اخبار ارز دیجیتال

موزه اوکراین برای حفظ هنر و میراث فرهنگی از طریق حراج NFT

موزه خارکف مجموعه جدیدی از NFT را در بازار NFT Binance راه اندازی کرده است تا به جمع آوری بودجه برای بهره برداری و حفظ میراث فرهنگی خود کمک کند.

همانطور که فضای Web3 گسترش می یابد، استفاده از توکن های غیرقابل تعویض (NFT) فراتر از هیاهوی راکد مجموعه هنرهای دیجیتال توسعه می یابد. اما حتی در قلمرو هنر، ابزارهای NFT مانند موزه‌های اوکراین دوباره اختراع می‌شوند.

موزه خارکف در ۱۳ اکتبر اعلام کرد که مجموعه NFT “هنر بدون مرز” آن اکنون در بازار NFT Binance موجود است.

این شامل ۱۵ اثر هنری از مجموعه موزه است و درآمد حاصل از آن صرف بودجه موزه و “حفظ میراث فرهنگی اوکراین” خواهد شد، همانطور که در اطلاعیه رسمی اعلام شده است.

این موزه یکی از قدیمی ترین موزه های اوکراین است و حدود ۲۵۰۰۰ اثر هنری از هنرمندان اوکراینی و بین المللی را در خود جای داده است. آثار آلبرشت دورر، گئورگ ژاکوب یوهان ون اوس، ایوان آیوازوفسکی، سیمون دوولیگر و غیره در مجموعه NFT گنجانده شده است.

لیزا هی، رئیس Binance NFT، به کوین تلگراف گفت که NFT زمانی که اهداکنندگان به دنبال راه‌های امن و مطمئن برای تأمین مالی در مواقع درگیری هستند، آرامش خاطر را فراهم می‌کند.

“[NFTs] تمامی تراکنش‌ها با فناوری بلاک چین ثبت می‌شوند و آرامش و امنیت را برای اهداکنندگان فراهم می‌کنند. همه کمک‌های مالی به اهداف از طریق NFT ردیابی می‌شوند و قابل تغییر یا حذف نیستند. ”

مدیران بایننس ادامه دادند که شفافیت بلاک چین به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا بدانند چه زمانی و چگونه وجوه آنها به مقصد مورد نظر رسیده است.

مربوط: موزه متاورس: چگونه فناوری Web3 به سایت‌های تاریخی کمک می‌کند

موزه‌ها، مانند موزه‌های سلطنتی هنرهای زیبا آنتورپ، در گذشته از NFT به‌عنوان وسیله‌ای برای دیجیتالی کردن هنر استفاده کرده‌اند و آثاری را در مجموعه‌هایی به ارزش میلیون‌ها یورو نشان می‌دهند.

هنر نیز در موزه Metaverse NFTized شده است. مانند زمانی که خانواده فریدا کالو قطعاتی را که قبلاً دیده نشده بود از مجموعه های خصوصی خود به Decentraland آوردند.

در همین حال، شهر خارکف در جریان درگیری بین اوکراین و روسیه درگیر درگیری های شدیدی بوده است. بنابراین، فایده این مجموعه حفظ فرهنگ هایی است که اکنون در خطر نابودی قرار دارند، مانند غارت بدنام موزه ملی عراق در بغداد در سال ۲۰۰۳.

لیزا هی گفت: «ترکیب فناوری اولیه NFT و میراث فرهنگی قدیمی اوکراین در NFT از بازسازی فرهنگ و تاریخ در زندگی واقعی پشتیبانی می‌کند.

در این دوران پرتلاطم، اوکراین قبلاً از NFT به عنوان یک عمل کمک و مقاومت استفاده کرده است. درآمد حاصل از حراج NFT برای بازسازی آثار فیزیکی آسیب دیده در درگیری استفاده شد.

وزارت تحول دیجیتال اوکراین موزه دیجیتال NFT خود را برای مستندسازی و حفظ جدول زمانی رویدادهای اصلی درگیری راه اندازی کرده است.

لیزا او گفت بایننس به حمایت از پروژه‌های NFT که راه‌حل‌های عملی و مقیاس‌پذیر برای مسائل مختلف اجتماعی «از جمله حفاظت از میراث فرهنگی اوکراین» ایجاد می‌کنند، ادامه خواهد داد.

نویسنده: Savannah Fortis

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا