اخبار ارز دیجیتال

گزارش: اکوسیستم Web3 امارات متحده عربی شامل حدود 1.5 هزار سازمان فعال است

بر اساس یک گزارش جدید، 65 درصد از 1450 سازمان Web3 مبتنی بر فناوری بلاک چین بومی و 35 درصد از سازمان ها مبتنی بر فناوری غیربومی هستند.

امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) به لطف ابتکارات دولت به عنوان یکی از سریع ترین مقاصد در حال رشد برای پروژه Web3 ظاهر شده است.

یک گزارش تحقیقاتی اخیر که توسط اکوسیستم Crypto Oasis از پلتفرم‌های Web3 منتشر شده است، تسلط امارات متحده عربی را در اقتصاد Web3 نشان می‌دهد، زیرا بیش از 1450 سازمان وب3 فعال با نزدیک به 7000 نفر را شناسایی کرده است.

این گزارش پروژه های مبتنی بر وب 3 را به دو دسته تقسیم می کند: پروژه های بلاک چین بومی و پروژه های بلاک چین غیر بومی. پروژه‌های بلاک چین بومی پروژه‌هایی هستند که صرفاً مبتنی بر فناوری غیرمتمرکز بومی هستند و ۹۵۰ سازمان (۶۵%) در حال حاضر روی آن‌ها کار می‌کنند، در حالی که ۳۵٪ یا ۵۰۰ در دسته غیربومی قرار می‌گیرند.

این گزارش نشان می‌دهد که مرکز چند کالایی دبی (DMCC) بیش از 460 سازمان بومی را ثبت کرده است که بیش از 50 درصد از کل سازمان‌های بلاک چین بومی در دبی را نمایندگی می‌کنند.

مربوط: بایننس به دنبال افزایش پذیرش Web3 در منطقه MENA است

دولت امارات متحده عربی برای پذیرش فناوری بلاک چین و بازارهای نوپای مرتبط مانند متاورس، توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) یا Web3 بسیار فعال است. نشست جاری بلاک چین آینده در دبی ابتکار دیگری است که فرصت های تجاری جهانی را برای نوآوران Web3 ترویج می کند.

دولت دبی استراتژی متاورس خود را در ماه ژوئیه اعلام کرد و هدف آن این است که دبی را به یکی از 10 اقتصاد برتر جهان تبدیل کند. این ابتکار جاه طلبی دبی را برای حمایت از بیش از 40000 شغل مجازی تا سال 2030 بیشتر کرده است. وزارت اقتصاد امارات متحده عربی برنامه های خود را تا پایان سپتامبر دو برابر کرد زیرا یکی از اولین دولت هایی بود که مقر خود را در متاورس افتتاح کرد.

تمرکز امارات متحده عربی بر فناوری Web3 همچنین این کشور را به یک پلت فرم جهانی ارز دیجیتال و کانون شرکتی پیشرو تبدیل می کند. صرافی جهانی ارزهای دیجیتال بایننس با راه اندازی کسب و کارهای مختلف صدور مجوز در ابوظبی، دبی و جاهای دیگر، حضور خود را در میان سرمایه گذاران خاورمیانه احساس کرده است.

نویسنده: Prashant Jha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا