اخبار ارز دیجیتال

بانک‌های بریتانیا، HSBC، خرید ارزهای دیجیتال با کارت‌های اعتباری را ممنوع می‌کند: گزارش


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این بانک به فهرستی از موسسات مالی داخلی می‌پیوندد تا محدودیت‌های دارایی‌های دیجیتال را تشدید کند.

بابانک‌های بریتانیا، HSBC Holdings و Nationwide Building Society مشتریان خرده‌فروشی را از خرید ارزهای دیجیتال با کارت‌های اعتباری خود منع کرده‌اند. آنها به فهرست رو به رشد بانک‌های کشور ملحق می‌شوند تا محدودیت‌های دارایی‌های دیجیتال را تشدید کنند.

طبق گزارش دوم مارس بلومبرگ، این شکست در پاسخ به هشدارهای تنظیم‌کننده‌های بریتانیا و رسوایی‌های پیرامون صنعت ارزهای دیجیتال بود. طبق گزارش‌ها، در سراسر کشور محدودیتی معادل 5000 پوند (5965 دلار) در روز برای خرید دارایی‌های کریپتو با کارت نقدی اعمال می‌شود و باعث می‌شود که کارت‌های اعتباری دیگر برای تراکنش‌های رمزنگاری در دسترس نباشند.

مشتریان HSBC ماه گذشته از خرید ارزهای دیجیتال با کارت اعتباری منع شدند. HSBC در ایمیلی که بلومبرگ مشاهده کرد، گفت: “این به دلیل خطرات بالقوه برای مشتریان است. من به هشدار صادر شده اشاره کردم.

بانک‌های دیگری در بریتانیا که خدمات رمزنگاری را محدود کرده‌اند، Santander، NatWest Group و Lloyd’s Banking Group هستند. بیشتر محدودیت‌ها صرافی ارزهای دیجیتال Binance هستند. HSBC پرداخت با کارت اعتباری به Binance را در آگوست 2021 ممنوع کرده است.

مرتبط: بانک انگلستان هنوز مهارت های فنی برای صدور CBDC ها را ندارد: معاون رئیس کل:

مقامات بریتانیا در حال سرکوب شرکت‌های ارزهای دیجیتال هستند. در ماه فوریه، FCA مجموعه‌ای از قوانین را پیشنهاد کرد که می‌تواند مدیران شرکت‌های ارزهای دیجیتال را در صورت عدم رعایت شرایط خاص برای ارتقاء به دو سال زندان محکوم کند. Watchdog در بیانیه‌ای گفت: «شرکت‌های رمزارز برای مصرف‌کنندگان بریتانیایی، از جمله کسانی که در خارج از کشور مستقر هستند، باید برای این رژیم آماده شوند.

مقامات مالی گفتند همه ارائه دهندگان صرافی رمزارز، از جمله اپراتورهای خودپرداز ارزهای دیجیتال، باید ثبت نام کرده و از مقررات پولشویی پیروی کنند.

مقاله مشاوره ای که مدت ها در انتظار آن بودیم در مورد مقررات آتی ارزهای دیجیتال بریتانیا به تازگی منتشر شده است. هدف این پیشنهاد قرار دادن بخش خدمات مالی بریتانیا در خط مقدم ارزهای دیجیتال و کنار گذاشتن اقدامات کنترلی سختگیرانه است که در سراسر جهان در حال افزایش است. این سند طیف گسترده‌ای از موضوعات، از جمله استیبل کوین‌های الگوریتمی، توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) و عرضه اولیه سکه (ICO) را پوشش می‌دهد.

نویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا