اخبار ارز دیجیتال

گروه نظارت بر مصرف کنندگان ایالات متحده، اعمال قانون بانکداری الکترونیکی را برای ارزهای مجازی در نظر می گیرد

رئیس یک گروه نظارت بر مصرف کنندگان مالی ایالات متحده گفت که در حال بررسی صدور راهنمایی در مورد نحوه قرار گرفتن ارزهای مجازی تحت قانون انتقال الکترونیکی وجوه است.

بالاترین آژانس حمایت مالی از مصرف کنندگان ایالات متحده در حال بررسی اعمال قانون انتقال الکترونیکی وجوه (EFTA) به ارزهای مجازی است تا از مشتریان در برابر نقل و انتقالات جعلی ارز مجازی محافظت کند.

در کنفرانس پرداختی که توسط اندیشکده موسسه بروکینگز در 6 اکتبر برگزار شد، روهیت چوپرا، مدیر دفتر حمایت مالی از مصرف کننده (CFPB) اعلام کرد که این دفتر EFTA را برای “دلارهای دیجیتال خصوصی و سایر ارزهای مجازی” اعمال خواهد کرد. او گفت که در حال بررسی آن است.

“برای کاهش آسیب های ناشی از خطاها، هک ها و نقل و انتقالات جعلی، CFPB راهنمایی های بیشتری را به فعالان بازار ارائه می دهد تا به سوالات مربوط به کاربرد قانون انتقال الکترونیکی وجوه برای دلارهای دیجیتال خصوصی و سایر ارزهای مجازی پاسخ دهند. ما در حال بررسی آن هستیم. چوپرا گفت. گفت.

EFTA یک قانون فدرال است که در سال 1978 به تصویب رسید که برای محافظت از مصرف کنندگان در هنگام انتقال وجوه به صورت الکترونیکی مانند از طریق کارت های نقدی، دستگاه های خودپرداز و حساب های بانکی و محدود کردن ضررهای مصرف کننده از نقل و انتقالات جعلی است.

چوپرا گفت که برنامه‌های مربوط به ارز مجازی CFPB شامل ارائه راهنمایی در مورد نحوه اعمال قوانین انتقال الکترونیکی وجوه الکترونیکی به ارزهای مجازی است. منبع: یوتیوب

این مقررات مؤسسات مالی را ملزم می‌کند که در صورت و زمانی که مصرف‌کنندگان مسئول انتقال‌های جعلی هستند، آن‌ها را مطلع کنند. افشای مسئولیت قرار است قبل از انجام اولین انتقال الکترونیکی در حساب شما به شما اطلاع داده شود.

این اقدام آژانس در حالی صورت می‌گیرد که هک‌های پلتفرم‌های رمزنگاری نسبت به سال گذشته بیش از 150 درصد افزایش یافته است و اولین تحقیقات جنایی در مورد سام بانکمن فرید، بنیانگذار FTX است که متهم به دسترسی غیرقانونی و بهره‌برداری از مشتریان بود. هفته دومش منابع مالی.

این صرافی همچنین در هفته های پس از ورشکستگی بیش از 400 میلیون دلار خسارت هکری متحمل شد.

مربوط: کمیته بازل برای بررسی الزامات افشای دارایی های رمزنگاری بانک ها

چوپرا افزود که CFPB همچنین قصد دارد به «بعضی از شرکت‌های بزرگ فناوری» دستور دهد تا اطلاعاتی در مورد شیوه‌های تجاری خود در مورد استفاده از داده‌های شخصی و صدور ارز خصوصی کسب کنند.

علاوه بر این، آژانس بررسی غیربانکی‌هایی را که پلتفرم‌های پرداخت را ارائه می‌کنند، بررسی خواهد کرد.

چوپرا همچنین پیشنهاد کرد که شورای نظارت بر ثبات مالی وزارت خزانه داری باید برخی از فعالیت های ارزهای دیجیتال را به عنوان «پرداخت ها یا فعالیت های تسویه حساب سیستمی مهم» طبقه بندی کند.

به عنوان مثال، این می تواند نظارت و ابزارهای مهمی را برای سایر موسسات فراهم کند تا اطمینان حاصل شود که استیبل کوین ها واقعاً پایدار هستند.

مجله: کارآگاه بلاک چین – Chainalysis پس از فروپاشی کوه Gox متولد شد

نویسنده: Jesse Coghlan
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا