اخبار ارز دیجیتال

وزارت خزانه داری ایالات متحده به قانونگذاران توصیه می کند تصمیم بگیرند کدام تنظیم کننده بر بازار ارزهای دیجیتال نظارت خواهد کرد.

جاناتان رز اقتصاددان گفت: «این گزارش تصویب قانونی را توصیه می‌کند تا به تنظیم‌کننده‌های مالی فدرال اختیارات قانون‌گذاری برای این بازار بدهد.

مقامات شورای نظارت بر ثبات مالی ایالات متحده (FSOC) به قانونگذاران ایالات متحده توصیه کرده اند که قانونی را برای تعیین یک “هیئت قانون گذار” مسئول تنظیم بخش هایی از بازار نقدی ارزهای دیجیتال تصویب کنند.

در نشست FSOC در 3 اکتبر، جاناتان رودز، اقتصاددان ارشد در بانک فدرال رزرو شیکاگو، گفت که FSOC گزارشی را به دنبال دستور اجرایی رئیس جمهور جو بایدن در مورد ارزهای دیجیتال منتشر خواهد کرد که پتانسیل مالی دارایی های دیجیتال را برجسته می کند. خطرات و شکاف های نظارتی این گزارش شکاف‌های نظارتی مربوط به بازارهای نقدی دارایی‌های کریپتو را شناسایی کرد. این شامل هیچ اوراق بهاداری مشمول “مقررات مستقیم فدرال محدود” نمی شد. این نشان می دهد که قانونگذاران برای جلوگیری از دستکاری بازار و تضاد منافع احتمالی مداخله خواهند کرد.

رز گفت: «در حالی که برخی از شرکت‌ها در اکوسیستم دارایی‌های رمزنگاری تلاش کرده‌اند مقررات را دور بزنند، برخی دیگر تصمیم گرفته‌اند با گرفتن منشورهای اعتماد یا مجوزها یا منشورهای ویژه ارزهای دیجیتال در سطح دولتی وارد سیستم نظارتی موجود شوند. من درگیر آن هستم». . «این گزارش تصویب قانونی را توصیه می‌کند تا به تنظیم‌کننده‌های مالی فدرال اختیارات قانون‌گذاری در این زمینه را بدهد. [spot] بازار. “

به گفته رودز، ارزهای رمزپایه می‌توانند «تحت شرایط خاص» خطرات ثبات مالی را برای اقتصاد ایالات متحده ایجاد کنند. این شامل رشد بدون کنترل‌ها و تعادل‌های نظارتی مربوطه می‌شود. او همچنین استدلال کرد که شرکت‌های ارزهای دیجیتال که از طریق شرکت‌های وابسته یا تابعه فعالیت می‌کنند، به نظر می‌رسد که پیشنهادات خود را در چشم رگولاتورها مبهم می‌کنند و شرکت‌ها خود را «کارگزار-معامله‌کننده و تاجر کمیسیون آتی» می‌دانند. ، شامل؛

جانت یلن، وزیر خزانه داری در بیانیه ای آماده شده از هیئت مدیره گفت:

«این گزارش‌ها پایه‌ای قوی برای سیاست‌گذاران فراهم می‌کند، زیرا آنها برای کاهش خطرات دارایی‌های دیجیتال و در عین حال تحقق مزایای بالقوه آن‌ها تلاش می‌کنند.

به نظر می‌رسد توصیه‌های این شورا نشان می‌دهد که کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) می‌تواند به یکی از تنظیم‌کننده‌های مجاز برای بازار نقدی ارزهای دیجیتال تبدیل شود. قانونگذاران ایالات متحده قبلاً قوانینی را با هدف روشن کردن نقش کمیسیون بورس و اوراق بهادار و CFTC در رابطه با ارزهای دیجیتال ارائه کرده اند. بسیاری در این فضا از این دو نهاد به دلیل اتخاذ رویکرد “قانونی از طریق اجرا” در مورد دارایی های دیجیتال انتقاد کرده اند و به دنبال به دست آوردن کنترل نظارتی بر بازار بدون تصویب قانون در کنگره هستند.

مربوط: انجمن بلاک چین چارچوب رمزنگاری کاخ سفید را «فرصت از دست رفته» می‌خواند

در 3 اکتبر، SEC اعلام کرد که 1.26 میلیون دلار از کیم کارداشیان مشهور به دلیل “ترویج اوراق بهادار ارزهای دیجیتال ارائه شده و فروخته شده توسط اتریوم مکس در رسانه های اجتماعی” دریافت کرده است، اما برای تبلیغ، پرداخت دریافتی را فاش نکرد. در ماه مه، یک دادگاه فدرال، سه بنیانگذار صرافی مشتقات رمزنگاری BitMEX را به عنوان بخشی از یک شکایت CFTC به عنوان بخشی از دعوای حقوقی CFTC جریمه کرد.

نویسنده: Turner Wright

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا