اخبار ارز دیجیتال

وزارت خزانه داری آمریکا پنج آدرس رمزنگاری مرتبط با شبه نظامیان نئونازی روسیه را تحریم کرد

به گفته وزارت خزانه داری، اعضای گروه تحریم شده در کنار نیروهای روسی از جمله در نزدیکی اراضی نظامی اوکراین که روز دوشنبه کشف شد، جنگیدند.

وزارت خزانه داری ایالات متحده پنج آدرس ارز دیجیتال مرتبط با گروه های نئونازی درگیر در جنگ روسیه علیه اوکراین را به لیست نهادهای مجاز خود توسط دفتر کنترل دارایی های خارجی اضافه کرده است.

در اطلاعیه روز پنجشنبه، وزارت خزانه داری ایالات متحده 22 فرد و دو نهاد را که بسیاری از آنها مدعی بودند اهداف دولت روسیه در اوکراین را پیش بردند، در فهرست اتباع ویژه تعیین شده قرار داد. یکی از آنها، تحریم های یک گروه شبه نظامی نئونازی به نام Task Force Rusic، شامل دو آدرس ارز دیجیتال برای بیت کوین (BTC)، دو آدرس برای اتر (ETH) و یکی برای تتر (USDT) است که حاوی یک آدرس ارز مجازی است.

جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا گفت که این تحریم ها “روسیه را مسئول جنایات جنگی، جنایات و تجاوزات می کند”، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه را از نظر مالی منزوی می کند و از تامین مالی این کشور برای نیروهای مسلح خود جلوگیری می کند. نیروهای اوکراینی روز دوشنبه بخشی از قلمرو شرق شهر خارکف را بازپس گرفتند. این منطقه برای ماه ها توسط ارتش روسیه اشغال شده بود.

به گفته وزارت دارایی، گروه ضربت روسیچ در کنار نیروهای روسی در اوکراین، از جمله مناطق نزدیک به اخیرا بازپس گیری شده، جنگید و در جریان درگیری در منطقه دونباس در سال 2015، “سربازان اوکراینی کشته و اسیر شدند.” این وزارتخانه گفت مزدوران “تضعیف می کنند صلح، امنیت، ثبات سیاسی، یا تمامیت ارضی ایالات متحده، متحدان یا شرکای آن” به نفع دولت روسیه است. ادعا می شود که گروه های نئونازی مسئول یا شریک این اقدامات هستند.

مربوط: اوکراین ارزشی را که ارزهای رمزنگاری شده به افراد واقعی ارائه می دهند نشان داد

از زمانی که نیروهای روسیه در فوریه حمله به اوکراین را آغاز کردند، واشنگتن و بسیاری از مقامات اروپایی تحریم هایی را با هدف تضعیف اقتصاد این کشور و مجازات افراد ثروتمند اعمال کردند.روز چهارشنبه، وزارت خزانه داری همچنین اعلام کرد که به هفت آدرس BTC که گفته می شود مربوط به دو شهروند ایرانی بوده اند، مجوز داده است. بخشی از یک گروه باج افزار

نویسنده: Turner Wright

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا