اخبار ارز دیجیتال

دولت بریتانیا لایحه‌ای برای دیجیتالی کردن اسناد تجاری ارائه می‌کند – می‌توان با استفاده از بلاک چین ردیابی کرد

این لایحه پس از اولین قرائت آن در 12 اکتبر، از قضا دستور چاپ داده شد.

اعضای مجلس اعیان بریتانیا قوانینی را با هدف حذف نیاز به اسناد تجارت کاغذی و افزایش امکان استفاده از فناوری بلاک چین برای ردیابی سوابق ارائه کرده اند.

میشل دونلان، نماینده پارلمان و وزارت دیجیتال، فرهنگ، رسانه و ورزش بریتانیا در اطلاعیه 12 اکتبر گفتند که لایحه اسناد معاملات الکترونیکی به پارلمان این کشور ارائه شده است. این قانون با شناسایی قانونی اسناد دیجیتال برای تراکنش‌ها، «کاغذ اداری و بوروکراسی غیر ضروری» را حذف کرد.

به نقل از مجمع جهانی اقتصاد، دولت گفت: «اسناد تراکنش های الکترونیکی با تسهیل ردیابی سوابق، به عنوان مثال با استفاده از فناوری بلاک چین و دفتر کل توزیع شده، امنیت و انطباق را بهبود می بخشد. تجارت بین‌الملل هنوز به شدت به دسته‌های خاصی از اسناد تجاری وابسته است که متکی بر مالکیت فیزیکی یک شخص و انتقال آن به شخص دیگر است.

به گفته Donnellan و بخش دیجیتال، این لایحه انتشار کربن مرتبط با اسناد را حداقل 10 درصد کاهش می دهد و زمان پردازش را کاهش می دهد. روزانه 28.5 میلیارد سند تجارت کاغذی در بریتانیا وجود دارد. در صورت تصویب، این لایحه به مشاغل اجازه می دهد تا نسخه های الکترونیکی اسنادی مانند سفته، قبض انبار، بیمه نامه بار و دستورالعمل های تحویل از کشتی ها را ارائه کنند.

مشاور لرد خصوصی مجلس اعیان بریتانیا این لایحه را معرفی کرد که از قضا پس از اولین قرائت “دستور چاپ” صادر شد.

مربوط: دولت بریتانیا لایحه‌ای را با هدف اجازه دادن به مقامات برای «توقیف، مسدود کردن و بازیابی» رمزنگاری‌ها ارائه می‌کند.

در زمان نخست وزیری لیز تراس، برنامه های اقتصادی دولت بریتانیا پس از طرح کاهش مالیاتی که اکنون از بین رفته و ارزش پوند انگلیس را کاهش داده است، نامشخص به نظر می رسد. نخست وزیری که در سپتامبر قبل از مرگ ملکه الیزابت دوم روی کار آمد، قبلاً گفته بود که بریتانیا باید «از ارزهای دیجیتال به گونه ای استقبال کند که پتانسیل آنها را محدود نکند».نویسنده: Turner Wright

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا