اخبار ارز دیجیتال

بریتانیا برای اولین بار در ۴۰ سال گذشته به تورم دو رقمی رسید

با تورم ۱۰.۱ درصد، بریتانیا ۲ میلیارد نفر در سراسر جهان دارد که از افزایش قیمت ها رنج می برند که قدرت خرید آنها را کاهش می دهد.

بر اساس گزارش اداره ملی آمار (ONS)، تورم در بریتانیا به ۱۰.۱ درصد رسیده است. شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در ۱۲ ماه منتهی به جولای ۲۰۲۲ ۱۰.۱ درصد افزایش یافت. این به طور قابل توجهی از ۹.۴ درصد در ژوئن افزایش یافته است.

ONS گفت مسکن و خدمات خانگی، از جمله سوخت و حمل و نقل (دوباره سوخت)، غذا و نوشیدنی مسئول افزایش قیمت ها هستند.

قیمت پمپ ها در بریتانیا اکنون حدود ۱.۷۲ پوند (۲.۰۸ دلار) در هر لیتر است که اخیراً تقریباً از ۲ پوند عبور کرده است. قیمت دیزل به ازای هر لیتر ۱.۸۴ پوند (۲.۲۳ دلار) است که در ماه ژوئن به زیر ۲ پوند می رسد. ONS گزارش می دهد که افزایش قیمت مواد غذایی بزرگترین عامل تورم است.

برای الکس گلادشتاین، مدیر ارشد استراتژی بنیاد حقوق بشر، بریتانیا به تعدادی از کشورهایی که با افزایش قیمت دو رقمی دست و پنجه نرم می کنند می پیوندد. من از وضعیتی رنج می برم که در آن

از طرف دیگر Coin Bureau Guy، وحشتناک انگلیسی مثل او هنوز نیامده است. او در توییتر خود نوشت: هزینه اضافی گاز زمستانی نزدیک است. پل دیلز، اقتصاددان ارشد بریتانیا در کپیتال اکونومیکس، در ماه ژوئیه گفت که تورم “می تواند در ماه اکتبر به ۱۲ درصد افزایش یابد، با احتمال افزایش نرخ بهره از ۱.۲۵٪ به ۳٪ اما در آگوست ۲۵ واحد در ثانیه.” این یک تعادل ظریف بین افزایش است. یا ۵۰bps بالا می رود.” ”

افزایش تورم در بریتانیا منبع: ONS

در پس زمینه تورم، بیت کوین همچنان در اواسط ۲۰۰۰۰ دلار دست و پنجه نرم می کند و مفسران و کارشناسان در این زمینه مرتبا بحث می کنند که آیا بیت کوین یک محافظ موثر در برابر تورم است یا خیر.

مربوط: آیا از تورم ضربه خوردید؟۵ روش برای ذخیره ارزهای دیجیتال با هزینه کم یا بدون هزینه

گاردین گزارش داد که تورم برای چهارمین بار در ۷۰ سال گذشته از ۱۰ درصد فراتر رفته است. قبل از آن، بیش از ۴۰ سال پیش بود که مارگارت تاچر در قدرت بود.

بریتانیا در حال حاضر بدون رهبر سیاسی است. بوریس جانسون در ماه ژوئیه از سمت نخست وزیری کناره گیری کرد و قرار است در ۶ سپتامبر به طور رسمی از سمت خود کناره گیری کند. دو امید، ریشی سوناک و لیز تراس، در حال حاضر برای کسب مقام اول رقابت می کنند. – رمزنگاری در مسابقات رهبری.نویسنده: Joseph Hall

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا