اخبار ارز دیجیتال

آژانس DOC ایالات متحده NIST امنیت، ایمنی و قابل اعتماد بودن استیبل کوین ها را بررسی می کند

موسسه ملی استاندارد و فناوری ایالات متحده (NIST) دریافت که پنج سکه برتر که میخ های خود را حفظ کرده اند، 87 درصد از 20 سکه برتر کل بازار را تشکیل می دهند.

موسسه ملی استاندارد و فناوری (NIST)، یک آژانس غیرقانونی وزارت بازرگانی ایالات متحده، اولین پیش نویس عمومی خود را منتشر کرده است که ملاحظات امنیتی مختلف مربوط به معماری و پیاده سازی استیبل کوین را برجسته می کند.

بر اساس نظرسنجی از 20 استیبل کوین برتر در سال گذشته، NIST دریافت که 5 سکه برتری که تثبیت خود را حفظ کرده اند، 87 درصد از 20 سکه برتر کل بازار را تشکیل می دهند. از بین تعداد زیادی، در اینجا 5 استیبل کوین برتر بر اساس ارزش بازار وجود دارد که توانسته اند میخ های خود را حفظ کنند.

به طور تصادفی، هر پنج توکن با میانگین حداقل 9934 دلار (0.66-٪) و حداکثر حداقل 0.9871 دلار (1.29-٪) در طول دوره مطالعه به USD متصل شدند.

NIST همچنین مارپیچ مرگ برای TerraUSD (UST)، سومین استیبل کوین بزرگ از نظر ارزش بازار در زمان نظرسنجی را برجسته کرد که در ماه می 2022 پیوند خود را از دست داد. سرقت وثیقه، آسیب پذیری قراردادهای هوشمند، اوراکل های داده، و بهره برداری از بلاک چین زیربنایی.

با توجه به اعتمادی که به صادرکنندگان استیبل کوین ها داده شده است، NIST معتقد است که سازندگان، نگهبانان و مدیران سیستم های استیبل کوین می توانند از موقعیت ممتاز خود برای جذب سرمایه گذاران و مالکان استفاده کنند. NIST در پایان یافته های خود گفت:

این تجزیه و تحلیل امنیتی نشان داده است که دو استیبل کوین که در بازارهای شخص ثالث تقریباً یکسان عمل می کنند و به شما امکان می دهند کالاهایی را با سکه خود با قیمتی ثابت بخرید و بفروشید، می توانند پروفایل های ریسک بسیار متفاوتی داشته باشند.

طبق NIST، معماری‌های مالی متمرکز (CeFi) به دلیل اتکای بیشتر به اعتماد انسانی در برابر مسائل اعتماد آسیب‌پذیرتر هستند، در حالی که امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) معمولاً از پیچیدگی کد قرارداد هوشمند رنج می‌برند. به دلیل مسائل امنیتی آسیب‌پذیرتر است. افزایش اندازه و عملکرد حیاتی آن.

مربوط: استیبل کوین‌ها از ماه مه تاکنون 38 میلیارد دلار از دست داده‌اند، زیرا بازدهی آنها کاهش یافته و پروژه‌ها سقوط می‌کنند

در 3 اکتبر، وزارت دادگستری (DOJ) پیشنهاد سلسیوس برای از سرگیری برداشت برای برخی از مشتریان و فروش دارایی های استیبل کوین را به چالش کشید. به گفته ویلیام هرینگتون، معتمد وزارت دادگستری ایالات متحده،

این درخواست زودهنگام است و باید تا زمان ارائه گزارش بازپرس رد شود. آنها در تلاش هستند تا وجوه خود را به صورت غیرمجاز بین طلبکاران خود توزیع کنند.

در پایان بحث، هرینگتون استدلال کرد که این درخواست تا زمانی که گزارش بازپرس ارائه نشده باشد، نباید مورد بررسی قرار گیرد، و اظهار داشت: «تا زمانی که طرف‌های ذینفع، امین ایالات متحده و دادگاه نتوانند تصمیمی اتخاذ کنند، هیچ توزیعی وجود نخواهد داشت یا فروش باید به تعویق بیفتد.” از ارزش بدهی سلسیوس، مطالبات مربوط به آن، دارایی های آن، و آنچه که «بدهکار در واقع قصد دارد به طلبکار بپردازد».

نویسنده: Arijit Sarkar

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا