اخبار ارز دیجیتال

مدیر عامل شرکت توتالیتی توضیح می دهد که چرا هند هنوز تا حد زیادی توسط NFT ها دست نخورده است

اگرچه “وضعیت” در هند بسیار مهم است، میزبانی یک Bored Ape Yacht Club NFT کسی را تحت تاثیر قرار نمی دهد.

علیرغم اینکه به عنوان یکی از بازارهای مورد پذیرش ارز دیجیتال در میان بازارهای نوظهور رتبه بندی می شود، بخش بزرگی از بازار هند هنوز توکن های غیرقابل تعویض (NFT) را قبول نکرده است.

در مصاحبه با کوین تلگراف، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت توتالیتی، انشول روستاگی، توضیح داد که موانع اجتماعی و فرهنگی، و همچنین مقررات مربوط به ارزهای رمزنگاری شده، مانع پذیرش در مقیاس بزرگ NFT ها می شود.

هند با 1.38 میلیارد نفر جمعیت، دومین کشور پرجمعیت جهان پس از چین است. ماه گذشته، سازمان ملل پیش بینی کرد که این کشور در سال 2023 از رقبای خود پیشی خواهد گرفت.

با این حال، Rustaggi توضیح داد که تجارت ارزهای دیجیتال و جمع آوری NFT ها سرمایه گذاری های سفته بازی محسوب می شوند. این مفهومی است که در فرهنگ هندی منفور است و در همان قایق قمار است.

او گفت: “هند رابطه بسیار عشق و نفرت با حدس و گمان دارد. بنابراین کل آسیا، از جمله هند، گمانه زنی را دوست دارند. اما از نظر اخلاقی، ما همیشه دوست داریم در مورد آن بد بگوییم.”

روستاگی توضیح داد که حتی زمانی که به عنوان یک مدیر صندوق تامینی در لندن کار می کرد، در آن زمان توسط مادرش به عنوان “اساساً در حال قمار با پول دیگران” دیده می شد.

در NFT، سفته بازی تنها راه کسب درآمد بود. […] ما به عنوان یک جامعه هنوز از کالاهای دیجیتال استقبال نکرده ایم. “

مطالعات نشان داده است که اکثر NFT ها به دلیل ماهیت سوداگرانه خود خریداری می شوند، اما برخی از مجموعه ها، مانند مجموعه Bored Ape Yacht Club NFT، که دارای فهرست طولانی از افراد مشهور است، به دلیل ثروت و موقعیت به فروش می رسند. سیگنال” از و مهاجم سنگین Crypto به عنوان Hodler.

با این حال، روستاگی گفت که این مفهوم در هند با وجود تاکید شدید بر «وضعیت اجتماعی» در جامعه هند رایج نیست.

“در هند، موقعیت اجتماعی بسیار مهم است و بزرگترین هزینه در هند ازدواج است. مسئله این است که این یک رویداد بسیار اجتماعی است و شما می خواهید بهترین های خود را به دنیا نشان دهید، بنابراین موقعیت اجتماعی مهم است.”

روستاگی می گوید ماهیت سوداگرانه NFT ها مانع از رسیدن آنها به همان سطح “سیگنال” اجتماعی در مقایسه با خودروهای لوکس و ساعت های رولکس می شود، اما گفت:

بنابراین من فکر می‌کنم زمانی برای هند فرا خواهد رسید که NFTها سیگنال‌های بسیار خوبی باشند.

در اواخر سال 2021، شرکت توتالیتی اولین “Lakshmi NFT” خود را با الهام از الهه ثروت و ثروت راه اندازی خواهد کرد. به گفته Rustaggi، این بزرگترین کاهش NFT در هند بود که در مجموع 561000 دلار از مجموعه 5555 NFT به ارمغان آورد.

Rustaggi گفت که این کاهش موفقیت آمیز بود زیرا آن را به عنوان انگیزه ای برای برگزاری NFT تبلیغ کرد که آن را به عنوان یک “بازده تضمین شده” به جای یک “گمانه” معرفی کرد.

مربوط: موضع “بلاک چین، نه رمزنگاری” دولت هند عدم درک را برجسته می کند

با این حال، به طور کلی، Rustaggi معتقد است که تا زمانی که عدم قطعیت نظارتی وجود دارد، پذیرش کریپتو در هند چالش برانگیز است.

دولت هند از سال 2013 موضع قوی ضد رمزنگاری را حفظ کرده است. در اوایل سال جاری، دولت دو قانون مالیات بر ارزهای دیجیتال را پیشنهاد و اجرا کرد. این امر باعث شد حجم معاملات کاهش یابد و بسیاری از کریپتو یونیکورن ها کشور را ترک کنند.

«دولت هند قطعاً دیگر ارزهای دیجیتال نمی‌خواهد. […] دولت به صراحت اعلام کرده است که ما بلاک چین را دوست نداریم و ارزهای دیجیتال را دوست نداریم. ولی یه جورایی احمقانه است “

نویسنده: Felix Ng

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا