اخبار ارز دیجیتال

مقاله بحث فدرال رزرو ایالات متحده نگاهی هشیارانه و سخت به DeFi دارد، بحث برانگیز

نویسندگان معتقدند که DeFi علی رغم موانعی مانند نوسانات ارزهای دیجیتال در حال رشد است. خطرات برای کاربران و مؤسسات TradFi هم ذاتی فناوری و هم اتفاقی هستند.

بر اساس مقالات بحث و گفتگوی هیئت فدرال رزرو ایالات متحده (FRB) مورخ ژوئن، بیش از ۱۴۰۰ DApp در حال کار است و تعداد آنها به سرعت در حال افزایش است. این سهم کوچکی از سیستم مالی جهانی را تشکیل می دهد، اما همچنان می تواند خطراتی را برای سیستم مالی جهانی ایجاد کند. نویسندگان می گویند ثبات مالی.

بر اساس این مقاله، ارزش کل محصولات DeFi بسته به نحوه تعریف DeFi در ابتدای سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲ از ۷۸ تا ۲۲۴ میلیارد دلار متغیر بود. از آن زمان، با فرا رسیدن زمستان ارزهای دیجیتال، این اعداد به طور چشمگیری کاهش یافته است. در عین حال، پیشرفت های تکنولوژیکی قدرت پردازش DeFi را افزایش می دهد. نویسنده حدس می‌زند که سرمایه‌گذاران عمده‌فروشی بزرگترین کاربران DeFi هستند.

بیشتر مقاله به خطرات و مزایایی که نویسندگان در DeFi درک کرده‌اند اختصاص داده شده است. نویسندگان می گویند که نوسانات ارزهای دیجیتال مانع رشد DeFi خواهد شد و خطرات برای سیستم مالی گسترده تر در این مرحله اندک است.

توانایی ایجاد موقعیت های دارای اهرم بالا و پنهان کردن معاملات تا حدی، همراه با ابزارهای مالی جدید که چنین اهرمی را امکان پذیر می کند، یک عامل رایج در تاریخ بحران های مالی در قرن گذشته بوده است.

بسیاری از بینش های این مقاله به کنایه مشابهی اشاره می کند.

مرتبط: آشفتگی بازار کریپتو ریسک اهرم در معاملات را برجسته می کند

نویسندگان می گویند که مقاومت DeFi در برابر سانسور اغراق آمیز است و شفافیت می تواند یک نقطه ضعف رقابتی برای سرمایه گذاران نهادی و انگیزه ای برای تقلب باشد. سرمایه گذاران خرد همیشه به دلایل زیر آسیب پذیر هستند.

اگر کریپتو به یک محصول اصلی تبدیل شود، به طور گسترده توسط افرادی که توانایی ارزیابی مناسب برنامه‌نویسی و ریسک‌های مالی مرتبط با تراکنش‌های کریپتو را ندارند، استفاده می‌شود.

در نهایت، DeFi می تواند با بازارهای مالی سنتی ادغام شود و جنبه سنتی را در معرض خطر قرار دهد. شناسایی واسطه های سنتی که ممکن است از نظر قانونی مسئول شناخته شوند دشوار است. ”

نویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا