🚨 اخبار ارز دیجیتال

بانک‌های سنتی بر «بافرهای کوچک» تکیه می‌کنند: هفته بلاک چین پاریس ۲۰۲۳


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

زهرالدین تواگ، بنیانگذار Woorton معتقد است که Signature Bank مکانی عالی برای بانکداری رمزنگاری شده است، حتی اگر شکست بخورد.

اولین روز از هفته بلاک چین (PBW) با توجه به اینکه مدیران صنعت خواهان فروپاشی شرکت‌های ارزهای دیجیتال بزرگ مانند FTX هستند تا به بانک سیلیکون ولی (SVB) در مقایسه با بانک‌ها منجر شود، تفکر بیشتری را به بحران جاری در سیستم بانکی جهانی وارد کرده است. فرو می ریزد مانند.

در ۲۲ مارس، PBW میزبان یک میزگرد با عنوان «FTX, Luna, Celsius, 3AC: From Heroes to Zero» بود که شامل سرمایه‌گذاری‌های بلاک چین Node Capital، ارز دیجیتال دوستدار SIX، صندوق رشد دلتا، مدیران صنعت از نقدینگی ارزهای دیجیتال بود. . ارائه دهنده Wootton. این پنل در صحنه مونالیزا PBW برگزار شد.

FTX، Luna، Celsius، ۳AC: پانل هفته بلاک چین پاریس “از قهرمان تا صفر”.منبع: پخش زنده

به گفته زهرالدین تواگ، یکی از بنیانگذاران و رئیس تجارت Woorton، سقوط های مرتبط با FTX و درجه سانتیگراد در صنعت کریپتو به دلایلی متفاوت از دلایلی است که به بحران جاری بانکی دامن زدند.

تواگ با اشاره به فروپاشی هایی مانند FTX گفت: «این عدم دقت کافی از سوی سرمایه گذاران، عدم مدیریت ریسک از سوی بازیکنان است. وی خاطرنشان کرد که سرمایه گذاران اغلب از خطرات نگهداری دارایی های کریپتو بی اطلاع هستند و به اشتباه معتقدند که پلتفرم های تنظیم شده از ضرر محافظت می شوند.

“اگر شما در فرانسه تحت نظارت هستید، فقط باید KYC و AML را انجام دهید. من فکر می کنم همه چیز محافظت می شود.”

تواگ گفت که دلایل زیادی وجود دارد، از جمله طمع، به ویژه در میان سرمایه گذاران جوان و بی تجربه. به گفته مدیران، سرایت FTX و سلسیوس هنوز به پایان نرسیده است، و خودی‌های صنعت در حال بررسی یکدیگر هستند و به این فکر می‌کنند که چه کسی ممکن است تحت تأثیر قرار بگیرد. او گفت: «بسیاری از مردم تحت تأثیر قرار گرفته اند و ما نمی دانیم، بنابراین در ماه های آینده اخبار بسیار بیشتری منتشر خواهد شد.

به گفته تواگ، برخلاف فروپاشی ارزهای دیجیتال، مشکل جاری بانکداری جهانی عمدتاً ناشی از آسیب‌پذیری‌های مدل بانکداری سنتی است.

یکی از مدیران Wootton که گفت بانک اجازه گردش وجوه را نمی دهد، گفت: “بعضی از مردم می دانند، اما همه متوجه نیستند که این سیستم ذخیره کسری نزد بانک ها بسیار آسیب پذیر است.” او افزود که تنها حدود ۱۲ درصد رابطه جنسی داشتند. او گفت:

“آنها می گویند که تریلیون ها دلار روی کتاب دارند، اما آن را ندارند. جای دیگر است. سرمایه گذاری شده است، در بازار است، اما آنها آن را ندارند. بنابراین آنها به یک بافر کوچک ۱۲ درصدی متکی هستند. ”

تواگ می‌گوید بانک‌های مشکل‌دار مانند SVB به این «حافظ کوچک» متکی هستند و امیدوارند که «هیچکس برای درخواست پول در فروشگاه حاضر نشود»، در حالی که اغلب به بانک‌های اروپایی و آمریکایی تکیه می‌کنند. تواگ گفت: این موضوع برای بانک‌های بزرگ‌تری مانند مورگان استنلی و جی‌پی مورگان یکسان است، اما مردم همچنان فکر می‌کنند که آن‌ها برای ورشکستگی خیلی بزرگ هستند.

مربوط: FDIC سپرده‌های بانک Signature را به Flagstar می‌فروشد که شامل رمزنگاری نمی‌شود

تواگ گفت: «این چیزی است که در مورد SVB اتفاق افتاد.» وی افزود که مشکل سیلورگیت «کمی متفاوت است». او همچنین استدلال کرد که بحران امضا “داستان متفاوتی است زیرا بانک ها تعطیل نیستند.” او اضافه کرد:

“در سیستم بانکداری رمزنگاری، بهترین مکان برای واریز پول در بانک امضا است. من می دانم که در آنجا امن هستم.”

همانطور که قبلاً گزارش شده بود، وزارت خدمات مالی ایالت نیویورک در ۱۲ مارس امضا را به عهده گرفت و FDIC را به عنوان گیرنده منصوب کرد. به گفته برنی فرانک، نماینده کنگره ایالات متحده، تنظیم‌کننده‌ها با وجود اینکه Signature ورشکسته نیست، اقداماتی را علیه امضا انجام داده‌اند.

نویسنده: Helen Partz

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا