اخبار ارز دیجیتال

Tribe DAO به بازپرداخت 80 میلیون دلار به قربانیان هک Rari رأی داد

رای به بازپرداخت کاربرانی که تحت تأثیر هک قرار گرفته اند، یکی از تصمیمات حکومتی نهایی Tribe DAO است که اعلام کرده است که قصد دارد آن را از رده خارج کند.

پس از ماه‌ها بلاتکلیفی، Tribe DAO به بازپرداخت کاربران آسیب‌دیده از سوءاستفاده ۸۰ میلیون دلاری در برابر استخر نقدینگی پلتفرم مالی غیرمتمرکز (DeFi) رای کپیتال رأی داد.

Tribe DAO که متشکل از Midas Capital، Rari Capital، Fei Protocol و Volt Protocol است، پس از چندین رای و پیشنهادات حکومتی، با هدف بازپرداخت کامل به قربانیان هک در 18 سپتامبر رای داد.

بر اساس داده های پلت فرم رای گیری زنجیره ای Tally، 99 درصد از کسانی که به این پیشنهاد رای مثبت دادند در 20 سپتامبر اجرایی شد.

همانطور که در زیر در داده های رای گیری توضیح داده شده است، به کاربران جداگانه در FEI و DAO در DAI پرداخت می شود. همچنین کاربر باید پیامی مبنی بر سلب مسئولیت امضا کند.

جوی سانتورو، بنیانگذار Fei در توییتر گفت که پرداخت ها 24 ساعت پس از تصویب رای گیری انجام خواهد شد.

بر اساس داده‌های CoinGecko، کل پرداخت 12.68 میلیون FEI با 0.97 دلار و 26.61 میلیون DAI با قیمت 1 دلار در زمان نگارش معامله شد.

این رای یکی از تصمیمات حکومتی نهایی Tribe DAO بود که برنامه هایی را برای از کار انداختن اعلام کرد.

پیشنهاد 20 آگوست توضیح داد که “محیط کلان چالش برانگیز” و “چالش های خاص مانند هک فیوز Rari Capital” همه عوامل در تصمیم گیری بودند.

“در این مرحله، انتخاب مسئول DAO برای در نظر گرفتن این است که پروتکل را در حالتی رها کند که بدون نیاز به حاکمیت به میخ FEI پایبند باشد.”

کل فرآیند بازپرداخت قربانیان هک، با چندین دور رای گیری از طریق نظرسنجی سیگنال لحظه ای و زنجیره ای در حال انجام است. با این حال، به وضوح برای کاربران آسیب دیده منجر نشد.

جوی سانتورو در یک پست توییتر در 20 سپتامبر، چالش‌هایی را که همه آنها برای یافتن راه‌حل با آن مواجه بودند توضیح داد و امیدوار است که سایر DAOها بتوانند از این حادثه درس بگیرند.

مربوط: پروتکل DeFi ماه ها پس از هک Rari Fuse خاموش می شود

“بزرگترین درس در اینجا این است که DAO نیازی به اتخاذ چنین تصمیماتی پس از واقعیت ندارد. این نیاز به قدم گذاشتن در قلمرو را از بین می برد.”

پس از هک، جایزه 10 میلیون دلاری به هکرها پیشنهاد شد، اما افشا نشد که آیا آنها پاسخ دادند.نویسنده: Stephen Katte

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا