اخبار ارز دیجیتال

وزارت خزانه‌داری آمریکا گروه باج‌افزار مستقر در ایران و آدرس‌های بیت‌کوین مرتبط را تحریم کرد.

اداره کنترل دارایی‌های خارجی هفت آدرس بیت‌کوین را که گفته می‌شود با شهروندان ایرانی احمد کتیبی آقادا و امیرحسین نیکاید رواح مرتبط هستند، مجاز دانسته است.

دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده 10 فرد، دو نهاد و چندین آدرس مجازی را که ادعا می شود با گروه های باج افزار ایرانی مرتبط هستند را به لیست اتباع ویژه تعیین شده خود اضافه کرده است. . .

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد افراد و شرکت‌های این گروه باج‌افزار وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، شاخه‌ای از ارتش ایران هستند. این گروه در ژوئن 2021 سیستم های یک بیمارستان کودکان مستقر در ایالات متحده را به خطر انداخت و یک “پاسخ سایبری مخرب مختلف” از جمله “مقامات دفاع ملی، دیپلماتیک و دولتی در ایالات متحده و خاورمیانه” را هدف قرار داد. فعالیت های

OFAC هفت آدرس بیت کوین (BTC) را که ظاهراً به دو شهروند ایرانی به نام‌های احمد خطیبی آقادا و امیرحسین نیکاید راور مرتبط است، به عنوان بخشی از تحریم‌های ثانویه فهرست کرده است. به گفته وزارت دارایی، خطیبی از سال 2007 با شرکت خدمات فناوری و رایانه افکار سیستم، یکی از دو سازمانی که در همین اطلاعیه مجوز دارند، مرتبط بوده است.

مهاجمان باج‌افزار و سایر مجرمان سایبری کسب‌وکارها و زیرساخت‌های حیاتی را هدف قرار می‌دهند، بدون توجه به اینکه از کجا آمده‌اند یا در کجا فعالیت می‌کنند و امنیت فیزیکی و اقتصاد ایالات متحده و سایر کشورها را به خطر می‌اندازند. تهدید مستقیم: وزارت خزانه‌داری برای تروریسم و ​​امور مالی اطلاعات: “ما به همکاری با شرکای جهانی خود برای مبارزه و جلوگیری از تهدید باج افزار ادامه خواهیم داد.”

این اطلاعیه در حالی منتشر شد که وزارت دادگستری کیفرخواست علیه خطیبی، نیکائید و منصور احمدی، یکی از افرادی که در فهرست تحریم های OFAC قرار دارند، اعلام کرد. از جمله حملاتی که توسط وزارت خزانه داری ذکر شده است. به گفته وزارت دادگستری، یک گروه باج افزار ایرانی در فوریه 2022 یک شرکت حسابداری مستقر در نیوجرسی را هدف قرار داد. خطیبی در ازای فروش ندادن داده های خود در بازار سیاه، ۵۰ هزار دلار ارز دیجیتال درخواست کرد.

مربوط: ارز دیجیتال منتخب Monero در میان افزایش 500 درصدی حملات باج‌افزاری «اخاذی مضاعف»

در 8 آگوست، OFAC بیش از 40 آدرس ارزهای دیجیتال مربوط به تورنادو Cash of Mixers بحث برانگیز را به لیست اتباع ویژه تعیین شده خود اضافه کرد که باعث انتقاد بسیاری از داخل و خارج صنعت شد. وزارت خزانه‌داری روز سه‌شنبه تصریح کرد که افراد و نهادهای آمریکایی از اشتراک‌گذاری کدهای نقدی تورنادو منع نشده‌اند، اما می‌توانند تراکنش‌هایی را که قبل از اعمال تحریم‌ها آغاز شده بود، انجام دهند یا برداشت‌هایی انجام دهند. برای این کار مجوز خاصی لازم بود.نویسنده: Turner Wright

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا