اخبار ارز دیجیتال

گزارش: ایالات متحده به دنبال راه هایی برای تضمین سپرده های بانکی 18T کشور است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

سقف فعلی بیمه سپرده تحت FDIC 250000 دلار است، اما ورشکستگی های اخیر بانک ها باعث شده است که این مبلغ افزایش یابد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که مقامات ایالات متحده در حال بررسی راه‌هایی برای گسترش پوشش فعلی بیمه سپرده‌ها برای بیمه کردن تمام سپرده‌های بانکی ایالات متحده در صورت بدتر شدن بحران بانکی فعلی هستند.

سقف بیمه سپرده فعلی شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) 250,000 دلار است که پس از چندین ورشکستگی بانک در ماه مارس افزایش می یابد.

سازمان‌هایی مانند فدراسیون آمریکای بانک‌های متوسط ​​در 18 مارس خواستار برداشتن سقف‌ها برای دو سال آینده شدند تا از سپرده‌گذاران محافظت شود و از برداشت سرمایه از بانک‌های کوچک‌تر به بانک‌های بزرگ‌تر و به ظاهر امن‌تر جلوگیری شود.

بر اساس گزارش بلومبرگ در 21 مارس، مقامات وزارت خزانه داری با استناد به “افراد مطلع از مذاکرات” گفتند که FDIC اکنون از سقف فعلی بیمه سپرده برای پوشش همه سپرده ها فراتر خواهد رفت. ما در حال بحث در مورد امکان گسترش

این اقدام در نهایت سطح اختیارات اضطراری تنظیم‌کننده‌های فدرال و اینکه آیا آنها می‌توانند سقف بیمه را بدون موافقت رسمی کنگره افزایش دهند، خنثی می‌کند.

با این حال، منابع بلومبرگ می گویند مقامات آمریکایی در حال حاضر نیازی به چنین اقدامات شدیدی نمی بینند، زیرا اقدامات اخیر تنظیم کننده های مالی احتمالا کافی است.

به این ترتیب، آنها گفتند که در صورت بدتر شدن وضعیت فعلی، استراتژی‌های بالقوه‌ای دارند.

پس از شکست‌های Silvergate، Signature Bank و Silicon Valley Bank در هفته‌های اخیر، فدرال رزرو برنامه 25 میلیارد دلاری سرمایه‌گذاری مدت بانکی (BTFP) خود را در 13 مارس اجرا کرد.

مربوط: گروه UBS با 3.25 میلیارد دلار کمک مالی اضطراری از Credit Suisse موافقت کرد

در همین حال، در یک کنفرانس مطبوعاتی در 20 مارس، سخنگوی کارین ژان پیر به طور خاص از وی پرسیده شد که آیا دولت فدرال از افزایش بیمه FDIC از بانک های کوچک و متوسط ​​بیش از 250000 دلار حمایت می کند یا خیر.

ژان پیر در مورد دیدگاه‌های دولت بایدن صریح صحبت کرد و گفت: «هدف ما تضمین ثبات سیستم مالی است» و پیش از این افزود که ایجاد زمینه‌های بازی برابر «یک موضوع مربوط به وزارت خزانه‌داری و بانک‌ها» است. تمرکز رگولاتورها،” او گفت.

و همانطور که می بینید، اقدامات ما به دستور رئیس جمهور در این هفته باید به آمریکایی ها نسبت به سپرده های خود اعتماد کند. ما در صورت نیاز در آنجا خواهیم بود.

او افزود: “و دوباره، این چیزی است که ما روی آن تمرکز خواهیم کرد. در حال حاضر خبری نیست. اما بدیهی است که ما می خواهیم مطمئن شویم که سیستم مالی با ثبات است.”نویسنده: Brian Quarmby

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا