🚨 اخبار ارز دیجیتال

نقض فروشنده شخص ثالث TrueCoin می تواند داده های کاربر TUSD را افشا کند

TrueCoin تأیید کرد که این حمله یک حادثه مجزا بوده و به یک فروشنده شخص ثالث محدود شده است، بنابراین هیچ سیستم داخلی تحت تأثیر قرار نگرفته یا به آن دسترسی پیدا نکرده است.

Stablecoin TrueUSD (TUSD) اعلام کرده است که یکی از فروشندگان شخص ثالث TrueCoin در معرض خطر قرار گرفته است و به طور بالقوه اطلاعات مربوط به تاریخچه تراکنش و شناخت مشتری شما را افشا می کند.

TrueCoin تا ۱۳ جولای ۲۰۲۳ اپراتور استیبل کوین TUSD بود. در ۱۶ اکتبر، تیم امنیتی فروشنده شخص ثالث به TrueCoin از “تغییر غیرمعمول حساب داخلی” اطلاع داد. [TrueCoin’s] سازمانی که توسط یک فروشنده پشتیبانی در معرض خطر ایجاد شده است. در نتیجه، TrueCoin مشکوک است که برخی از داده‌های موجود مشتری TUSD ممکن است در معرض خطر قرار گرفته باشد.

TrueCoin تأیید کرد که این حمله یک حادثه مجزا علیه یک فروشنده شخص ثالث بود، بنابراین سیستم‌های داخلی TrueCoin تحت تأثیر قرار نگرفتند یا به آنها دسترسی نداشتند. TrueUSD از طریق حساب رسمی X (توئیتر سابق) خود اظهار داشت: “سیستم TUSD امن است و مورد حمله قرار نگرفته است. سیستم TUSD و ذخایر TUSD تحت تاثیر قرار نگرفته اند.”

داده‌های جمع‌آوری‌شده از طریق چنین نقض‌هایی (نام، آدرس ایمیل، شماره تلفن و سایر موارد) معمولاً در حملات فیشینگ استفاده می‌شوند. مهاجمان با تقلید از خدمات رمزنگاری مختلف، به سرمایه‌گذاران بی‌احتیاط دسترسی پیدا می‌کنند، که اغلب وعده بازدهی بالا در مدت زمان کوتاهی می‌دهند.

تأثیر این حمله و نقض داده های ناشی از آن هنوز مشخص نشده است، زیرا این اطلاعیه تعداد کل داده های کاربر را فاش نکرده است.

TrueUSD هنوز به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداده است.

مربوط: TrueUSD از طریق Prime Trust ضربات را متوقف می‌کند، دلار را از دست می‌دهد

TrueCoin اخیراً از Prime Trust مستقر در نوادا فاصله گرفت، مدت کوتاهی پس از اینکه این شرکت به طور ناگهانی سپرده‌ها و برداشت‌های فیات و کریپتو را به حالت تعلیق درآورد.

TrueUSD اعلام کرد که “مستقل از وضعیت” در Prime Trust است، اما گفت که بر مشارکت های متنوع و حفظ “راه آهن های چند دلاری” در جاهای دیگر تاکید دارد.

“Prime Trust تمام سپرده‌های فیات و دارایی‌های دیجیتال را به حالت تعلیق درآورده است. #TrueUSD (#TUSD) تحت تأثیر این وضعیت قرار نمی‌گیرد. ما در معرض Prime Trust قرار نداریم و هیچ سپرده‌ای برای ضرب کردن و بازخرید نداریم. ما چندین ریل USD را در TUSD حفظ می‌کنیم. مطمئن باشید که تمام وجوه شما با TUSD ایمن است.» TrueUSD می گوید.

مجله: فراتر از ارزهای رمزنگاری شده: شواهد دانش صفر از رای گیری تا امور مالی نویدبخش است


نویسنده: Arijit Sarkar
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا