اخبار ارز دیجیتال

یونیسف Giga NFT مدارس کشورهای در حال توسعه را به اینترنت متصل می کند

محبوبیت NFT ها باعث ایجاد یک آزمایش جمع آوری کمک مالی برای ابتکار گیگا یونیسف برای اتصال مدارس بیشتری در سراسر جهان به اینترنت شده است.

در کشورهای توسعه یافته، ما اغلب این موضوع را مسلم می دانیم که اینترنت در همه جا وجود دارد. اما واقعیت این است که حدود 2.9 میلیارد نفر هنوز به شبکه جهانی وب متصل نیستند.

داده های ارائه شده توسط یونیسف نشان می دهد که اکثریت قریب به اتفاق این جمعیت بدون اینترنت در کشورهای در حال توسعه زندگی می کنند و کودکان همچنان به دلیل عدم اتصال به اینترنت در مدارس محلی در محرومیت هستند. من اینجا هستم.

یک ابتکار به رهبری یونیسف در حال مقابله با این معضل به روشی جدید از طریق سرمایه گذاری مشترک با اتحادیه بین المللی مخابرات است که منجر به ایجاد Giga در سال 2019 شد.

Gerben Kijne، مدیر محصول بلاک چین در Giga، در نمایشگاه Blockchain در آمستردام مروری بر ابتکار پروژه اتصال این شرکت ارائه کرد. گیگا در زمینه اتصال مدارس کشورهای در حال توسعه در سرتاسر جهان به اینترنت گام های بلندی برداشته است.

Gerben Kijne در مورد پروژه اتصال Giga و آزمایش مالی NFT Patchwork Kingdoms در نمایشگاه بلاک چین در آمستردام صحبت می کند.

اولین گام در این فرآیند نقشه برداری مدارس و اتصال آنها از طریق Project Connect بود. Giga از یادگیری ماشینی برای اسکن تصاویر ماهواره ای و شناسایی مدارس بر روی نقشه های منبع باز استفاده می کند. تا به امروز، ما داده های اتصال بیش از 1.1 میلیون مدرسه در 49 کشور و یک سوم از این مدارس را شناسایی کرده ایم.

با شناسایی تعداد زیادی از مدارسی که نیاز به دسترسی به اینترنت دارند، گام بعدی در این فرآیند ایجاد یک ابتکار جدید برای جمع‌آوری سرمایه بود که از دنیای بلاک چین، ارزهای دیجیتال و NFT بهره می‌برد.

کین پس از سخنرانی با Cointelegraph در مرکز همایش RAI در آمستردام، ابتکار پادشاهی Patchwork گیگا را معرفی کرد. با افزایش سرسام آور محبوبیت NFT ها در چند سال گذشته، گیگا به دنبال این بود که از طریق آزمایش جمع آوری کمک مالی مبتنی بر NFT خود در مارس 2022 از این جنون استفاده کند.

گیگا با هنرمند هلندی نادیه برمر برای راه‌اندازی مجموعه‌ای از 1000 NFT رویه‌ای ایجاد شده در بلاک چین اتریوم همکاری کرده است. NFT با استفاده از داده های مدرسه Giga ایجاد شده است و نشان دهنده وجود یا عدم وجود اتصال به اینترنت است.

در مجموع، فروش عمومی NFT ها تقریباً 240 اتر (ETH) به ارزش 700000 دلار جمع آوری کرد و مستقیماً برای اتصال مدارس به اینترنت استفاده شد. کین اذعان کرد که ارزش جمع‌آوری‌شده پس از بررسی نوع دیگری از جمع‌آوری کمک‌های بشردوستانه در رتبه دوم قرار دارد.

“من فکر می کنم NFT ها یک مورد استفاده بسیار جالب را نیز ارائه می دهند. حتی اگر این کار را انجام دهید، احتمالاً حتی نمی دانید که “ایمیل تشکر” دریافت خواهید کرد یا چیزی دیگر.”

کین معتقد است NFT ها می توانند ارتباط نزدیک تری با کمک های مالی ایجاد کنند، تأثیر کمک های مالی را از طریق مالکیت NFT مدارس خاص ردیابی کنند، و زمانی که وجوه جمع آوری شده به صورت نقدی به پرداخت های اتصال به اینترنت پرداخت می شود.» تأکید می کند که از آن برای نظارت استفاده می شود.

درس های زیادی از طرح های جمع آوری کمک های مالی مبتنی بر NFT آموخته شده است. همانطور که Kijne به یاد می آورد، ایجاد یک جامعه قبل از راه اندازی می توانست به بهبود پشتیبانی کمک کند. همانطور که در فضای NFT مشاهده می شود، اعضای جامعه نقش ایفا می کنند، اما سرمایه گذاران فرصت طلب NFT همیشه حضور دارند و به دنبال فرصت هایی برای سود بردن از راه اندازی های جدید هستند.

“من فکر می کنم افراد زیادی به ما ملحق شده اند و یکی از دو اردوگاه را تشکیل داده اند. این گروه افرادی هستند که فکر می کنند، “اوه، این NFT یونیسف است!” بذار سوارش بشم

علی‌رغم این واقعیت، این پروژه موفقیت‌آمیز تلقی می‌شود و یک مورد استفاده جالب برای NFT‌های مبتنی بر بلاک چین به عنوان ابزاری برای تامین مالی ساختمان شفاف جامعه ارائه می‌دهد. فروش عمومی مارس 2022 در 3 ساعت فروخته شد و 550000 دلار به دست آورد. 20٪ اضافی از سرمایه جمع آوری شده از فروش ثانویه در OpenSea خواهد بود.

نویسنده: Gareth Jenkinson

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا