اخبار ارز دیجیتال

مشکل برای بانک های ایالات متحده؟سهام بانک سیلیکون ولی یک روز پس از سقوط سیلورگیت سقوط کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

نگرانی‌های فزاینده‌ای در مورد سلامت مالی بانک‌های متمرکز بر فناوری که به VC‌های دوستدار رمزنگاری مانند Sequoia و a16z خدمات می‌دهند، وجود دارد.

نگرانی ها در مورد آینده یکی دیگر از بانک های ایالات متحده در این هفته پس از اینکه بانک سیلیکون ولی (SVB) فروش عمده دارایی ها و سهام را برای جمع آوری بودجه اضافی اعلام کرد، افزایش یافت.

با این حال، برخی از سرمایه‌گذاران نگران هستند که همه چیز با استارت‌آپ‌های فناوری و بانک‌های متمرکز بر VC خوب نیست، به‌ویژه با توجه به اینکه بانک رمزارز Silvergate یک روز پیش تعطیل شد. این احتمال وجود دارد که سهام بانک سیلیکون ولی بیش از ۶۰ درصد سقوط کرده است و نزدیک به ۸۰ میلیارد دلار ارزش از سهام این بانک حذف کرده است.

SVB یکی از ۲۰ بانک بزرگ ایالات متحده است و خدمات بانکی را به سرمایه گذاری های دوستدار رمزنگاری مانند Sequoia و Andreessen Horowitz (a16z) ارائه می دهد.

در به‌روزرسانی مالی خود در ۸ مارس، فاش کرد که ۲۱ میلیارد دلار دارایی اوراق بهادار را فروخته است، زیرا ۱.۸ میلیارد دلار برای تقویت ترازنامه خود از دست داده است.

همچنین ۵۰۰ میلیون دلار از شرکت سرمایه گذاری جنرال آتلانتیک جمع آوری کرده است و به دنبال جذب ۱.۷۵ میلیارد دلار دیگر برای فروش ۲.۲۵ میلیارد دلار سهام است.

به گفته این سازمان، این فروش با پیش‌بینی ادامه افزایش نرخ بهره، فشار بر بازارهای دولتی و خصوصی و افزایش سطح نقدینگی به دلیل سرمایه‌گذاری مشتریان در کسب‌وکارشان انجام شده است.

با این حال، به گفته Google Finance، قیمت سهام SVB پس از انتشار درآمد آن در ۹ مارس ۶۰ درصد کاهش یافت و سرمایه‌گذاران را نگران سلامت مالی بانک کرد. معاملات پس از ساعت کاری نیز ۲۳ درصد کاهش یافت.

نمودار پنج روزه SVB کاهش قیمت یک روزه را از حدود ۲۶۵ دلار به حدود ۸۰ دلار پس از ساعات کاری در ۹ مارس نشان می دهد. منبع: Google Finance

گرگ بکر، رئیس SVB، به سرمایه گذاران گفت که “آرام باشند” و گفت که بانک “نقدینگی کافی برای حمایت از مشتریان” دارد، طبق گزارش ۹ مارس در The Information، این یک چالش خواهد بود.

بکر در نامه‌ای به سهامداران، مجدداً تأیید کرد که بانک «بخوبی سرمایه‌گذاری» دارد و «یکی از پایین‌ترین نسبت‌های وام به سپرده را در بین بانک‌های هم‌اندازه ما دارد». اوراق بهادار کوتاه مدت

بسیاری از افراد در مورد عواقب بالقوه اگر مشتریان SVB باعث فرار بانکی شوند، نگرانی مشترک دارند.

اما در توییتر، بنیانگذاران و مدیران فناوری حمایت خود را از بانک اعلام کردند و از مردم خواستند که وحشت نکنند.

مارک ساستر از Upfront Ventures زمزمه کرد ۹ مارس، “افراد بیشتری در جامعه VC باید به طور عمومی صحبت کنند تا وحشت در مورد این موضوع آرام شود. [SVB]”

او افزود: «من فکر می‌کنم همه تنها در صورتی می‌توانند اشتباه کنند که وحشت داشته باشند، بنابراین تصمیمی مبتنی بر واقعیت و آرام را تشویق می‌کند.»

در پاسخ به این خبر، زاک کوکف، مدیر شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر جنرال کاتالیست، گفت که بانک ها “به طور مداوم جای خود را به استارت آپ ها داده اند” و افزود که “اکنون زمان مناسبی برای حمایت از آنها است.”

مربوط: فروپاشی سیلور گیت بحث هایی را در مورد اینکه واقعاً مقصر چه کسی بود به راه انداخت

بلاتکلیفی پیرامون SVB یک روز پس از آن رخ می دهد که سیلورگیت اعلام کرد که «بازگشت» و بانک دوستدار رمزنگاری خود را منحل می کند.

در اطلاعیه ۸ مارس، Silvergate Capital Corporation گفت که تصمیم برای توقف فعالیت “در سایه تحولات اخیر صنعت و نظارتی” گرفته شده است.

سیلورگیت که یکی از شرکای بانکی عمده بسیاری از شرکت‌های ارزهای دیجیتال بوده است، پس از اعلام این‌که ارائه گزارش سالانه ۱۰-K خود را به مدت دو هفته به تأخیر انداخته است، نگرانی‌هایی را در مورد پرداخت بدهی خود ایجاد کرده است. این سند معمولاً یک نمای کلی از وضعیت مالی شرکت ارائه می دهد.نویسنده: Jesse Coghlan

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا