اخبار ارز دیجیتال

ارزش بازار USDT پس از شکست تورنادو ۲ میلیارد دلار افزایش یافت

ارزش بازار تتر روند نزولی ۳ ماهه را معکوس کرده است در حالی که USDC پس از اعمال تحریم های ایالات متحده بر تورنادو کش، شاهد کاهش ارزش خود است.

از زمانی که وزارت خزانه داری ایالات متحده تحریم هایی را علیه میکسر ارزهای دیجیتال Tornado Cash اعمال کرد، ارزش بازار توکن های Tether (USDT) نزدیک به ۲ میلیارد دلار افزایش یافته است.

دفتر کنترل دارایی های خارجی در ۸ آگوست آمریکایی ها را از استفاده از تورنادو نقد منع کرد و آدرس های ۴۴ دلاری کوین (USDC) و اتر (ETH) متصل به این سرویس را به عنوان اتباع ویژه تعیین شده و در لیست سیاه در لیست افراد مسدود شده (SDN) مشخص کرد.

OFAC مدعی است که Tornado Cash از سال ۲۰۱۹ توسط افراد و باندهای تبهکار برای پولشویی بیش از ۷ میلیارد دلار ارز دیجیتال استفاده شده است.

سیرکل، صادرکننده استیبل کوین USDC، تا آنجا پیش رفته که دارایی‌های مرتبط با ۴۴ آدرس پرچم‌گذاری شده توسط OFAC را مسدود کرده است. حرکت دایره با توجه به پیامدهای بالقوه ادامه تعامل با آدرس توجیه شد.

مجازات تخلفات شامل جریمه نقدی از ۵۰۰۰۰ دلار تا ۱۰۰۰۰۰۰۰ دلار و حبس از ۱۰ تا ۳۰ سال است. Circle وجوهی به ارزش ۷۵۰۰۰ USDC مرتبط با حساب مورد نظر را مسدود کرده است تا به طور کامل از حکم وزارت خزانه داری پیروی کند.

نکته جالب این است که ارزش بازار USDC حدود ۲ میلیارد دلار از بالاترین سطح یک ماهه حدود ۵۵ میلیارد دلار، به ارزش بازار فعلی حدود ۵۳ میلیارد دلار کاهش یافته است. کاهش USDC توسط فعالان مختلف بازار ارزهای دیجیتال در رسانه‌های اجتماعی برجسته شده است، که ارتباط بین کاهش ارزش بازار USDC و افزایش ارزش بازار USDT را نشان می‌دهد.

یکی از کاربران توییتر پیشنهاد کرد که کاربر پس از تحریم‌های تورنادو نقدی، حدود ۱.۶ میلیارد دلار USDC را به USDT منتقل کرده است.

پائولو آردوینو، مدیر ارشد فناوری تتر و صرافی رمزارز Bitfinex نیز در توییتر به «تغییر» USDC-USDT اشاره کرد. USDC و USDT هر دو توانایی مسدود کردن وجوه را از طریق عملکرد قرارداد هوشمند اتریوم دارند، اما اولی تنها صادرکننده‌ای بود که مسدود کردن دارایی‌ها را در آدرس‌های لیست سیاه اعلام کرد.

کوین تلگراف با تتر تماس گرفته است تا تأیید کند که آیا قصد دارد یا قصد دارد USDT را که توسط آدرس های لیست سیاه مرتبط با Tornado Cash مسدود شده است، مسدود کند.

Circle و Tether همچنین به جامعه گسترده‌تر ارزهای دیجیتال اطمینان داده‌اند که هر دو پلتفرم استیبل‌کوین از «ادغام» در زنجیره فانوس اثبات سهام اتریوم، که در ماه سپتامبر تبلیغ می‌شود، پشتیبانی خواهند کرد.نویسنده: Gareth Jenkinson

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا