اخبار ارز دیجیتال

پلیس ازبکستان توسط آژانس امنیت سازمان ملل در مورد “چگونگی توقیف ارزهای دیجیتال” آموزش دیده است.

سازمان های مجری قانون ازبکستان در مورد موضوع تجزیه و تحلیل بلاک چین و روش های توقیف رمزنگاری آموزش دیده اند.

سازمان امنیت و همکاری اروپا (OSCE) یک دوره آموزشی پنج روزه در زمینه تحقیقات ارزهای دیجیتال و تاریک وب برای پلیس و دادستان ازبکستان برگزار کرد. این دوره بخشی از تلاش مستمر OSCE برای آموزش سازمان های مجری قانون آسیای مرکزی در مورد فناوری های نوظهور است که مجرمان می توانند در مناطق استراتژیک مهم برای تجارت جهانی مواد مخدر از آنها بهره برداری کنند.

بر اساس اعلامیه رسمی مطبوعاتی در ۲۱ اکتبر، نمایندگانی از دادستانی کل، وزارت امور داخله و آژانس امنیت ملی در این دوره آموزشی از ۱۷ تا ۲۱ اکتبر شرکت کردند تا با مفاهیم کلیدی و روندهای کلیدی آشنا شوند. کار اینترنتی، ناشناس بودن و رمزگذاری، ارزهای دیجیتال، تکنیک های مبهم سازی، وب تاریک و شبکه thTor.

مجریان با روش های توقیف ارزهای دیجیتال و تجزیه و تحلیل بلاک چین که توسط گروه آموزش و آموزش جرایم سایبری اروپا (ECTEG) توسعه یافته است، آشنا شده اند. سازمان امنیت و همکاری اروپا یک کلاس درس کامپیوتر جدید به نام doto را به دفتر دادستانی عمومی اهدا کرده است.

این دوره اولین آموزش ملی در ازبکستان بود که در مرحله دوم پروژه بودجه ویژه “افزایش ظرفیت برای مبارزه با جرایم سایبری در آسیای مرکزی” با بودجه ایالات متحده، آلمان و کره جنوبی ارائه شد. فعالیت های آموزشی ملی در سال های ۲۰۲۲-۲۰۲۳ در سراسر منطقه ادامه خواهد یافت.

در سال ۲۰۲۰، سازمان امنیت و همکاری اروپا همچنین یک برنامه آموزشی در زمینه اجرای رمزارز برای کشورهای آسیای مرکزی انجام داد. در آن زمان، طیف مجریان شرکت کننده بسیار گسترده تر بود و نمایندگانی از آذربایجان، قزاقستان، قرقیزستان، روسیه، تاجیکستان، ترکمنستان، ازبکستان و مغولستان در شهر آلماتی حضور داشتند.

مرتبط: ارمنستان قصد دارد خود را به عنوان یک مرکز استخراج بیت کوین قرار دهد

در ماه اوت، دولت ازبکستان که قبلاً گام‌های مهمی در جهت رویکردی معتدل‌تر به ارزهای دیجیتال برداشته بود، تعدادی از ارزهای دیجیتال بزرگ بین‌المللی از جمله Binance، FTX و Huobi را به دلیل اتهام فعالیت‌های غیرمجاز تعطیل کرد. دسترسی به صرافی محدود شده است.

سازمان امنیت و همکاری اروپا بزرگ‌ترین سازمان بین‌دولتی امنیت‌محور در جهان است و دارای وضعیت ناظر در سازمان ملل است. از پایگاه خود در وین، بر موضوعاتی مانند کنترل تسلیحات، ارتقای حقوق بشر، آزادی مطبوعات و انتخابات آزاد و عادلانه تمرکز دارد.

نویسنده: David Attlee

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا