اخبار ارز دیجیتال

خزانه داری ایالات متحده قوانین غیربانکی را پس از بحران بانکی تشدید می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

جانت یلن خواستار مقررات بیشتر در مورد موسسات غیربانکی شده است که به ادعای او خطری سیستماتیک برای ثبات مالی ایالات متحده دارند.

وزارت خزانه‌داری و بسیاری از تنظیم‌کننده‌های مالی بزرگ ایالات متحده قوانین جدیدی را پیشنهاد کرده‌اند تا فدرال رزرو را آسان‌تر تشخیص دهد که مؤسسات غیربانکی از نظر سیستمی مهم هستند و نظارت و مقررات آنها را تسهیل می‌کند.

جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده، در اظهارات خود در جلسه شورای نظارت بر ثبات مالی (FSOC) در ۲۱ آوریل، نگرانی خود را در مورد موسسات مالی «غیربانکی» ابراز کرد. این به دلیل عدم نظارت فعلی و پتانسیل این شرکت ها برای ایجاد یک سرایت مالی گسترده تر است. رنج بردن در دوره‌های رنج.

«غیربانک» اصطلاحی است که به نهادهایی اطلاق می‌شود که مجوز بانکی ندارند اما خدمات مالی خاصی را ارائه می‌کنند. برخلاف مؤسسات بانکی سنتی، این نهادها توسط شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) بیمه نمی شوند. غیر بانک ها شامل شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر، شرکت های رمزنگاری و صندوق های تامینی هستند.

یلن گفت: «راهنمای موجود که در سال ۲۰۱۹ صادر شد، موانع نامناسبی را به عنوان بخشی از فرآیند تعیین ایجاد کرد.

یلن گفت که اقدام راهنمایی جدید تعدادی از “موانع نامناسب” را در اعطای وضعیت غیربانکی به شرکت‌های مالی بزرگ برطرف می‌کند، فرآیندی که در حال حاضر تا شش سال طول می‌کشد.

به گفته مقاماتی که در جلسه حضور داشتند، روند نظارت و تعیین جدید و کوتاه‌تر همچنان زمان کافی را برای تنظیم‌کننده‌ها و آژانس‌ها برای برقراری ارتباط و بحث درباره جزئیات فراهم می‌کند.

علاوه بر این، دستورالعمل جدید قانون دوره ۲۰۱۹ را با یک فرآیند تحلیلی جایگزین می کند که توسط آن شورا تعیین می کند که آیا “مشکلات مالی قابل توجه در یک شرکت یا فعالیت های شرکت می تواند تهدیدی برای ثبات مالی ایالات متحده باشد.”

مربوط: مدیر عامل سوان بیت کوین می گوید که بحران بانکی می تواند اولین “بازار صعودی بلندمدت بیت کوین” را آغاز کند.

در بدترین بحران بانکی از سال ۲۰۰۸، که بانک‌های سیلورگیت، سیگنچر بانک و بانک سیلیکون ولی را تحت تاثیر قرار داد و بانک‌های ارز دیجیتال و فن‌آوری دوست‌دار آن را تحت تاثیر قرار داد، نخست‌وزیر یلن از سرمایه‌گذاران و عموم مردم خواست تا اطمینان حاصل کنند که بخش بانکی آن قوی و امن باقی می‌ماند.

او مستقیماً به دستورالعمل جدید سر تکان داد و هشدار داد که بحران بانکی اخیر نمونه‌ای است که نشان می‌دهد چرا باید به FSOC و فدرال رزرو نظارت بیشتری و اقدامات اضطراری داده شود.

یلن گفت: “رویدادهای ماه گذشته نشان می دهد که کار ما هنوز انجام نشده است. اختیارات مداخله اضطراری مهم هستند. این نظارت و یک رژیم نظارتی است.”

مجله: سکه های ناپایدار: De-pegging، بانک ها و سایر خطرات در حال ظهورنویسنده: Tom Mitchelhill

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا