🚨 اخبار ارز دیجیتال

با افزایش تنش ها بین اسرائیل و غزه، سهام ایالات متحده بر افت اولیه غلبه کرده و به سمت نزدیک شدن حرکت می کند

داو و اس اند پی ۵۰۰ زود افت کردند، اما دوباره بازگشتند تا روز را در محدوده مثبت به پایان برسانند.

۹ اکتبر ۲۰۲۳

بازارهای ایالات متحده روز دوشنبه انعطاف پذیری نشان دادند، در ابتدا تسلیم نگرانی ها در مورد تشدید درگیری اسرائیل و غزه شدند، اما بعداً دوباره بازگشتند تا در سبز بسته شوند. میانگین صنعتی داوجونز با ۰.۵ درصد افزایش به ۳۳۶۰۴.۶۵ دلار بسته شد. S&P 500 با ۰.۶ درصد افزایش به ۴۳۳۵.۶۶ رسید. نزدک با ۰.۴ درصد افزایش به ۱۳۴۸۴.۲۴ واحد رسید. S&P تا ساعت ۱۰:۵۰ صبح به وقت شرقی با ۳.۸۵۲ واحد کاهش از ۴۲۸۱.۹۱ به ۴۲۸۵.۷۳ سقوط کرد، اما این کاهش تا پایان روز پاک شد. دو شاخص دیگر نیز به همین ترتیب کاهش و سپس افزایش یافت.

نمودار روزانه S&P 500. منبع: ام اس ان مانی.

هفته گذشته، گروه شبه نظامی فلسطینی حماس به اسرائیل حمله کرد. وقوع یک جنگ جدید باعث شد که برخی از معامله گران نگران باشند که نوسانات بازار را تکان دهد و شرایط نزولی در اوایل آغاز شد. با این حال، این نگرانی ها تا حد زیادی در طول روز برطرف شد. شرکت های دفاعی به شدت رشد کردند و لاکهید مارتین ۸.۵ درصد و نورث روپ گرومن ۱۱ درصد رشد کردند. تولیدکنندگان نفت نیز از این باور که قیمت نفت در راه است، سود می بردند.

پس از این آشفتگی، طلا ۱۳.۵۹ دلار (۰.۷۴ درصد) افزایش یافت و به ۱۸۶۱.۵۳ دلار رسید.

نمودار طلای ۱ روزه، ۹ اکتبر ۲۰۲۳. منبع: GoldPrice، TradingView

قیمت نفت خام نیز در این روز افزایش یافت و وست تگزاس اینترمدیت با ۴.۲۴ درصد افزایش در روز به ۸۶.۲۹ دلار رسید. قیمت نفت خام برنت با ۴.۰۹ درصد افزایش در روز به ۸۸.۰۵ دلار رسید. GasBuddy گزارشی منتشر کرد مبنی بر اینکه قیمت بنزین در ایالات متحده ۰.۱۱ دلار در هر گالن کاهش یافته است، اما این امر تا حد زیادی نادیده گرفته شد و مانع از افزایش قیمت نفت ناشی از جنگ نشد.

شاخص دلار آمریکا با ۰.۰۳ درصد کاهش به ۱۰۶.۰۸ رسید. با تقویت دلار، یورو با ۰.۲۲۲۰ درصد کاهش به ۱.۰۵۶۶ یورو رسید. ین ۰.۵۱۳۸ درصد افزایش یافت و تعداد ین مورد نیاز برای خرید ۱ دلار ۱۴۸.۵۰۷۰ ین بود. ین از ۲۵ سپتامبر، زمانی که بانک مرکزی ژاپن اعلام کرد در صورت تضعیف بیشتر ین مداخله خواهد کرد، ثابت بوده است. قبل از آن تاریخ، ارزش آن از ابتدای سال ۱۳ درصد کاهش یافته بود.

اطلاعات این خبر توسط CNBC، OilPrice، Yahoo Finance، MSN Money و Marketwatch ارائه شده است.

Vintage Finance به تحقیق و گزارش کامل اخبار مالی سنتی، ردیابی سفر بازارها و اقتصادهای جهانی از عصر حجر تا عصر حجر اختصاص دارد.

نویسنده: Tom Blackstone
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا