🚨 اخبار ارز دیجیتال

سناتور آمریکایی پیش نویس لایحه NO FAKES را برای ممنوعیت تقلبی های هوش مصنوعی تهیه می کند

این لایحه تنها چند ساعت پس از شکست مذاکرات بین بازیگران و استودیوهای هالیوود اعلام شد و کپی های هوش مصنوعی تبدیل به نقطه اصلی اختلاف در مذاکرات شد.

استفاده از هوش مصنوعی برای بازتولید صداها و تصاویر افراد بدون اجازه آنها بر اساس لایحه پیشنهادی یک گروه دو حزبی از سناتورهای ایالات متحده ممنوع خواهد بود.

در یک بیانیه مطبوعاتی در ۱۱ اکتبر، سناتورهای دموکرات، کریس کونز و امی کلوبوچار، به همراه سناتورهای جمهوری خواه مارشا بلکبرن و تام تیلیس، اعلام کردند که پیش نویس بحث درباره قانون نگهداری ایمنی (منع تقلبی) منتشر شد.

هر شرکت یا فردی که یک ماکت غیرمجاز هوش مصنوعی از یک فرد زنده یا مرده، همراه با پلتفرمی که آگاهانه میزبان کپی‌کننده هوش مصنوعی غیرمجاز است ایجاد کند، طبق این قانون مسئول خسارات وارده خواهد بود. جریمه ها از ۵۰۰۰ دلار برای هر تخلف شروع می شود.

گزیده ای برجسته از تعریف لایحه «مثنی دیجیتال».منبع: سناتور کونز

این لایحه استفاده از کپی های غیرمجاز هوش مصنوعی محافظت شده توسط متمم اول را محدود می کند، از جمله مواردی که به عنوان بخشی از اخبار، مستندها یا استفاده از “نظر، انتقاد، مطالعه، طنز یا تقلید” استفاده می شود مجاز است.

سناتور کونز در بیانیه‌ای گفت: سازندگان در سراسر کشور از کنگره می‌خواهند تا سیاست‌های روشنی را برای تنظیم استفاده و تأثیر هوش مصنوعی مولد وضع کند. کنگره باید تعادل مناسبی برای حمایت از حقوق فردی، حمایت از متمم اول، و تقویت نوآوری و خلاقیت در هوش مصنوعی ایجاد کند.

سناتور بلکبرن اضافه کرد که این لایحه “اولین گام خوبی” برای محافظت از ترانه سرایان، بازیگران و سازندگان آمریکایی است که “حق داشتن نام، تصویر و حقوق مشابه (NIL) را دارند.”

این لایحه در بحبوحه گسترش آهنگ‌های ایجاد شده با کمک ابزارهای هوش مصنوعی که از صدها هنرمند در پلتفرم‌های استریم مانند YouTube و SoundCloud تقلید می‌کنند، ارائه می‌شود.

مربوط: Snapchat توسط ناظر داده های بریتانیا در مورد خطرات چت ربات های هوش مصنوعی هشدار داد

آهنگ “Heart on my Sleeve” توسط کاربر ناشناس TikTok “ghostwriter977” از آوازهای هوش مصنوعی هنرمندان Drake و The Weeknd استفاده می کند و اوایل امسال در فضای مجازی منتشر شد و قبل از حذف از پلتفرم میلیون ها بازدید به دست آورد.

چندین سرویس پولی ابزارهای هوش مصنوعی را ارائه می دهند که صدای نوازندگان، بازیگران و افراد مشهور را تقلید می کند. منبع: voicify.ai

کاریکاتورهای تولید شده توسط هوش مصنوعی همچنین نقطه اصطکاک در اعتصاب ها و مذاکرات بازیگران هالیوود بوده است و اتحادیه بازیگران سینما- اتحادیه هنرمندان تلویزیون و رادیو آمریکا (SAG-AFTRA) از این پیشنهاد حمایت می کند.

۱۱ اکتبر، SAG-AFTRA گفت مذاکرات با اتحاد تهیه کنندگان فیلم و تلویزیون (AMPTP) با شکست مواجه شد و AMPTP مدعی شد که این شرکت به دلایلی مانند “جلوگیری از جایگزینی هنرمندان با هوش مصنوعی” امتناع کرده است.

AMPTP در همان روز در بیانیه‌ای گفت: «واضح است که شکاف بین AMPTP و SAG-AFTRA بسیار زیاد است و گفت‌وگو دیگر ما را به سمتی سازنده سوق نمی‌دهد».

در ۲۷ سپتامبر، انجمن نویسندگان آمریکا (WGA) اولین توافق خود را پس از تقریباً پنج ماه پس از اینکه اتحادیه و AMPTP به توافقی در مورد استفاده از هوش مصنوعی در اتاق نویسندگان، همراه با دستمزدهای بالاتر و قراردادهای عادلانه‌تر دست یافتند، اعلام کرد. .

مجله: AI Eye: کاربردهای واقعی هوش مصنوعی در کریپتوکارنسی، رقیب GPT-4 گوگل و لبه هوش مصنوعی برای کارمندان بد


نویسنده: Jesse Coghlan
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا