اخبار ارز دیجیتال

تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده به دنبال بازخورد در مورد تأثیر DeFi بر جرایم مالی هستند: Finance Redefined

تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده می‌خواهند بدانند صنعت درباره جرایم مالی مرتبط با DeFi چه فکر می‌کند.

به Finance Redefined خوش آمدید. این یک خبرنامه هفتگی است که بینش های کلیدی در مورد امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) ارائه می دهد و برای ارائه تحولات مهم هفته گذشته برای شما ایجاد شده است.

رگولاتورهای ایالات متحده می خواهند نگاه دقیق تری به قانون پولشویی و تامین مالی تروریسم توسط شبکه اجرای جرایم مالی (FinCEN) داشته باشند و از مقامات بخش بانکی خواستند تا نظرات خود را در مورد خطرات جنایی DeFi ارائه دهند.

توسعه دهندگان اتریوم هفته آخر ماه مارس را برای هارد فورک شانگهای اتریوم و ارتقاءهای اضافی تا ژوئن آینده هدف قرار داده اند. پروتکل Ankr مبلغ 15 میلیون دلار برای بازپرداخت بدهی های بد ناشی از بهره برداری اخیر و گردش حاصل از HAY (HAY) اختصاص داده است.

Chainlink برای افزایش امنیت خدمات Oracle، staking را به کار می گیرد. استکرها با شرکت در یک سیستم هشدار غیرمتمرکز که شبکه را در زمانی که یک فید الزامات اجرا را برآورده نمی کند، نشانه های Chainlink (LINK) به دست می آورند.

100 توکن برتر DeFi هفته ای متفاوت از نظر عملکرد قیمت داشتند، زیرا بسیاری از توکن ها سبز معامله شدند و چندین توکن دیگر در نمودارهای هفتگی ضرر خالص داشتند.

تنظیم کننده های ایالات متحده به دنبال بازخورد در مورد تأثیر DeFi بر جرایم مالی هستند

تنظیم‌کننده‌های مالی ایالات متحده به دنبال بازخورد صنعت بانکداری در مورد اینکه چگونه DeFi بر تلاش‌های آنها برای متوقف کردن جرایم مالی تأثیر می‌گذارد، هستند.

FinCEN گفت که DeFi را از نزدیک تماشا می کند و Himamauri Das مدیر عامل آژانس گفت که اکوسیستم دارایی های دیجیتال و ارزهای دیجیتال “حوزه های اولویت کلیدی” برای آژانس هستند.

به خواندن ادامه دهید

توسعه دهندگان اتریوم هارد فورک شانگهای را در مارس 2023 هدف قرار می دهند

طبق بحثی که در 151 امین کنفرانس توسعه دهندگان هسته اتریوم در 8 دسامبر برگزار شد، برنامه نویسان اصلی یک مهلت آزمایشی برای هارد فورک شانگهای اتریوم تا مارس 2023 تعیین کرده اند. علاوه بر این، توسعه‌دهندگان در ماه می یا ژوئن 2023 برای راه‌اندازی ارتقای پروتکل بهبود اتریوم (EIP) 4844 هدف قرار داده‌اند که پروتکل Dankharding را به شبکه معرفی می‌کند.

ارتقاء ادغام Proof of Stake که مدتها در انتظار آن بودیم در 15 سپتامبر به پایان رسید، اما Stake Ether (stETH) در حال حاضر در زنجیره فانوس اتریوم قفل شده است. این توکن توسط پروتکل مالی غیرمتمرکز Lido ایجاد شده است و تقریباً 3.5 میلیون stETH (4.48 میلیارد دلار) در گردش دارد. پس از ارتقاء شانگهای، کاربران stETH می‌توانند وجوه خود را به همراه جوایز مربوط به شرط بندی برای اعتبارسنجی تراکنش‌های شبکه برداشت کنند. بنیاد اتریوم گفت که ساختار ارتقاء را به این صورت انجام داده است تا «تمرکز، ساده‌سازی و به حداکثر رساندن انتقال موفقیت‌آمیز به اثبات سهام» را انجام دهد.

به خواندن ادامه دهید

همانطور که Helio Stablecoin پس از اکسپلویت بهبود می یابد، Ankr 15 میلیون دلار تزریق می کند تا کاربران را شاد نگه دارد.

Helio، پروتکل استیبل کوین که استیبل کوین HAY وابسته به دلار را صادر می کند، در توییتی در 7 دسامبر گفت که تاکنون 3 میلیون دلار بدهی بد در HAY را در بازار آزاد بازخرید کرده است. یک روز قبل، پلتفرم زیرساخت بلاک چین Ankr اعلام کرد که 15 میلیون دلار برای بازپرداخت بدهی های بد ناشی از سوء استفاده های اخیر و گردش بیش از حد HAY اختصاص خواهد داد.

در دوم دسامبر، مجموعه‌ای از حوادث به ظاهر نامرتبط رخ داد که در آن هکرها آسیب‌پذیری‌ها را در کد قرارداد هوشمند Ankr دستکاری کردند تا پس از ارتقای فنی، کلیدهای خصوصی را به خطر بیاندازند. در نتیجه، هکرها 20 تریلیون Ankr Reward Bearing Staked BNB (aBNBc) را استخراج کردند، آن را به BNB متصل کردند و رها کردند. قیمت aBNBc از حدود 300 دلار به کمتر از 2 دلار کاهش یافت.

به خواندن ادامه دهید

Chainlink برای افزایش امنیت خدمات اوراکل، Staking را راه اندازی کرد

Chainlink در اطلاعیه‌ای که برای Cointelegraph ارسال شد، گفت که ویژگی جدید سهام بخشی جدایی‌ناپذیر از ابتکار Chainlink Economics 2.0 است که بر امنیت و رشد پایدار تمرکز دارد.

پیش از این، کاربران Chainlink که می خواستند پاداش توکن LINK دریافت کنند، باید گره های خود را راه اندازی می کردند. مکانیسم سهامداری که به تازگی راه اندازی شده است به سهامداران Chainlink یک راه اضافی برای کسب درآمد و در عین حال افزایش امنیت پلت فرم اوراکل می دهد.

به خواندن ادامه دهید

نمای کلی بازار DeFi

بر اساس داده های تحلیلی، ارزش کل DeFi قفل شده بالای 40 میلیارد دلار باقی مانده است. بر اساس داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView، 100 توکن برتر DeFi بر اساس ارزش بازار، هفته پرنوسانی را پشت سر گذاشته‌اند، به طوری که برخی از توکن‌ها هر هفته افزایش صعودی را ثبت می‌کنند و برخی دیگر با ضرر معامله می‌شوند.

Synthetix (SNX) بزرگترین صعودکننده در میان 100 توکن برتر DeFi است که در هفته گذشته 11.8 درصد افزایش داشته است، پس از آن Stacks (STX) با 10.8 درصد و Torchain (RUNE) با 7.47 درصد قرار دارند.

از اینکه مرور کلی این هفته از تاثیرگذارترین تحولات DeFi را خواندید متشکریم. جمعه آینده برای داستان ها، بینش ها و آموزش های بیشتر در این فضای پویا در حال پیشرفت به ما بپیوندید.

نویسنده: Prashant Jha

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا