اخبار ارز دیجیتال

کاربران پس از افزایش هزینه‌های جستجوی اشتباه شبکه رمزنگاری به ۵۰۰ دلار بایننس ناراحت هستند

چند ماه پیش، هزینه جستجوی شبکه نادرست حدود ۰.۰۰۱ BTC در Binance هزینه داشت.

روز سه‌شنبه، تیم محصول صرافی ارزهای دیجیتال بایننس جلسه‌ای را در Reddit برگزار کرد که در آن کاربران می‌توانستند هرگونه سوالی را بپرسند. بحث در مورد هزینه‌های بازیابی رمزنگاری که در شبکه‌ای متفاوت از آدرس کیف پول گیرنده در Binance ارسال می‌شد، بسیار جالب بود. طبق گفته کاربر Maxx3141 که این موضوع را مطرح کرده است:

“به طور تصادفی WETH را فرستادم [wrapped Ether] به آدرس چند ضلعی من دو ماه پیش. صرافی از Polygon پشتیبانی می کند، اما فقط برای MATIC در نظر گرفته شده است. ارزش فقط ۱۰۰ دلار بود. من قبلا متوجه شدم که شما می توانید این را با هزینه ۳۰ دلار پس بگیرید و فکر کردم خوب است. با این حال، پس از تماس با شما، متوجه شدم که هزینه به ۵۰۰ دلار افزایش یافته است. ”

کاربر دیگری به نام Superb_Dragonfruit63 نیز این موضوع را مطرح کرد که باید ۵۰۰ BUSD برای دریافت ارز دیجیتال در یک تراکنش بی همتا پرداخت کرد. کارکنان بایننس پاسخ دادند:

“به دست آوردن توکن ها نیازمند تلاش فنی و عملیاتی است، به همین دلیل است که ما هزینه ثابتی را برای فرآیند دریافت می کنیم. صرف نظر از ارزش، تلاش و زمان مشابهی می طلبد. از بازخورد شما متشکریم. ما ساختار هزینه را بر این اساس بررسی خواهیم کرد.”

برخلاف کیف پول‌های غیر حافظ، کیف پول‌های صرافی متمرکز به آدرس‌های شبکه سپرده بین فرستنده و گیرنده نیاز دارند. بنابراین، حادثه ای مانند ارسال یک توکن یا سکه فهرست نشده به شبکه سازگار دیگر (یعنی ارسال Bep-20 BNB به یک آدرس ERC-20 ETH) می تواند باعث شود وجوه در رابط کاربری صرافی ظاهر شود. دیگر وجود نخواهد داشت. در عوض، کارکنان صرافی باید به صورت دستی به آدرس های کیف پول برای بازیابی وجوه دسترسی داشته باشند.

چند ماه پیش، بایننس ۰.۰۰۱ بیت کوین (حدود ۴۰ دلار در آن زمان) برای بازیابی وجوه کاربرانی که به اشتباه منتقل شده بودند، شارژ کرد. اما همه با شکایات کاربران در مورد افزایش قیمت همدردی نکردند. فردی به نام gamma55 چندی پیش در پستی درباره همین موضوع نوشت.

با توجه به اینکه بایننس باید این مشکل را به شخصی که دارای اختیارات انتقال دستی پول از یک کیف پول داغ است، واگذار کند، کارمزدها کاملاً عادی است. نرخ معمول ساعتی برای شخصی در آن رتبه. [with access priviledge] به راحتی می تواند صدها دلار برای شما هزینه داشته باشد، بنابراین فقط همان چیزی را که با یک مشتری بزرگ می خواهید شارژ کنید. هرگز سکه یا توکن را به شبکه اشتباه ارسال نکنید. بدون هزینه اضافی ۵۰ دلار احتمالاً خیلی ارزان است و برای دریافت پشتیبانی برای چیزهای پشتیبانی نشده مورد سوء استفاده قرار می گیرد. ”

نویسنده: Zhiyuan Sun

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا