اخبار ارز دیجیتال

رگولاتور ایالات متحده در گزارش جدید “سرکوب تهاجمی” را در مورد کریپتوها اعلام می کند

کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) اعلام کرد که ۲۰ درصد از اقدامات اجرایی آن در سال مالی ۲۰۲۲ بازارهای دارایی دیجیتال را هدف قرار داده است.

رگولاتورهای کالاهای ایالات متحده فاش کرده اند که پشت ۱۸ اقدام اجرایی جداگانه هستند که دارایی های دیجیتال را در سال مالی ۲۰۲۲ هدف قرار می دهد، و نمی خواهند به نظر برسند که در حوزه کریپتو کار آسانی انجام می دهند.

گزارش ۲۰ اکتبر کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) نشان داد که در مجموع ۸۲ اقدام اجرایی در سال مالی ۲۰۲۲ ثبت شده است که ۲۵ مورد برای “بازپرداخت، رشوه، و مجازات های مدنی از طریق تسویه حساب یا دعوی قضایی.” میلیارد دلار اعمال شده است.

روستین بهنام، رئیس CFTC گفت: ۲۰ درصد از اجرای آن برای مشاغل دارایی دیجیتال است.

این گزارش اجرایی ۲۰۲۲ نشان می‌دهد که CFTC با استفاده از تمام ابزارهای موجود، به نظارت جدی بر بازارهای دارایی کالاهای دیجیتال جدید ادامه می‌دهد.

یکی از بدنام ترین اقدامات اجرایی CFTC در دنیای کریپتو جریمه ۲۵۰۰۰۰ دلاری در سپتامبر علیه bZeroX، جانشین آن Ooki DAO و بنیانگذار آن بود.

این اقدام انتقاد شدید جامعه را به دلیل ردیابی اعضای سازمان‌های خودمختار غیرمتمرکز (DAOs) برانگیخت، به طوری که سامر مرسینگر، کمیسر CFTC، این اقدام را “قانونی آشکار از طریق اجرا” نامید.

CFTC همچنین اقدامات انجام شده در طول سال را علیه اپراتورهای صرافی Digitex Futures برای پیشنهادات آتی غیرقانونی، دستکاری توکن بومی DGTX و عدم ارائه برنامه های شناسایی مشتری و مبارزه با پولشویی برجسته کرد.

این شرکت همچنین از Bitfinex شکایت کرد و مدعی شد که در «تجارت غیرقانونی خرده‌فروشی کالاهای دیجیتال دارایی‌های دیجیتال با افراد آمریکایی» و بدون ثبت به عنوان یک تاجر کمیسیون آتی (FCM) فعالیت می‌کند.

در همین حال، این گزارش به شکایتی علیه هلدینگ تتر به دلیل “اظهارات نادرست یا گمراه کننده” و “عدم حذف مطالب” در رابطه با تتر تتر با ثبات USDT اشاره می کند و مجبور به پرداخت ۴۱ میلیون دلار جریمه مدنی شده است.

همچنین کورنلیوس یوهانس استاینبرگ اپراتور استخر و مدیر عامل آفریقای جنوبی را به اتهام کلاهبرداری به دلیل دریافت حدود ۲۹۴۰۰ بیت کوین به ارزش بیش از ۱.۷ میلیارد دلار از حدود ۲۳۰۰۰ شرکت کننده قرارداد غیرقابل صلاحیت از ایالات متحده در اواخر ژوئن مورد هدف قرار داد.

مربوط: اقدام CFTC نشان می دهد که چرا توسعه دهندگان ارزهای دیجیتال باید برای ترک ایالات متحده آماده شوند

در حالی که صنعت کریپتو قبلاً از CFTC برای مقررات زدایی دارایی های دیجیتال حمایت کرده بود، رئیس روستین بهنام اوایل این ماه گفت: “انتظار پاس رایگان نداشته باشید.” ما قول دادیم که طبقه دارایی را به شدت کاهش دهیم.

CFTC و کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) در حال حاضر بر سر کنترل مقررات ارزهای دیجیتال در حال مبارزه هستند.

لایحه ای که در ماه ژوئن توسط سناتورهای سینتیا رامیس و سناتور کرستن گیلیبراند ارائه شد، پیشنهاد می کند که CFTC بر مقررات ارزهای دیجیتال نظارت کند. این برای صنعت بهتر است زیرا دارایی ها به عنوان کالا به جای اوراق بهادار با قوانین سخت گیرانه تلقی می شوند.

اما همانطور که نماینده جیم هایمز در این هفته تایید کرد، بعید است که کنگره تا سال آینده توجه خود را به مقررات دارایی های دیجیتال معطوف کند.

نویسنده: Martin Young

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا