اخبار ارز دیجیتال

UBS شانس رکود در ایالات متحده را تا ۶۰٪ افزایش می دهد، این برای قیمت ارزهای دیجیتال چه معنایی دارد؟

تحلیلگران بر این باورند که رکود در ایالات متحده در حال افزایش است، که می تواند یک تست استرس مهم برای ارزهای دیجیتال باشد.

در ۳۰ آگوست، بانک سرمایه گذاری جهانی UBS دیدگاه خود را در مورد ریسک رکود اقتصادی ایالات متحده طی یک سال از ۴۰ درصد در ژوئن به ۶۰ درصد افزایش داد. پیر لافورکارد، اقتصاددان گفت: طبق آخرین داده‌ها، احتمال ۹۴ درصد انقباض اقتصاد وجود دارد، اما افزود که “رکودی تمام عیار نخواهد بود.”

بخشی از تفاوت “سطح بسیار پایین” بدهی بد یا عدم پرداخت بیش از ۹۰ روز از وام گیرندگان اعتباری است. جین فریزر، مدیر اجرایی سیتی گروپ گفت که این موسسه از نقدینگی و کیفیت اعتبار خود “بسیار راضی” است. علاوه بر این، رویترز گفت صنعت مالی تنها ۰.۱ درصد از وام ها را در سه ماهه دوم حذف کرد.

مشکل این است که حتی در سناریوی غیرممکن اجتناب از رکود عمومی، شرکت ها سود خود را از دست خواهند داد زیرا تورم سریع مصرف را محدود می کند و بانک مرکزی نرخ های بهره را افزایش می دهد در حالی که ترازنامه ها را کاهش می دهد. در هر صورت، فشار بر درآمد شرکت ها بسیار زیاد است و این امر بر قیمت سهام فشار می آورد.

پویایی ارزش گذاری ارزهای دیجیتال با سهام، اوراق قرضه شرکتی و بازار سهام بسیار متفاوت است. حقیقت این است که هیچ معیار یا شاخص مشخصی برای راهنمایی قیمت نشانه وجود ندارد. فعالان بازار نظرات متفاوتی در مورد پروتکل و موارد استفاده از آن دارند.

از سوی دیگر، بازار سهام معیارهای آزمایش شده ای دارد که به طور مداوم توسط تحلیلگران، کارشناسان و سرمایه گذاران برای دهه ها مورد استفاده قرار گرفته است. برای مثال، قیمت/درآمد چندگانه اندازه‌گیری می‌کند که چند سال طول می‌کشد تا یک شرکت سود کافی برای پوشش سرمایه فعلی خود در بازار داشته باشد.

صرف نظر از اینکه چگونه موفقیت بازار سهام را اندازه گیری می کنید، به حاشیه، درآمد، نرخ بهره و نرخ ارز خارجی دلار آمریکا بستگی دارد. به همین دلیل است که به دلیل نیاز مبرم به جریان درآمدی ثابت، حتی قبل از اینکه بازار به رکود وارد شود، سهام می تواند ۷۰ درصد یا بیشتر سقوط کند. آیا بعید است که همین منطق در مورد کریپتو نیز صدق کند؟

درک بازار سهام و ارزش گذاری کالا

اولین قانون ارزش گذاری سهام این است: سرمایه گذاران ورودی ها، انتظارات و بازه های زمانی متفاوتی برای سهام دارند. مطمئناً مدل‌ها، شاخص‌ها و توصیه‌های تحلیلگران یکپارچه وجود دارد، اما در نهایت هیچ تضمینی وجود ندارد که سهام از هیچ منطقی پیروی کند.

نمودار قیمت/درآمد چند برابر، ارزش سازمانی/EBITDA یا هر معیاری که سرمایه گذاران شما از نزدیک بر آن نظارت دارند. اما هیچ کس نمی داند آینده این شرکت ها چه خواهد بود، حتی آنهایی که قراردادهای بلندمدت مانند بخش انرژی دارند.

معامله گران نباید نوسانات را با ارزش گذاری اشتباه بگیرند. یک شرکت می‌تواند جریان نقدی ثابت و قابل پیش‌بینی داشته باشد، اما این می‌تواند در طول یک بازار صعودی زمانی که سایر بخش‌ها در حال رشد و افزایش درآمد خود هستند، به بدهی تبدیل شود. علاوه بر این، قیمت‌های بازار سهام از اقتصاد به عنوان یک کل مصون نیستند، زیرا ورشکستگی‌ها ممکن است در نهایت طرف مقابل را به سمت خود بکشاند.

بیایید یک مثال ایده آل ساده، بازار املاک و مستغلات نیویورک را در نظر بگیریم. اگر توسعه به طور قابل توجهی متوقف شود، در دسترس بودن زمین، از جمله فضای مسکونی، تجاری و کشاورزی، بدون تغییر باقی می ماند. حتی جایی برای افزایش قیمت وجود دارد زیرا برخی از سرمایه‌گذاران در صورت تشدید بحران، به دارایی‌های واقعی پناه می‌برند.

نفت، طلا و گاو هم همینطور. برای حفظ ارزش آن دارایی ها نیازی به جریان دائمی درآمد ندارید. در بدترین سناریو، طلا و نفت دیگر از زمین استخراج نمی‌شوند، اما ممکن است با کاهش ذخایر موجود، قیمت‌های آنها افزایش یابد.

بالاخره ارز دیجیتال چیست؟

فرقی نمی‌کند که سرمایه‌گذاران بیت‌کوین (BTC) و اتریوم (ETH) را به عنوان کالا، ارز یا شرط‌بندی فناوری جدید ببینند. هر دو دارایی دارای برنامه تولید بسیار محدودی هستند و با کاهش ۹۰ درصدی در هش و اعتبار سنجی (گره ها) جان سالم به در خواهند برد. استفاده از آنها به عنوان سیستم‌های انتقال دارایی دیجیتال مستقل طبق برنامه به کار خود ادامه خواهد داد.

همانطور که در بالا ذکر شد، قیمت ارزهای دیجیتال می تواند به شدت تحت تاثیر یک رکود دائمی قرار گیرد، اما سناریوهای بسیار کمی وجود دارد که تورم، افزایش نرخ بهره یا پیش فرض های اعتباری شبکه را بی فایده می کند. برای Walmart، گروه UnitedHealth یا شرکت فورد موتور قابل استفاده نیست. اینها همه ۲۰ شرکت برتر از نظر درآمد هستند.

به طرز متناقضی، یک شرکت در حال ورشکستگی ذخیره خوبی از ارزش در دوران رکود نیست. این بدان معناست که دارایی های ورشکسته می توانند منحل شوند و سهامداران صفر داشته باشند. جنبه غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال همچنین از سرمایه گذاران در برابر بدترین سناریوها مانند حذف از فهرست صرافی های بزرگ محافظت می کند.

در همان زمان، اولین شوک های رکود جهانی، مانند سقوط بازار مسکن و بی اعتمادی فزاینده به سیستم مالی، می تواند راه را برای دارایی های سخت جایگزین، از جمله ارزهای دیجیتال هموار کند.

شاید در حال حاضر این یک رویای دور به نظر برسد، اما یک رکود تمام عیار اولین بحران بزرگ مالی جهانی است که ارزهای دیجیتال از زمان تولد بیت کوین در سال ۲۰۰۹ تجربه کرده اند.

اینکه آیا ارزش ارز دیجیتال در بلندمدت باقی خواهد ماند یا خیر، هنوز مشخص نیست. این بخش تاکنون بدون نیاز به مداخله در این مدت، شکست‌های شرکت‌کنندگان عمده بازار از جمله صرافی‌ها و واسطه‌های وام‌دهی را تحمل کرده است. بنابراین، اگرچه هنوز برای انتشار گزارش نهایی زود است، اما می توان گفت که آزمون اول را پشت سر گذاشته ایم.

دیدگاه ها و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً است نویسنده آنها لزوماً نظرات Cointelegraph را منعکس نمی کنند. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.نویسنده: Marcel Pechman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا