اخبار ارز دیجیتال

معامله گران پس از رد قیمت اتریوم در ۲۰۰۰ دلار، از بین می روند

داده ها نشان می دهد که معامله گران حرفه ای تا حدودی نسبت به حرکت صعودی اتریوم پس از فروش قیمت اتریوم در مقاومت ۲۰۰۰ دلاری تردید دارند.

اتر (ETH) مقاومت ۲۰۰۰ دلاری را در ۱۴ آگوست رد کرد، اما رالی جامد ۸۲.۸ درصدی مانند یک پیروزی برای گاوها از زمان شروع تشکیل گوه در حال افزایش در ۱۳ جولای به نظر می رسد. بدون شک، رویای «پول اولتراسونیک» در حال نزدیک‌تر شدن است، زیرا شبکه انتظار دارد در ۱۶ سپتامبر تراکنش ادغام با شبکه اجماع اثبات سهام (PoS) انجام شود.

شاخص قیمت اتر به دلار، نمودار ۱۲ ساعته.منبع: Trading View

برخی از منتقدان به تأخیر سال‌ها در دور شدن از استخراج اثبات کار (PoW) اشاره می‌کنند و اینکه Merge خود به مسائل مقیاس‌پذیری نمی‌پردازد. مهاجرت به موازی سازی شبکه (شاردینگ) برای اواخر سال ۲۰۲۳ یا اوایل سال ۲۰۲۴ برنامه ریزی شده است.

در مورد گاوهای اتر، مکانیسم سوزاندن EIP-1559 که در آگوست ۲۰۲۱ معرفی شد برای هل دادن اتریوم به سمت کمبود ضروری بود.

حرکت مورد انتظار به سمت زنجیره فانوس اتریوم با انتقادات زیادی مواجه شد، حتی اگر دیگر نیازی به پشتیبانی از فعالیت‌های استخراج گران قیمت و انرژی‌بر نداشت. “DrBitcoinMD” در زیر ناتوانی سهامداران ETH در برداشت سکه های خود را نشان می دهد که باعث کاهش موقت ناپایدار سمت پیشنهاد می شود.

مسلماً کاهش مقدار سکه‌های موجود برای فروش باعث شوک عرضه شد، به‌ویژه پس از افزایش ۸۲.۸ درصدی اتر که اخیراً تجربه شد و هیچ قولی مبنی بر حواله فوری پس از ادغام وجود نداشت.

بازار گزینه ها احساسات مشکوک را منعکس می کند

سرمایه گذاران باید به داده های بازار مشتقات اتر نگاه کنند تا بفهمند چگونه نهنگ ها و میزهای آربیتراژ قرار دارند. انحراف دلتا ۲۵ درصد نشانه ای است که هر زمانی که یک معامله گر برای حفاظت از سمت بالا یا نزولی هزینه اضافی می پردازد، نشان می دهد.

اگر این فعالان بازار از سقوط قیمت اتر می ترسیدند، شاخص انحراف از ۱۲ درصد فراتر می رفت. از سوی دیگر، هیجان عمومی منعکس کننده یک سوگیری منفی ۱۲ درصدی است.

اتر ۳۰ روز گزینه ۲۵% دلتا انحراف: منبع: Laevitas.ch

با وجود آزمایش مقاومت ۲۰۰۰ دلاری در ۱۴ آگوست، شاخص انحراف از زمانی که اتر شروع به افزایش خود کرد، خنثی باقی مانده است. معامله گران گزینه های ETH اکنون در حال ارزیابی ریسک های حرکت صعودی و نزولی مشابه هستند. بنابراین، عدم بهبود وضعیت بازار کمی نگران کننده است.

مربوط: انتقال آدرس نهنگ Ethereum ICO Era 145000 هفته قبل از ادغام

از سوی دیگر، داده های بلند مدت به کوتاه اعتماد کمتری را در سطح ۲۰۰۰ دلار نشان می دهد. این شاخص عوامل خارجی را که ممکن است فقط بر بازار آپشن ها تأثیر گذاشته باشد را حذف می کند. همچنین داده‌هایی را از موقعیت‌های قراردادهای آتی فیزیکی، دائمی و سه ماهه مشتریان صرافی جمع‌آوری می‌کند و به شما بینش بهتری در مورد نحوه موقعیت معامله‌گران حرفه‌ای می‌دهد.

خوانندگان باید تغییرات را به جای اعداد مطلق نظارت کنند، زیرا گاهاً اختلافات روش شناختی بین مبادلات مختلف وجود دارد.

نسبت طولانی به کوتاه معامله گران برتر صرافی اتر.منبع: Coinglass

اتر از ۴ آگوست تا ۱۵ آگوست ۱۸ درصد افزایش یافت، اما معامله گران حرفه ای با توجه به اندیکاتور لانگ به شورت، موقعیت های خرید خود را اندکی کاهش دادند. به عنوان مثال، نسبت معامله‌گران بایننس نسبت به گشایش ۱.۱۶ تا حدودی بهبود یافت، اما به پایین‌تر از سطح افتتاحیه خود در حدود ۱.۱۲ پایان یافت.

از سوی دیگر، Huobi شاهد کاهش جزئی در نسبت بلند مدت به کوتاه بود و این اندیکاتور طی ۱۱ روز از ۰.۹۸ به ۰.۹۶ فعلی خود رسید. در نهایت، این متریک در صرافی OKX به ۱.۷۰ رسید و تنها اندکی از ۱.۴۶ در ۴ آگوست به ۱.۵۲ در ۱۵ آگوست افزایش یافت.

علیرغم افزایش ۱۸ درصدی اتر از ۴ آگوست، هیچ تغییر قابل توجهی در موقعیت اهرمی نهنگ ها و سازندگان بازار ایجاد نشده است. اگر معامله‌گران آپشن ریسک‌های مشابهی را برای حرکت‌های بالا و پایین اتر تخمین می‌زنند، احتمالاً دلیلی برای این وجود دارد. به عنوان مثال، پشتیبانی قوی از فورک Proof of Work بر ETH فشار می آورد.

یک چیز مسلم است، در این مرحله معامله گران حرفه ای متقاعد نشده اند که مقاومت ۲۰۰۰ دلاری به راحتی شکسته شود.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفا است نویسنده لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.نویسنده: Marcel Pechman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا