🚨 اخبار ارز دیجیتال

رگولاتور ایالات متحده به سرمایه گذاران در مورد گزارش ذخیره هشدار می دهد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این هشدار پس از آن صادر شد که صرافی‌های ارزهای دیجیتال در روند ارائه گزارش‌های PoR برای اطمینان به کاربران پس از شکست FTX افزایش یافتند.

هیئت نظارت بر حسابداری شرکت های دولتی (PCAOB)، نهاد نظارتی که بر حسابرسی شرکت های دولتی ایالات متحده نظارت می کند، اخیراً توصیه ای را صادر کرده است که در مورد گزارش های ذخیره (PoR) صادر شده توسط مؤسسات حسابرسی به سرمایه گذاران هشدار می دهد.

PCAOB که توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) حمایت می شود، گفت که سرمایه گذاران نباید “بیش از حد وابسته” به گزارش های PoR باشند که خارج از اختیارات نظارتی هیئت مدیره است. توصیه می نویسد:

سرمایه‌گذاران باید توجه داشته باشند که تعامل PoR یک حسابرسی نیست، و بنابراین گزارش‌های مرتبط هیچ تضمین معنی‌داری برای سرمایه‌گذاران یا مردم ارائه نمی‌کنند.

علاوه بر این، هیئت استدلال کرد که گزارش PoR وضعیت دارایی ها را پس از صدور گزارش تضمین نمی کند. طبق PCAOB، PoR منعکس نمی‌کند که آیا دارایی‌ها پس از انتشار گزارش مورد استفاده، اجاره یا غیرقابل دسترس شدن مشتریان قرار گرفته‌اند. به طور جداگانه، هیئت مدیره همچنین گفت که گزارش PoR هیچ اطمینانی در مورد اثربخشی کنترل‌های داخلی یا حاکمیت نهادهای رمزنگاری ارائه نمی‌کند.

هیئت همچنین خاطرنشان کرد که گزارش PoR مطابق با استانداردهای حسابرسی PCAOB انجام نشده است. علاوه بر این، هیئت مدیره بر عدم یکنواختی بین ارائه دهندگان خدمات ایجاد کننده PoR تاکید کرد.

“شواهد موجود در گزارش های ذخیره ماهیت محدودی دارد و مشتریان باید هنگام تکیه بر آنها برای نتیجه گیری اینکه دارایی های کافی برای پاسخگویی به بدهی های خود دارند بسیار احتیاط کنند.”

مربوط: نیک کارتر برای رتبه‌بندی گواهی‌های مبادله به Proof of Reserve می‌رود

این هشدار پس از آن است که بسیاری از صرافی‌های ارزهای دیجیتال روند ارائه گزارش‌های PoR را برای اطمینان از سلامت مالی سرمایه‌گذاران پس از شکست FTX افزایش داده‌اند. در ۱۹ ژانویه، صرافی ارز دیجیتال OKX در گزارش PoR خود ۷.۵ میلیارد دلار دارایی نقدی اعلام کرد. در ۲۳ فوریه، صرافی MEXC Global نیز پس از ۴۵ روز آزمایش، PoR را منتشر کرد.

اخیراً، صرافی ارزهای دیجیتال Binance نیز ۱۱ توکن به گزارش PoR خود اضافه کرده است و ادعا می کند که در ۷ مارس دارای کل ذخیره ۶۳ میلیارد دلاری است.نویسنده: Ezra Reguerra

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا