اخبار ارز دیجیتال

یک مقام وزارت خزانه داری ایالات متحده می گوید که میکسرهای رمزنگاری هنگام اجرای تحریم ها یک “نگرانی” هستند

الیزابت روزنبرگ، دستیار وزیر خزانه داری آمریکا گفت تحریم میکسرهای ارزهای دیجیتال می تواند مانع از پولشویی توسط نهادهای روسیه، ایران و کره شمالی شود.

الیزابت روزنبرگ، دستیار وزیر امور مالی تروریسم و ​​جرایم مالی در وزارت خزانه داری ایالات متحده، گفت که تحریم ها بر روی میکسرهای ارزهای دیجیتال، واکنش دولت را به سازمان های خارجی که به دنبال استفاده از دارایی های دیجیتال به روش های غیرقانونی هستند، محدود می کند و پیشنهاد کرد که می تواند تقویت شود.

روزنبرگ در جلسه استماع کمیته بانکی سنا در مورد تحریم‌های روز سه‌شنبه علیه روسیه گفت که اضافه کردن مخلوط‌کننده‌های ارزهای دیجیتال مانند Blender.io و Tornado Cash توسط وزارت خزانه‌داری به فهرست اتباع ویژه تعیین‌شده نشان‌دهنده این است که دولت ایالات متحده در حال اقدام است. می تواند راهی موثر برای آگاه کردن مردم از انجام کاری باشد. جلوگیری از فرار نهادها از تحریم ها

“چه زمانی [sanctions] این به عنوان یک عامل بازدارنده برای مجرمانی عمل می کند که سعی می کنند از میکسر برای پولشویی استفاده کنند. […] روزنبرگ گفت: این ابزار مؤثری است که می تواند برای نشان دادن غیرقابل قبول بودن پولشویی مورد استفاده قرار گیرد. چه یک جنایتکار روسی، یک ایرانی، یک کره شمالی و یا از هر کجا که آمده باشند.»

او افزود:

«فناوری هایی که ناشناس بودن را افزایش می دهند مانند میکسرها […] این یک نگرانی در درک و ردیابی جریان های مالی غیرقانونی است. “

الیزابت روزنبرگ روز سه شنبه در کمیته بانکی سنای ایالات متحده سخنرانی کرد

روزنبرگ در پاسخ به سوال سناتور ماساچوست، الیزابت وارن، که گفت برخی در صنعت ارزهای دیجیتال از میکسرهای تحریم شده توسط وزارت خزانه داری به استناد الیگارشی های روسی “خشمگین” شده اند، پیشنهاد کرد که از دارایی های دیجیتال می توان برای جلوگیری از تلاش هایی که با هدف تأثیرگذاری مالی بر افراد و نهادها استفاده می شود، استفاده کرد. درگیر جنگ با اوکراین – از جمله Coinbase – صرافی ارزهای دیجیتال در 8 سپتامبر اعلام کرد که یک طرح دعوی قضایی علیه ادارات دولتی که تحریم‌ها علیه تورنادو کش را به چالش می‌کشند، تامین مالی خواهد کرد.

مربوط: وزارت خزانه‌داری آمریکا گروه باج‌افزار مستقر در ایران و آدرس‌های بیت‌کوین مرتبط را تحریم کرد.

علاوه بر مخلوط‌کن‌هایی مانند Blender.io و Tornado Cash، وزارت خزانه‌داری همچنین در سپتامبر اعلام کرد که بیت‌کوین‌های خاصی (BTC) آدرس می‌دهند. در میان افزایش انتقادات و عدم اطمینان در بین کاربران ارزهای دیجیتال، وزارت خزانه داری بعداً توضیح داد که هیچ کس از به اشتراک گذاری کد تورنادو کش در وب سایت ها و نشریات منع نشده است.

نویسنده: Turner Wright

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا