🚨 اخبار ارز دیجیتال

رگولاتور ایالات متحده مسدود کردن صادرات تراشه های هوش مصنوعی به خاورمیانه را رد کرده است

وزارت بازرگانی ایالات متحده مسدود کردن فروش تراشه های هوش مصنوعی به خاورمیانه را رد کرد و در مورد اینکه آیا این الزام فقط برای برخی کشورها اعمال می شود سکوت کرد.

بر اساس گزارش رویترز، وزارت بازرگانی ایالات متحده در ۳۱ اوت گفت که دولت بایدن “فروش تراشه به خاورمیانه را مسدود نکرده است.”

این امر پس از افشای گزارش‌های انویدیا مبنی بر گسترش الزامات مجوز صادرات برای تراشه‌های هوش مصنوعی (AI) صورت گرفت.

رقیب مستقیم انویدیا Advanced Micro Devices (AMD) نیز نامه مشابهی از رگولاتور دریافت کرده است.

وزارت بازرگانی در مورد اینکه آیا این الزام بر شرکت های خاص آمریکایی اعمال شده است یا خیر، اظهار نظری نکرد. اما قوانین جدید Nvidia و AMD را ملزم می کند تا قبل از فروش تراشه های پرچمدار خود به برخی از کشورهای خاورمیانه مجوز دریافت کنند.

هیچ یک از شرکت ها فاش نکرده اند که آیا آنها برای چنین مجوزهایی درخواست داده اند یا بازخوردی در مورد مجوزها در منطقه دریافت کرده اند.

مربوط: توسعه دهنده تراشه هوش مصنوعی ۱۰۰ میلیون دلار از سامسونگ و هیوندای دریافت می کند

این شرکت در گزارش سه ماهه خود به رگولاتورها هشدار داد که «حذف مؤثر از کل یا بخشی از چین» می‌تواند بر عملکرد بلندمدت آن «تاثیر نامطلوب» بگذارد.

در اکتبر ۲۰۲۲، دولت بایدن اولین کنترل صادرات خود را با هدف کند کردن توسعه سیستم‌های هوش مصنوعی سطح بالا در چین با استفاده از تراشه‌های نیمه‌رسانای قدرتمند ساخت شرکت‌های آمریکایی به کار گرفت.

مقامات واشنگتن در بیانیه ای در ۲۹ ژوئن گفتند که در حال بررسی تشدید بیشتر مقررات فوق هستند که قدرت محاسباتی تراشه های موجود در بازار چین را بیشتر محدود می کند.

اقدامات دولت ایالات متحده به دقت توسط سایر تنظیم کننده ها در سراسر جهان رصد می شود. مدت کوتاهی پس از اعمال اولین محدودیت های ایالات متحده، توافق نامه ای بین هلند و ژاپن برای محدود کردن صادرات تجهیزات تولید نیمه هادی به چین منعقد شد.

مقامات بریتانیا، فرانسه و آلمان همگی آشکارا گفته اند که در حال بررسی سرمایه گذاری مستقیم خارجی چین در حوزه های کلیدی مانند هوش مصنوعی هستند.

در پاسخ، چین گفت که صادرات محصولات گالیوم و ژرمانیوم، مواد خام اصلی مورد نیاز برای ساخت تراشه های هوش مصنوعی را محدود خواهد کرد.

مجله: چشم هوش مصنوعی: ChatGPT، بحث پورنوی جعلی با هوش مصنوعی، از بررسی های هوش مصنوعی آمازون حمایت کنید، نتایج بهتری بگیرید

نویسنده: Savannah Fortis

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا