اخبار ارز دیجیتال

ال نینجا مبارز UFC اولین ورزشکار آرژانتینی شد که از طریق ارز دیجیتال دستمزد دریافت می کند.

فراتر از هشت ضلعی، گویدو کانتی با استیبل کوین USDC خود با تورم 78 درصدی در آرژانتین مبارزه می کند.

گویدو کانتی، مبارز آرژانتینی Ultimate Fighting Championship (UFC) به اولین مبارز هنرهای رزمی در این کشور تبدیل شده است که در بحبوحه تورم فزاینده و بدتر شدن اقتصاد آرژانتین، 100 درصد حقوق خود را به صورت استیبل کوین دریافت می کند. شرکت حقوق و دستمزد ارزهای دیجیتال Bitwage روز دوشنبه اعلام کرد.

او که با نام مستعار ال نینجا شناخته می شود، در اول اکتبر به هشت ضلعی ایالات متحده بازخواهد گشت تا با جنگنده محلی رندی کاستا روبرو شود. طبق گفته Bitwage، Guido از طریق Vibrant’s Stellar Network، یک برنامه کیف پول که به طور خاص برای آرژانتینی‌هایی که تورم را تجربه می‌کنند توسط تیم Stellar توسعه یافته است، پرداخت‌ها را به صورت استیبل کوین USDC دریافت خواهد کرد.

بر اساس آمار رسمی دولت، تورم در 12 ماهه منتهی به مرداد 78.5 درصد بوده است، در حالی که قیمت ها در 8 ماهه اول سال 56.4 درصد افزایش یافته است. بانک مرکزی آرژانتین تورم 95 درصدی را در سال جاری پیش بینی کرد، در حالی که برخی از تحلیلگران بخش خصوصی تورم 100 درصدی را در سال 2022 پیش بینی کردند.

در بیانیه ای که توسط Bitwage منتشر شد، Cannetti گفت: “من در USDC حقوق می گیرم زیرا برای آینده من امن تر است” و گفت که استیبل کوین از او در برابر نوسانات و کاهش ارزش پول محلی محافظت می کند.

از بین مصرف کنندگان آرژانتینی که توسط American Market Intelligence در ماه آوریل مورد بررسی قرار گرفتند، 51٪ ارزهای دیجیتال خریداری کرده اند، 27٪ به طور منظم ارزهای رمزنگاری شده را خریداری کرده اند و 12٪ تا پایان سال 2021 پذیرفته خواهند شد.

پس از استعفای ناگهانی مارتین گوزمان، وزیر اقتصاد، قیمت استیبل کوین های وابسته به دلار آمریکا در ماه جولای افزایش یافت. سیاست مالی او با هدف کاهش کسری بودجه و تشدید سیاست پولی، نظر دولت آرژانتین را تقسیم کرد. به گزارش وب سایت دلارهوی، بازار سیاه این کشور در زمان نگارش این مطلب نرخ برابری ۲۸۷ پزو به دلار را داشت.

نویسنده: Ana Paula Pereira

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا