اخبار ارز دیجیتال

ازبکستان دسترسی به مبادلات ارزهای دیجیتال خارجی را برای تجارت ثبت نشده مسدود می کند

تنظیم کننده های ملی از بازیگران صنعت می خواهند که از قوانین محلی پیروی کنند.

دولت ازبکستان که تاکنون گام‌های مهمی در جهت رویکردی معتدل‌تر به ارزهای دیجیتال برداشته است، روز چهارشنبه پس از اتهامات مربوط به فعالیت‌های غیرمجاز، دسترسی خود به تعدادی از صرافی‌های بزرگ بین‌المللی ارزهای دیجیتال را مسدود کرد.

پروژه آژانس ملی پروژه‌های چشم‌انداز (NAPP) در بیانیه‌ای به تاریخ ۱۰ آگوست اعلام کرد که از «پلت‌فرم‌های الکترونیکی مختلف» برای تجارت و مبادله دارایی‌های رمزنگاری بدون دریافت مجوزهای لازم برخلاف قوانین موجود استفاده می‌شود. محدود.

با این حال، لحن بیانیه این است که پس از احراز شرایط لازم برای دریافت مجوز و استقرار سرورها در قلمرو جمهوری ازبکستان، طبق قانون، هیچ مانع دیگری برای ارائه خدمات فارکس وجود ندارد.

آنها مسئولیت قانونی تراکنش با دارایی های رمزنگاری را بر عهده نمی گیرند و نمی توانند از مشروعیت تراکنش ها یا ذخیره سازی مناسب و حفاظت از محرمانه بودن داده های شخصی شهروندان جمهوری ازبکستان اطمینان حاصل کنند.

قانون موجود مورد اشاره، فرمان ریاست جمهوری در تاریخ ۳ ژوئیه ۲۰۱۸ “در مورد اقدامات برای توسعه حوزه اقتصاد دیجیتال و چرخش دارایی های رمزنگاری شده در جمهوری ازبکستان” است.

مربوط: معنای رژیم مالیاتی جدید قزاقستان برای صنعت ماینینگ کریپتو چیست؟

خود NAPP اخیراً وضعیت تنظیم کننده ارزهای دیجیتال پیشرو در کشور را به دست آورده است. رژیم رگولاتوری رمزنگاری در ازبکستان».

در ماه ژوئن، NAPP اعلام کرد که تنها به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا بیت کوین (BTC) یا سایر ارزهای دیجیتال را با استفاده از انرژی خورشیدی در داخل کشور استخراج کنند. در این دستور اجرایی همچنین اپراتورهای معدنی موظف به اخذ گواهی و ثبت نام در ثبت ملی شرکت های استخراج ارز دیجیتال شدند.

Binance، FTX و Huobi از جمله صرافی های جهانی هستند که توسط سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال در ازبکستان مورد استفاده قرار می گیرند. Cointelegraph برای تایید وضعیت در تماس خواهد بود و با در دسترس قرار گرفتن اطلاعات جدید، داستان را به روز می کند.

نویسنده: David Attlee

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا