🚨 اخبار ارز دیجیتال

در حالی که معامله گران منتظر آمار تورم هستند، سهام ایالات متحده افزایش یافت

همه شاخص های سهام ایالات متحده در ۱۱ اکتبر در حالی که معامله گران منتظر انتشار شاخص قیمت مصرف کننده در ۱۲ اکتبر بودند، افزایش یافتند.

۱۱ اکتبر ۲۰۲۳

سهام ایالات متحده امروز برای چهارمین روز متوالی افزایش یافت زیرا معامله گران منتظر گزارش شاخص قیمت مصرف کننده بودند که در ۱۲ اکتبر منتشر می شود. میانگین صنعتی داوجونز ۶۵.۵۷ واحد یا ۰.۱۹ درصد افزایش یافت و به ۳۳۸۰۴.۸۷ رسید. S&P 500 18.71 واحد (۰.۴۳%) افزایش یافت و در ۴۳۷۶.۹۵ بسته شد. نزدک ۹۶.۸۳ واحد یا ۰.۷۱ درصد افزایش یافت و در ۱۳۶۵۹.۶۸ بسته شد.

نمودار روزانه S&P 500 برای ۱۱ اکتبر ۲۰۲۳. منبع: ام اس ان مانی.

علیرغم افزایش‌های امروز، سهام نسبت به ماه جولای پایین‌تر است، زیرا نگرانی‌ها در مورد افزایش نرخ‌های بهره از آن زمان بر روایت بازار حاکم شده است. خرس ها انتظار دارند که تورم سریعتر از حد انتظار افزایش یابد و فدرال رزرو با افزایش بیشتر نرخ بهره پاسخ دهد، در حالی که گاوها خوشبین هستند که تورم مهار شود و نیازی به افزایش بیشتر نرخ نیست. اداره آمار کار قرار است فردا آمار تورم شهریورماه را منتشر کند. اقتصاددانانی که توسط داو جونز مورد بررسی قرار گرفتند، برآورد کردند که تورم ایالات متحده در آن ماه ۰.۳ درصد بود.

دقایقی از جلسه کمیته بازار آزاد فدرال در سپتامبر امروز منتشر شد و نشان داد که اکثر اعضای کمیته انتظار دارند حداقل یک افزایش نرخ دیگر در این چرخه ضروری باشد. اعضای بخش با این دیدگاه اکثریت موافق نیستند. همه توافق کردند که تا زمانی که شواهد کافی مبنی بر بازگشت تورم به ۲ درصد در سال وجود داشته باشد، نرخ بهره باید بالا بماند.

بازدهی خزانه داری ۱۰ ساله و ۲ ساله در طول روز در جهت مخالف حرکت کردند. اوراق قرضه ۱۰ ساله با ۰.۱ واحد کاهش به ۴.۵۶۴ درصد رسید. اوراق قرضه دو ساله با ۰.۰۰۲ واحد افزایش به ۴.۹۸۶ درصد رسید. منحنی بازده معکوس باقی می ماند و برخی معامله گران آن را نشانه ای از رکود قریب الوقوع می دانند.

معامله گران طلا علیرغم صحبت درباره افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو همچنان صعودی باقی ماندند. هر اونس طلا با ۱۳.۸۱ دلار افزایش به ۱۸۷۳.۵۶ دلار رسید.

قیمت نفت خام کاهش یافت و وست تگزاس اینترمدیت با ۲.۶۲ دلار در هر بشکه به ۸۳.۳۳ دلار و نفت خام برنت با افت ۲.۰۳ دلار در هر بشکه به ۸۵.۶۲ دلار رسید. قیمت نفت در روز دوشنبه بیش از ۴ درصد افزایش یافت زیرا تاجران نگران بودند که درگیری بین اسرائیل و حماس ممکن است به اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران منجر شود. با این حال، روز سه شنبه پس از انکار هرگونه دخالت ایران در درگیری، شروع به کاهش به سطوح پایین تر کرد و این کاهش همچنان ادامه دارد.

نمودار روزانه نفت خام غرب تگزاس، ۱۱ اکتبر ۲۰۲۳. منبع: ام اس ان مانی.

در بازار ارز، شاخص دلار آمریکا با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۰۵.۷۳ رسید. یورو با ۰.۱۲۷۵ درصد افزایش به ۱.۰۶۲۲ یورو رسید. ین ۰.۲۷۷۷ درصد کاهش یافت و ین مورد نیاز برای خرید ۱ دلار به ۱۴۹.۱۱۸۰ ین افزایش یافت. برخی از معامله گران انتظار دارند که بانک ژاپن در صورت افزایش این رقم به بالای ۱۵۰، مداخله کند.

اطلاعات این خبر توسط CNBC، Marketwatch، Kitco، Business Insider و MSN Money ارائه شده است.

Vintage Markets به تحقیق و گزارش کامل اخبار مالی سنتی، ردیابی مسیر بازارها و اقتصادهای جهانی از عصر حجر تا عصر حجر اختصاص دارد.

نویسنده: Tom Blackstone
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا