش Blockdata نشان می‌دهد که پس از افزایش سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر در فضای گسترده‌تر Web3 تا سال 2021، کاهش‌های متوالی بودجه در تمام چهار فصل سال 2022 وجود دارد.

Blockdata که داده‌های CB Insights را تجزیه و تحلیل می‌کرد، در سه ماهه پایانی سال 2022 سرمایه‌گذاری خطرپذیر را 34 درصد نسبت به سه ماهه سوم سال 2022 کاهش داد. 53 درصد نسبت به دو سه ماهه.

کاهش‌های بعدی در سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر سه‌ماهه به سه ماهه از رکورد ۱۱ میلیارد دلاری سرمایه‌گذاری شده توسط ۶۹۲ معامله در چهار ماه اول سال ۲۰۲۲ کاهش یافت.

Blockdata به تعدادی از عوامل برای کاهش بودجه VC مربوط به کریپتو و بلاک چین در سال گذشته اشاره می کند. فروپاشی 60 میلیارد دلاری اکوسیستم Terra در می 2022 به عنوان رویدادی که منجر به ورشکستگی بعدی وام دهندگان ارزهای دیجیتال Three Arrows Capital و Celelsia شد، برجسته شده است.

انفجار FTX در نوامبر 2022 بر نوسانات در این فضا تأثیر بیشتری گذاشت، در حالی که تصویر کلان جهانی بازارهای سرمایه، تحت تأثیر افزایش نرخ بهره و تورم، سرمایه گذاری سرمایه گذاران خطرپذیر را نیز تحت تأثیر قرار داد.

در نتیجه، تنها 3.7 میلیارد دلار سرمایه VC در سه ماهه چهارم 2022 جمع آوری شد که 61 درصد از 9.6 میلیارد دلار سرمایه گذاری خطرپذیر در سه ماهه چهارم 2021 کاهش داشت. ، از 32 میلیارد دلار به 29 میلیارد دلار کاهش یافت.

مطالب مرتبط: داستان های برتر برای جذب سرمایه رمزنگاری در سال 2022

Blockdata افزایش 35 درصدی حجم معاملات در سال 2022 نسبت به سال 2021 را به عنوان یک نقطه مثبت برجسته می کند. این شرکت پیشنهاد می‌کند که علیرغم کاهش هزینه‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر، سرمایه‌گذاران همچنان به دنبال تأمین مالی برای فناوری‌ها، برنامه‌های کاربردی و استارت‌آپ‌های مبتنی بر بلاک چین هستند.

این گزارش خاطرنشان می‌کند که سرمایه‌گذاری خطرپذیر در حال تغییر به سمت «نوآوری‌های غیر فرار» مانند پل‌های زنجیره بلوکی، پرداخت‌ها و حواله‌ها، وام‌دهی، سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز، مدیریت دارایی و مدیریت هویت دیجیتال است.

Q4 هنوز هم سرمایه گذاری VC قابل توجهی ایجاد کرد. گروه آمبر در دسامبر سال 2022 در دور سری C خود 300 میلیون دلار جمع آوری کرد تا به برخی از افت محصولات تحت تأثیر شکست FTX رسیدگی کند.

در سه ماهه چهارم 9 “مگا دور بلاک چین” برگزار شد که شرکت ها بیش از 100 میلیون دلار جمع آوری کردند. Uniswap و Celestia تنها شرکت هایی هستند که در سه ماهه چهارم سال گذشته به ترتیب با ارزش گذاری 1.7 میلیارد دلار و یک میلیارد دلار به وضعیت تک شاخ رسیدند.

تایید شده است که Coinbase Ventures یکی از فعال ترین سرمایه گذاران VC شرکتی تا سال 2022 است که در 13 دور مختلف تامین مالی برای استارت آپ های بلاک چین و کریپتو شرکت کرده است.

تحقیقات کوین تلگراف قبلاً کاهش سرمایه گذاری خطرپذیر در شرکت های بلاک چین و ارزهای دیجیتال را در سال 2022 برجسته کرده بود. بر اساس تحقیقات داخلی، ارائه دهندگان خدمات وب 3 و زیرساخت بیشترین سهم از بودجه VC را دریافت کردند.

نویسنده: Gareth Jenkinson

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا