اخبار ارز دیجیتال

وزیر ارشد می‌گوید بریتانیا ممکن است ظرف یک سال مقررات رمزنگاری داشته باشد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

قانونگذاران گفتند که مقررات برای به حداکثر رساندن رشد اقتصادی باید “عملی” و “متناسب” باشد.

یک نماینده پارلمان بریتانیا ادعا کرده و گفته است که ممکن است ظرف ۱۲ ماه مقررات دارایی دیجیتال را ایجاد کند، بریتانیا می خواهد از مزایایی که بلاک چین برای بخش خصوصی و اقتصاد به ارمغان می آورد، سرمایه گذاری کند.

در مصاحبه ای در ۱۷ آوریل با CNBC، اندرو گریفیث، وزیر خزانه داری بریتانیا در امور اقتصادی گفت که چشم انداز بلندمدت این است که مقررات ارز دیجیتال “شرکت ها را قادر می سازد تا از فرصت های دارایی های کریپتو استفاده کامل کنند.”

برای اولین بار در «دهه‌ها»، آقای گریفیث استدلال کرد که دولت بریتانیا اکنون در موقعیت مناسبی برای تنظیم رمزارزها به روشی «عمل‌گرایانه» و «متناسب» قرار دارد، با این استدلال که به نظر می‌رسد خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا به این موضوع اشاره دارد.

“من فکر می کنم ۱۲ ماه آینده یک پنجره است. شما می توانید به هر طریقی حرکت کنید.”

این باعث شده است که نمایندگان مجلس استدلال کنند که بریتانیا اکنون در یک ذهنیت “رشد” برای به حداکثر رساندن تلاش اقتصادی ناشی از نوآوری بخش خصوصی است.

گریفیث توضیح داد که چارچوب نظارتی کریپتو، قوانین دارایی های مالی موجود را با قوانین جدید رمزنگاری ترکیب می کند.

“در حالی که ما دوست داریم هر زمان که ممکن است شاهد تنظیم دارایی های یکسان باشیم، فرصت های اضافی در دارایی های رمزنگاری شده یا فضای دفتر کل توزیع شده وجود دارد که مایلیم از آنها استفاده کنیم.”

او پرداخت با استفاده از ارزهای رمزنگاری شده با پشتوانه فیات را به عنوان مثال در لایحه خدمات مالی ذکر کرد. وی افزود: «بنابراین زودتر از چارچوب نظارتی گسترده‌تر اتفاق می‌افتد».

مربوط: پوند دیجیتال می تواند با استیبل کوین های خصوصی همزیستی کند – بانک انگلستان

گریفیث گفت که عرضه بالقوه ارز دیجیتال پیشنهادی بانک مرکزی بریتانیا (CBDC) که معمولاً به عنوان «بریت کوین» شناخته می‌شود، «زمان تحویل» بسیار طولانی‌تری دارد و بنابراین احتمالاً در سال آینده انجام خواهد شد. آن را در

گریفیث افزود که امیدوار است بحث های مربوط به سیاست در مورد حریم خصوصی و فناوری پوند دیجیتال “شکست” بخورد تا اطمینان حاصل شود که به همه نگرانی ها رسیدگی می شود.

اگر می‌خواهید یک ارز دیجیتال مستقل داشته باشید، باید بالاترین سطح انعطاف‌پذیری و زیرساخت را داشته باشید، بنابراین این یک شبه اتفاق نمی‌افتد.»

برایان آرمسترانگ، رئیس صرافی ارزهای دیجیتال کوین بیس، این هفته با گریفیث در لندن در مورد اینکه چگونه بریتانیا می‌تواند بخش ارزهای دیجیتال را «توربوشارژ» کند و در نهایت به «مرکز نوآوری اقتصاد Web3» تبدیل شود، ملاقات کرد.

جاه طلبی های هاب کریپتو کوین بیس برای بریتانیا با دیدگاه نخست وزیر ریشی سوناک مطابقت دارد، که سال گذشته توضیح داد که می خواهد بریتانیا در حین خدمت به عنوان وزیر دارایی به هاب ارزهای دیجیتال تبدیل شود.

دبی، سنگاپور و اخیراً هنگ کنگ مناطقی هستند که برای تبدیل شدن به هاب ارزهای دیجیتال تلاش می کنند.

در همین حال، ایالات متحده از زمانی که گری جنسلر به عنوان رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار در آوریل ۲۰۲۱ به‌عنوان رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار در آمد، اقدامات اجرایی مرتبط با رمزنگاری خود را به طور قابل توجهی افزایش داده است.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر قدرت تصمیم گیری نهایی را دارد؟ – مجله Cointelegraphنویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا