اخبار ارز دیجیتال

اوکراین ارزشی را که ارزهای رمزنگاری شده به افراد واقعی ارائه می دهند نشان داد

پناهندگان اوکراینی با استفاده از ارزهای دیجیتال زنده مانده اند. و برخلاف آنچه منتقدان معتقدند، تحریم‌ها مانع از استفاده روسیه از ارزهای دیجیتال شده است.

جهان هنوز در تلاش است تا پیامدهای ژئوپلیتیکی و انسانی جنگ اوکراین را درک کند. با بیش از ۱۰ میلیون آواره از خانه های خود و ۶ میلیون فرار به خارج از کشور، زمان حمایت از کشورهای مستقل تحت حمله فرا رسیده است.

همچنین ثابت شد که این لحظه ای بود که ارز دیجیتال ارزش واقعی خود را به مردم واقعی ثابت کرد، بلکه به عنوان یک نیروی قدرتمند برای خیر در یک دنیای خطرناک ناپایدار.

هنگامی که تجاوز روسیه در ماه فوریه آغاز شد، یک حساب توییتر متعلق به دولت اوکراین درخواستی را برای کمک‌های ارزهای دیجیتال ارسال کرد. در حال حاضر، بیش از ۱۰۰ میلیون دلار کمک‌های ارز دیجیتال برای حمایت از مقاومت اوکراین جمع‌آوری شده است که حمایت ما از ارزهای دیجیتال را به عنوان راهی برای اهدای ارزهای دیجیتال اثبات می‌کند. به‌جای اینکه اجازه دهند شرکت‌ها و دولت‌ها پول خود را کنترل کنند. سیستم مالی بانک‌ها مورد حمله مستمر روسیه با استفاده از حملات نظامی و سایبری قرار دارد، اما این پول نجات‌بخش مستقیماً از طریق رمزارز برای افراد نیازمند ارسال می‌شود.

اوکراین اقداماتی را برای ثبات بخش بانکی و حفاظت از اقتصاد کشور انجام داده است، از جمله تعلیق برداشت نقدی از خارج، محدود کردن مقدار ارز قابل برداشت و ممنوعیت تراکنش‌های ارزی برون مرزی. در نتیجه، اوکراینی‌ها به کریپتوهای بدون مرز و بدون اعتماد روی می‌آورند تا بتوانند در مناطق جنگی زنده بمانند یا فرار کنند.

مرتبط: تهاجم اوکراین نشان می دهد که چرا ما به مقررات رمزنگاری نیاز داریم

در زمانی که سیستم مالی سنتی در معرض تهدید است، اکنون می‌توانیم ارزش نگهداری پول را در مکانی امن درک کنیم. این یک زیرساخت پرداخت کاملاً جدا شده است که می تواند وارد عمل شود و در صورتی که یک رویداد قو سیاه زیرساخت فعلی شما را از بین ببرد، کسادی را جبران کند. خواه یک دولت ملی باشد که توانایی پرداخت برای کالاها و خدمات را از بین می برد، یا یک حمله سایبری در مقیاس بزرگ، بلاک چین یک پشتیبان حیاتی برای متوقف کردن نابودی کل اقتصادها فراهم می کند.

استفاده از ارز دیجیتال برای انتقال سریع پول نقد از اقوام خارج از کشور به نیازمندان پس از حملات بی امان روسیه که زیرساخت های حیاتی را ویران کرد، فرار پناهندگان در زمانی که پول نقد دستگاه های خودپرداز تمام می شود مهم است. با استفاده از هزاران دیش اینترنتی ماهواره ای Starlink که سخاوتمندانه توسط SpaceX ایلان ماسک ارائه شده است، هر کسی که تلفن همراه و دسترسی به اینترنت داشته باشد می تواند از طریق کیف پول رمزنگاری شده به وجوه دسترسی داشته باشد.

تحریم های فرار از رمزنگاری؟دوباره فکر کن

ارزهای دیجیتال ارزش خود را نه تنها در کمک به پناهندگان ناامید اوکراینی، بلکه در جلوگیری از فرار از تحریم ها نشان داده اند. برخلاف حدس و گمان‌ها در زمان شروع درگیری، الیگارش‌های مستأصل روسی دریافته‌اند که ارزهای دیجیتال پناهگاه امنی برای سرمایه‌های مورد نظر آنها نیستند.

به‌عنوان انجمن مستقل صنعت کریپتو بریتانیا، ما همه اعضا و جامعه گسترده‌تر ارزهای دیجیتال را تشویق می‌کنیم تا تحریم‌های اقتصادی را علیه روسیه از طریق تعامل با تیم‌های انطباق حرفه‌ای، شرکت‌های تجزیه و تحلیل بلاک چین، آژانس ملی جرم و جنایت و کارشناسان دولتی اعمال کنند. اقدامات لازم برای اجرای آن با تامین مالی غیرقانونی

برخلاف تصویر منسوخ شده ارز دیجیتال به عنوان یک ارز دیجیتال مورد علاقه مجرمان، در واقعیت، همه تراکنش‌های روی بلاک چین سوابق عمومی، ایمن و شفاف در دفتر کل برای مشاهده همگان هستند. این اطلاعات در دسترس عموم به این معنی است که صرافی‌ها می‌توانند از ابزارهای نظارت بر تجارت برای ردیابی منشأ وجوه و پرچم‌گذاری منابع تحریم‌شده که در لیست سیاه هستند استفاده کنند.

لیستی از آدرس های لیست سیاه در دامنه عمومی است. این بدان معنی است که صرافی ها نه تنها می توانند نام های مجاز را شناسایی و مسدود کنند، بلکه در وهله اول می توانند حساب باز کنند.

کمبود نقدینگی

برخلاف برخی گمانه‌زنی‌ها، اگر روسیه در حال حاضر می‌خواهد با تبدیل فیات به ارزهای دیجیتال از تحریم‌ها فرار کند، پول کافی برای پشتیبانی از تبدیل فیات به ارزهای دیجیتال در مقیاس کافی وجود دارد. این بسیار دشوار است زیرا نقدینگی در بازار وجود ندارد.

اگر یک الیگارشی به دنبال تبدیل ۱ میلیارد دلار به ارز دیجیتال باشد، متوجه می شود که این مقدار عظیم ارز دیجیتال در یک مکان در دسترس نیست زیرا در هزاران بازار پخش شده است.

به صورت دیجیتالی از ابتدا بسازید

سیستم‌های میراثی که بازارهای مالی روی آن ایستاده‌اند به جایی نمی‌رسند، زیرا دولت‌ها در سرتاسر جهان برای ایمنی، پیش‌بینی‌پذیری و امنیتی که ارائه می‌کنند ارزش قائل هستند. با این حال، اگر بتوانید از صفر شروع کنید، ممکن است به فناوری بلاک چین نگاه کنید، که به دلیل کارایی برتر، در خط مقدم فناوری مالی قرار دارد. همه واسطه ها را حذف کنید، زمان تسویه حساب را تسریع کنید، دامنه جهانی حواله ها را افزایش دهید و هزینه ها را کاهش دهید.

مطالب مرتبط: اوکراین تاکنون ۳۷ میلیون دلار از طریق کمک های مالی ردیابی شده رمزنگاری دریافت کرده است

ارائه دهندگان پیشرو پرداخت که صنعت بانکداری و بازرگانان را به هم متصل می کنند، قبلاً از ارزهای رمزنگاری شده استقبال کرده اند و به جای پرداخت قبوض کارت اعتباری، امکان پرداخت با ارزهای دیجیتال را ارائه می دهند. هزینه این معاملات در سال های اخیر افزایش قابل توجهی داشته است و زمانی که یک شرکت ده ها میلیون دلار در سال درآمد داشته باشد، ۲ درصد پول زیادی است. اگر روش دیگری برای پرداخت با استفاده از کریپتو با کارمزد کمتر از ۱٪ وجود دارد، انتخاب بهتری است.

زیرساخت‌های مالی اوکراین می‌توانند از این جنگ غم‌انگیز در نقطه صفر بیرون بیایند و به زودی شاهد بازسازی جامعه مدرن با عناصر فناوری بلاک چین قدرتمندی باشیم که در آن تعبیه شده است. همانطور که امواج شوک این درگیری غم‌انگیز در سراسر جهان طنین‌انداز می‌شود، کریپتو این چالش را پذیرفته است. و ثابت کرده است که منبع مهمی برای ثبات مالی و پاسخگویی است.

دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

ایان تیلور، مدیر اجرایی CryptoUK، یک نهاد صنعتی مستقل است که به عنوان صدایی منسجم و قابل اعتماد برای صنعت دارایی دیجیتال در حال تکامل بریتانیا ایستاده است. او در طول ۲۰ سال فعالیت خود در بانکداری سرمایه گذاری، پست های ارشد بسیاری در تجارت، خزانه داری و مدیریت ریسک داشته است و همچنان با بانک های بزرگ جهانی درگیر است. ما جامعه ای متشکل از بیش از ۱۰۰ نفر از تأثیرگذارترین شرکت کنندگان در صنعت را ایجاد کرده ایم تا برای چارچوب های نظارتی مناسب برای هدف در بریتانیا، اروپا و فراتر از آن مبارزه کنند.نویسنده: Ian Taylor

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا