اخبار ارز دیجیتال

دلار آمریکا به بالاترین حد خود در ۲۰ سال گذشته رسید – ۵ نکته که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید

معامله گران بیت کوین با داستان آشنای از دست دادن سهام و افزایش ارزش دلار آمریکا در این هفته استقبال می کنند، زیرا ۲۰۰۰۰ دلار به عنوان حمایت از آن پشتیبانی نمی کند.

بیت کوین (BTC) پس از سقوط جکسون هول در بازار ایالات متحده، در هفته اول سپتامبر به سمت جاده سراشیبی و پر دست انداز پیش می رود.

پس از آن که فدرال رزرو ایالات متحده اظهارات تندروانه خود در مورد چشم انداز تورم را تشدید کرد، دارایی های پرریسک در سراسر جهان فروخته شد و ارزهای رمزپایه همچنان از عواقب پس از آن در حال چرخش هستند.

یک آخر هفته نسبتاً نوسان چندانی برای بهبود روحیه انجام نداد و قیمت بیت کوین در منطقه زیر ۲۰۰۰۰ دلار متمرکز شد.

با انجام این کار، رالی چند هفته‌ای عملاً ناپدید شد و معامله‌گران و تحلیل‌گران را امیدوار به آزمایش مجدد کاهش‌های کلان مشاهده شده در ژوئن سال جاری کرد.

علیرغم سکوت فدرال رزرو تا تصمیم افزایش نرخ بهره در ماه سپتامبر، با ادامه عدم قطعیت ژئوپلیتیکی و تورم که تورم در اروپا همچنان در حال افزایش است، هنوز فضای زیادی برای آشفتگی وجود دارد.

با این حال، مانند هفته گذشته، بیت کوین به نظر می رسد که اساساً به عنوان یک شبکه انعطاف پذیر است و داده های زنجیره ای داستانی متفاوت از نمودارهای قیمت را بیان می کند.

کوین تلگراف پنج عامل را بررسی می کند که باید در نظر بگیرید که بیت کوین/دلار آمریکا در چند روز آینده به کجا خواهد رسید.

قیمت نقطه ای هدف ۱۸۰۰۰ دلاری را ایجاد می کند

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView تأیید می‌کنند که حدس و گمان در مورد آنچه برای BTC/USD در پایان هفته اخیر رخ داده است، تعجب‌آور نیست.

پس از یک آخر هفته نسبتا آرام معاملات، این جفت در پایان ۲۸ آگوست به شدت سقوط کرد و پایین ترین قیمت بسته شدن هفتگی خود را از اوایل جولای به ثبت رساند.

یک شمع قرمز هفتگی ۲۰۰۰ دلاری، آگوست بدبختی را برای گاوها رقم زد.

نمودار کندل استیک ۱ هفته ای BTC/USD (Bitstamp).منبع: Trading View

تنها چند روز تا آماده شدن کندل های ماهانه باقی مانده است، حال و هوای تحلیلگران در کوتاه مدت خوش بینانه نبود.

جاش راگر معامله گر به دنبال کنندگان توییتر خود خلاصه کرد: “امیدواریم بتوانیم در این هفته شاهد بهبودی باشیم، اما بازار سهام پس از پایان روز جمعه خیلی داغ به نظر نمی رسد.” به روز رسانی آخر هفته.

با این وجود، حساب تجاری محبوب کریپتو، ایل کاپو، به احتمال صعود موقت قبل از ادامه روند نزولی اشاره کرد.

با توجه به اینکه نرخ منفی سرمایه نشان می دهد که بازار مشتقه به سمت زیان های متوالی منحرف شده است، ما پیش بینی کردیم که ۲۳۰۰۰ دلار می تواند ابتدا دوباره ظاهر شود.

او گفت: “مردم بسیار بیشتری انتظار ۱۹ هزار دلار دارند تا انتظار ۲۳ هزار دلار. بودجه همه چیز را می گوید. و نقدینگی آبدار زیادی در بالای ۲۱۰۰۰ وجود دارد. لطفاً این شورت ها را فشار دهید.” زمزمه کرد.

پاسخ دهید، تاجر مارک کالن دریافت کردم معامله‌گر در حال افزودن کوتاه‌ترین بیت کوین در منطقه بین ۲۰.۱ تا ۲۰.۳k بود.

او گفت: “مقدار مناسبی از ناکارآمدی علاوه بر آن، و ناکارآمدی دیگری در حدود ۲۰.۹-۲۱.۱k وجود دارد. اگر سقوط کند، احتمالا حرکت سریع‌تری خواهد بود.”

گرت ون لاگن، تحلیلگر فنی، در میان درخواست‌های مختلف برای شکست به زیر ۱۷۰۰۰ دلار، هدف کف ۱۷۵۰۰ دلار را در نمودار روزانه نشان داده است.

در همین حال، TMV Crypto با چشم انداز کمی محتاطانه تر با پرچم ۱۸۴۰۰ دلار برای محدوده زمانی بالا مورد علاقه.

معامله گران برای فروش بیشتر سهام ایالات متحده آماده می شوند

سخنرانی تکان دهنده هفته گذشته جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، موج شوک را در دارایی های ریسک در سراسر جهان ایجاد کرد.

بر اساس یک گزارش، سخنرانی هشت دقیقه ای پاول بیش از ۲ تریلیون دلار از سهام جهانی را از بین برد، از جمله ۱.۲۵ تریلیون دلار فقط در ایالات متحده.

پاول گفت: «با تشدید موضع فدرال رزرو، در برخی مواقع مناسب است که سرعت افزایش نرخ بهره کاهش یابد.

بازگرداندن ثبات قیمت مستلزم حفظ یک سیاست محدودکننده برای مدتی است.

بیت کوین و آلت کوین ها به طور یکسان فشار را احساس می کنند و ۲۹ اوت چیزی شبیه به یک جلسه معاملاتی وال استریت خواهد بود.

پل کریستوفر، رئیس استراتژی بازار جهانی در موسسه سرمایه گذاری ولز فارگو، در تلویزیون بلومبرگ هشدار داد که سهام ایالات متحده بیشتر سقوط خواهد کرد و S&P 500 بعدی به زیر ۴۰۰۰ خواهد رسید.

در مقابل، بازی تجارت با محوریت ارزهای دیجیتال استدلال می‌کند که اوج تورم از ماه جولای تاکنون نشان‌دهنده پایین‌ترین سطح کلان برای سهام است.

Game of Trades که داده‌های تجمعی S&P را علامت‌گذاری می‌کرد، اصرار داشت که همه چیز در واقع آنقدر که به نظر می‌رسد بد نیست.

در آخر هفته اظهار نظر کرد: “SP500 قدرت زیرین زیادی را نشان می دهد.” خواندن.

“خط انباشته بالا/پایین نشان دهنده قدرت بالقوه در بازار است که بسیاری از سرمایه گذاران از آن بی اطلاع هستند. SP500 دو رقمی با ATH فاصله دارد، اما این اندیکاتور به بالاترین حد خود رسیده است.”

کاهش به ۳۹۰۰، بینش دیگری گفت، برای حفظ یک “شکل صعودی”.

هدف دلار آمریکا در سطح سپتامبر ۲۰۰۲

عامل اصلی نوسانات بازار سهام، تقویت دلار آمریکا در هفته جاری است.

رابطه معکوس کلاسیک بین عملکرد دلار و دارایی های ریسک در حال جلب توجه است. دلیل آن این است که شاخص دلار آمریکا (DXY) در این هفته به بالاترین حد خود در ۲۰ سال گذشته رسید.

در زمان نگارش این مقاله در ۲۹ آگوست، این اوج‌ها همچنان در حالت تعلیق هستند و DXY به ۱۰۹.۴۷ رسیده است که بالاترین سطح از سپتامبر ۲۰۰۲ است.

نمودار شمعی ۱ ساعته از شاخص دلار آمریکا (DXY).منبع: Trading View

رائول پال، بنیانگذار Global Macro Investor، گفت: “اگر دلار به همین منوال ادامه یابد، همه چیز واقعاً فرو خواهد ریخت. این به معنای واقعی کلمه یک سهمی است.” پاسخ داد، هشدار داد که “به معنای واقعی کلمه هیچ چیزی تا ۱۲۰” در مورد مقاومت در نمودار DXY وجود ندارد.

میکائیل ون د پوپ، یکی از مشارکت‌کنندگان کوین‌تلگراف، از جمله DXY به‌عنوان عاملی که «لحظه‌ای از حقیقت را برای کل بازار ارزهای دیجیتال» ایجاد می‌کند، نگران بود.

به طور مشابه، افزایش ارزش دلار به ارزهای اصلی فیات، به ویژه یورو ضربه زد که در ۲۹ اوت به سرعت به کمتر از دلار آمریکا رسید.

بانک مرکزی اروپا، همراه با بانک ژاپن، تمایلی به افزایش نرخ بهره مشابه با فدرال رزرو نداشتند و در نتیجه تورم همچنان در تابستان افزایش می یابد.

نمودار شمعدانی ۱ ساعته یورو/دلار آمریکا.منبع: Trading View

امتیاز MVRV-Z به رنگ سبز کاهش می یابد

بازگشت به منطقه «خرید» یک شاخص کلاسیک قدرت بیت کوین است که در طول عمر بیت کوین، پایین ترین سطح را به خود اختصاص داده است.

اندیکاتور امتیاز MVRV-Z که تحلیلگران شروع به تدارک برای پایین آمدن قیمت در ماه جولای کردند، اکنون دوباره کاهش یافته و به پایین ترین حد یک ماهه رسیده است.

نمودار امتیاز بیت کوین MVRV-Z. منبع: LookIntoBitcoin

MVRV-Z از ارزش بازار و قیمت واقعی استفاده می کند تا تعیین کند بیت کوین/دلار آمریکا چقدر به ارزش منصفانه آن نزدیک است.

در ماه ژوئیه، پایین ترین قیمت BTC بالقوه ۱۵۶۰۰ دلار را چاپ کرد، اما قبل از بازگشت در اواخر آگوست، برای مدت کوتاهی از منطقه خرید خارج شد.

همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، قیمت محقق شده (میانگین آخرین باری که عرضه BTC نوسان داشته است) در حال حاضر حدود ۲۱۶۰۰ دلار است که توسط داده های شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای Glassnode تایید شده است.

نمودار قیمت تحقق بیت کوین منبع: Glassnode

“ترور شدید” بازمی گردد

جای تعجب نیست که شکست بیت کوین به زیر ۲۰۰۰۰ دلار، معیارهای سنجش احساسات بازار را به نزولی ترین دسته بازگردانده است.

مطالب مرتبط: مشکل استخراج بیت کوین با وجود کاهش قیمت بیت کوین، افزایش ۸ ماهه را ثبت می کند.

از ۲۹ آگوست، شاخص ترس و طمع کریپتو به منطقه «ترس شدید» در ۲۴/۱۰۰ بازگشته است.

این شاخص که در طول رالی امداد به ۴۷/۱۰۰ رسید، اکنون متعلق به براکتی است که ماه های ۲۰۲۲ را نشان می دهد.

امسال شاهد طولانی‌ترین «ترس شدید» در تاریخ همراه با کمترین امتیاز تنها ۶/۱۰۰ برای نمره کلی احساسات بازار بودیم.

شاخص ترس و طمع رمزنگاری شده (نمایش). منبع: Alternative.me

اما Santiment، یک شرکت تحقیقاتی زنجیره‌ای که احساسات سرمایه‌گذاران را در کل تجزیه و تحلیل کرد، خاطرنشان کرد که تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران به جای فروش سرمایه‌گذاری‌های خود، دارایی‌های خود را افزایش می‌دهند.

بیت کوین در این آخر هفته حدود ۲۰۰۰۰ دلار افزایش یافت، بنابراین افزایش آدرس های کلیدی نهنگ نشانه مثبتی است. نظر داد در نمودار اوت

بین قیمت دلار بیت کوین و تعداد آدرس هایی که بیت کوین را بین ۱۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار نگه می دارند، ارتباط وجود دارد که طی ۳۰ روز گذشته ۱۰۳ افزایش یافته است.

با این وجود، دیگران احساس کردند هنوز راهی برای رسیدن به نقطه عطف کلان واقعی به تقاضای ارزهای دیجیتال وجود دارد.

به گفته شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای Material Indicators، “ورود نسل واقعی فقط زمانی نیست که مردم از خرید می ترسند، بلکه زمانی که برای خرید خیلی خراب است.” پذیرفته.

“نه هنوز.”

نمودار مشروح رشد آدرس نهنگ بیت کوین.منبع: سانتیمنت/توئیتر

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.نویسنده: William Suberg

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا