اخبار ارز دیجیتال

سناتور ایالات متحده نامه ای به تنظیم کننده های بانکی درباره تبعیض احتمالی رمزارزها می نویسد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

چهار سناتور جمهوری خواه اشاره ای به نقاط ضعف عملیاتی دولت اوباما با استفاده از مقررات علیه صنایع منفور دارند.

چهار سناتور جمهوری خواه به رهبری بیل هگرتی نامه ای به تنظیم کننده های ارشد بانک فدرال ارسال کرده اند و انگیزه های ایدئولوژیک پشت حرکت نظارتی اخیر در مورد ارزهای دیجیتال را زیر سوال برده اند. آنها سیاست تنظیم کننده را با عملیات Chokepoint دولت اوباما مقایسه کردند.

سناتورها جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، مارتی گرونبرگ، رئیس شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) و مایکل هسو، سرپرست موقت دفتر کنترل ارز (OCC) را مورد خطاب قرار دادند. طبق نامه‌ای به تاریخ 9 مارس، آژانس آنها به همراه کاخ سفید بیانیه‌ای در رابطه با افزایش نظارت صادر کردند که پیامدهای ناگواری برای بخش ارزهای دیجیتال از جمله بسته شدن حساب‌های بانکی شرکت‌های ارزهای دیجیتال داشته است.

این سناتور به بیانیه مشترکی که توسط آژانس ها در 3 ژانویه صادر شد اشاره کرد. […] بسیار محتمل است که با رویه های بانکی مطمئن و سالم در تضاد باشد. علاوه بر این، آنها به بیانیه سیاست فدرال رزرو در ماه فوریه و دولت بایدن در یک “نقشه راه” برای ماه اشاره می کنند، مقامات خواستار “تقویت اجرا” شدند.

این سناتور نوشت: «این اقدام هماهنگ به طرز نگران‌کننده‌ای یادآور عملیات چوک پوینت است. در آن عملیات، «تنظیم‌کننده‌های فدرال خدمات مالی را به برخی از صنایع دارای مجوز و دارای مجوز قانونی قطع کردند، صرفاً به این دلیل که این صنایع توسط برخی تنظیم‌کننده‌ها و سیاست‌گذاران مورد علاقه نبودند. مؤسسات مالی را برای انجام این کار تحت فشار قرار دادند».

ما به‌ویژه نگران این هستیم که رفتار بیش از حد تنظیم‌کننده‌های بانکی به ناچار به بقیه صنعت قانونی سرایت کند.»

سناتورها سؤالات زیادی را برای تنظیم کننده ها مطرح کردند. آنها سوال می‌کنند که چگونه افزایش نظارت به مصرف‌کنندگان کمک می‌کند، آیا بانک‌ها می‌توانند تحت دستورالعمل‌های به‌روز شده به شرکت‌های ارزهای دیجیتال خدمات بدهند، و آیا موسسات می‌توانند کارهای مشابهی را برای سایر صنایع انجام دهند یا خیر.

مرتبط: بانک ها تحت فشار مقامات ایالات متحده برای قطع روابط با شرکت های رمزنگاری هستند

در نامه خود، سناتورها به گفتگو در جامعه کریپتو در مورد انحلال داوطلبانه بانک سیلورگیت می پیوندند. این داستان ممکن است با تعطیلی بانک های سیلیکون ولی توسط FDIC داغ شود.

سناتورهای مایک کراپو، تام تیلیس و استیو دینز از نویسندگان مشترک این نامه بودند. هاگرتی قانون شفافیت تجارت دیجیتال را در ماه اکتبر در سنا معرفی کرد. این قانون از برخی اقدامات اجرایی کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) یک بندر امن برای مبادلات ارزهای دیجیتال فراهم می کند.نویسنده: Derek Andersen

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا