🚨 اخبار ارز دیجیتال

شغل خود را پرتاب کنید و ۳۰۰۰۰۰ دلار از کار در DAO به دست آورید؟ در اینجا چگونه است – مجله Cointelegraph

“ماهیت ماکسی همکاری یک نفس خوشایند بود.”

کارمندان بیشتر و بیشتری در حال استعفا از مشاغل ۹۵ شرکت خود برای کار در DAO هستند. پول عالی است، اما DAO ها در یک منطقه خاکستری قانونی قرار می گیرند و می تواند سخت باشد که پای خود را به درب وارد کنید.

ناتالیا ایلیوشینا و ترنت مک‌دونالد، پژوهشگران مؤسسه فناوری سلطنتی ملبورن، مرکز نوآوری بلاک چین، نحوه شروع کار را توضیح می‌دهند.

امسال دو پویایی نیروی کار جدید ممکن است ظاهر شود. ۲۱ میلیون آمریکایی در سال ۲۰۲۱ شغل خود را ترک خواهند کرد استعفای بزرگ پس از سال ها کار از راه دور در دوران قرنطینه COVID-19 و ناامیدی از شرایط زمانی که به سر کار برگشتم.

۱ ۵ کارگر گزارش کردند در همان زمان، اعضای سازمان‌های خودمختار غیرمتمرکز در اوایل آگوست ۲۰۲۲ به ۳.۴ میلیون نفر رسید و تنها در جولای ۲۰۲۲ بیش از ۱۴۰۰۰۰ عضو جدید به آن پیوستند.

یک حرکت کوچک به سمت DAO در مقایسه با یک استعفای بزرگ کم رنگ می شود، اما ممکن است هنوز تعجب کنید که آیا این دو روند به نوعی کوچک به هم مرتبط هستند.

برای یکی، جمعیت شناسی نسبت ها در هر دو گروه به طرز شگفت آوری مشابه است. کارگران، معمولاً بین ۳۰ تا ۴۵ سال، بیشترین آسیب را در صنعت فناوری دارند. دوم، DAO یک سازمان بومی دیجیتال است، که برای بسیاری از کارگران ناراضی که به دنبال فرصت‌های شغلی جدید از راه دور هستند، مناسب است.

پس چرا مردم از کار در شرکت‌های سنتی به عشایر دیجیتالی می‌روند که در محیط‌های جدیدی مانند DAO کار می‌کنند؟ آیا این حرکت شغلی بعدی شما خواهد بود؟

DeepDAO آمار DAO را نگه می دارد
DeepDAO آمار DAO را نگه می دارد. منبع: DeepDAO

جایگزین غیر متمرکز

DAO ها شکل جدیدی از ساختار سازمانی هستند و یک جایگزین ارائه می دهند. Ltd.ثانیه یک تفاوت اساسی برای کارمندان، ساختار افقی است، با سلسله مراتب رسمی و بدون رئیس.

DAO ها هستند نوع جدیدی از اشتغال انقلابی: ترکیبی از مالکیت، اشتغال سنتی، مشاغل آزاد و داوطلبانه. همه اعضا روسا و کارمند هستند (اعم از حقوق بگیر و بدون حقوق) و آزادند هر زمان و هر کجا که صلاح بدانند مشارکت کنند. هر یک از اعضا مختار است که انتخاب کند چقدر زمان صرف کار، رای دادن و شرکت در بحث می کند. علاوه بر این، می‌توانید عضو چندین DAO باشید و میزان زمان و تلاشی را که می‌خواهید برای هر کدام صرف کنید، انتخاب کنید.

طبق گفته DeepDAO، بسیاری از مشارکت کنندگان برتر DAO به طور همزمان در ده ها DAO عضو هستند و پرکارترین مشارکت کنندگان در حال حاضر عبارتند از: بیش از ۸۰ DAOبه عبارت دیگر، استخدام در DAO انعطاف پذیر، اختیاری، همپوشانی و کمتر تنظیم شده است.

در DAO کار کنید
شما می توانید با کار از خانه درآمد خوبی کسب کنید. مطمئناً، این به نظر یک کلاهبرداری است، اما این واقعاً همان چیزی است که DAO ها مستلزم آن هستند.

استخدام یک DAO مزایای قابل توجهی را به همراه دارد انعطاف پذیری کارگر با توجه به تامین کلی نیروی انسانی، ساعات کاری و وظایف مختلف به دلیل ماهیت دیجیتال، از راه دور و ناهمزمان عملیات DAO.

این روزها، امرار معاش کنند نظرسنجی از ۴۲۲ عضو DAO که توسط Gitcoin و Bankless انجام شد، نشان داد که نیمی از پاسخ دهندگان می‌توانند با کار برای یک یا چند DAO امرار معاش کنند. DAO.

5 DAO برتر در DeepDAO
۵ DAO برتر در DeepDAO. منبع: DeepDAO

جاده طولانی پرداخت شده

با این حال، پاداش ها به ندرت به عنوان حقوق سنتی ارائه می شود و معمولاً به صورت توکن پرداخت می شود. علاوه بر این، لحظه ای که شروع به کار برای یک DAO می کنید و لحظه ای که پاداش خود را دریافت می کنید می تواند دو نقطه کاملاً متفاوت در زمان باشد.

در زیر یک تکامل کلی از کار با DAO ها آورده شده است. لحظه ای که به DAO ملحق می شوید (معمولاً با خرید توکن)، می توانید با پیوستن به انجمن انجمن (اغلب Discord) و رای دادن (استفاده از عکس های فوری و غیره) مشارکت را شروع کنید. با این حال، در این مرحله، شانس شما برای دریافت حقوق بسیار اندک است. با افزایش شهرت، جامعه DAO گاهی اوقات (معمولاً از طریق airdrops) بر اساس KPIهای بحث و مشارکت پاداش می دهد.

هنگامی که اعضا با DAO ها آشنا شدند و شهرت ثابتی داشتند، ممکن است شروع به مشارکت در پروژه های اصلی DAO کنند. در این مرحله، این معمولاً به صورت تکمیل یک جایزه است. جوایز پرداخت می شود که منجر به انباشت بیشتر شهرت و مهارت های خاص DAO می شود.

گام بعدی این است که یک موقعیت پاره وقت یا تمام وقت در DAO تضمین کنید. این مشاغل نسبتا کمیاب و سخت به دست می آیند، اما دستمزد بسیار خوبی دارند. چنین موقعیت های طولانی مدت یا مداوم معمولاً با عملیات اصلی پروژه DAO مرتبط است. برای مثال، نقش توسعه‌دهنده نرم‌افزار در پروتکل DAO یا نقش طراح گرافیک در DAO تولید هنر NFT. اگر نمی‌خواهید تعهد ثابتی داشته باشید، می‌توانید در زمانی که راحت باشد به مشارکت خود ادامه دهید و یک فرآیند بررسی همتا تصمیم می‌گیرد که چگونه به ارزش افزوده شده به DAO پاداش دهید.

به عنوان مثال، یک توسعه دهنده ناشناس به نام Squelch به Cointelegraph گفت که تمام چرخه عمر یک استخدام معمولی DAO را تنها در یک هفته طی کرده است.

قبل از پیوستن به DAO، او یک بورس بازار کربن و بیمه بلایای طبیعی ایجاد کرد، برای یک بانک سرمایه‌گذاری کار کرد، به ایجاد یک معیار نرخ بهره برای جایگزینی لیبور به نام آمریبور کمک کرد، و یک شرکت بیمه فناوری را اداره کرد.

آنها از زمانی که در سال ۲۰۰۹ برای اولین بار در مورد بیت کوین شنیدند به بلاک چین علاقه داشتند، اما تا تابستان ۲۰۲۰ دی فای بود که آنها شروع به گذراندن هر لحظه از بیداری در مورد پروتکل ها و قراردادهای هوشمند کردند.

عکس گروهی از anons در Tracer DAO
عکس گروهی از anons در Tracer DAO. منبع: Tracer DAOترک یک شغل خدمات مالی التقاطی هنوز یک جهش بزرگ بود، اما من بعد از دیدن یک آگهی شغلی برای Tracer DAO (اکنون Mycelium) که به دنبال شخصی برای ساخت مشتقات غیرمتمرکز بود، این کار را انجام دادم. پس از گپ زدن با افراد Tracer، معلوم شد که آنها از مربی Squelch، ریچارد ساندر، بت می کردند.

تلفنی پریدم و از تجربه ام صحبت کردم. آنها از من خواستند که مشاور حرفه ای آنها در این پروژه باشم. در عرض یک هفته، از من خواسته شد که به عنوان یک مشارکت کننده تمام وقت با حقوق بپیوندم، و یک هفته بعد از من خواسته شد که تیم اصلی را که به DAO خدمت می کند، اداره کنم.

علیرغم کسب درآمد زیاد در نقش قبلی خود، پول هرگز در چت Tracer DAO به دست نمی آید و به ندرت انگیزه اصلی برای پیوستن به DAO است. بیشتر مردم می گویند جذابیت این است که دیگر برای رئیس خود کار نمی کنند. فقدان سلسله مراتب باعث ارتقای کار گروهی و احساس تعلق به یک جامعه می شود. مشارکت کنندگان DAO اغلب به عدالت و شفافیت سازمان اشاره می کنند. آنها مانند جمعی از کارگران کار می کنند که از طریق بلاک چین کار می کنند و هر یک از اعضا در مورد نحوه پاداش دادن به کار دیگران نظر دارند. جامعه همه تصمیمات را می گیرد.

اسکوئلچ می گوید که ماهیت همکاری و ماکسی یک نفس خوشایند بود.

در ارتباط و همکاری با افرادی که به ایده‌ها و ایده‌های مشابه علاقه دارند، جالب است. با این حال، چالش ایجاد مکانیسم‌ها و انگیزه‌های هماهنگی است تا همه بتوانند برای حل این اهداف با یکدیگر همکاری کنند.

آنها ادامه دادند، من کار سختی با ساختارهای DAO دارم، اما فکر می‌کنم این ابزار عالی برای کمک به گرد هم آوردن افراد به صورت تمام وقت، پاره وقت و گهگاه برای حفظ همه چیز است.

شما می توانید هر چند بار که دوست دارید عضو DAO شوید
هر تعداد DAO می تواند عضو شود. منبع: DeepDAO

ساعات کاری نامنظم و بدون ضمانت استخدام

مزایای تمرکززدایی و مقررات زدایی نیز با خطراتی همراه است.

انعطاف پذیری شغلی با ثبات شغلی و عدم صلاحیت شغلی همراه است. مانند رانندگان و سایر کارگران گیگ اکونومی، آن‌ها هر زمان که بخواهند کار می‌کنند، اما اغلب از حقوقی مشابه کارمندان تمام وقت معمولی برخوردار نیستند.

آرون لین، کارشناس قانون بلاک چین در مرکز نوآوری بلاک چین RMIT، می گوید که کار برای یک DAO در حال حاضر در یک منطقه خاکستری نظارتی است. او گفت که اکثر حوزه‌های قضایی آزمایش‌های قانونی برای اینکه آیا فردی به‌عنوان کارمند یا پیمانکار مستقل رفتار می‌شود، تعیین کرده‌اند، و افزود که سازمانی که به‌عنوان یک DAO ساختار یافته است، به دلیل ساختارش، مسئولیت محدود نمی‌شود.

DAO ها از سایر موضوعات مانند تبعیض و آزار و اذیت در محل کار مصون نیستند، اما ماهیت مقررات زدایی آنها باعث می شود که پیگرد قانونی این اعمال آسان نباشد. پس از همه، DAO جهانی تحت کدام حوزه قضایی قرار می گیرد؟

امنیت شغلی و فقدان چارچوب‌های قانونی می‌تواند زنان را از مشارکت باز دارد، در صورتی که نگران فقدان مقررات مرخصی شغلی یا زایمان یا خطر در نظر گرفته شده در صنعت به عنوان یک کل باشند. ما هنوز اطلاعاتی در مورد این مسائل نداریم، اما ممکن است یکی از دلایل عدم تعادل جنسیتی در این زمینه باشد. یک نظرسنجی بدون بانک از اعضای DAO نشان داد که مردان هفت برابر بیشتر از زنان هستند.

اما لین همچنان خوشبین است. ممکن است منتقدان بگویند که حقوق محل کار ممکن است تحت مدل کار برای DAO ها از بین برود، اما تقاضای زیاد برای مهارت های بلاک چین و رمزنگاری به این معنی است که کارگران قدرت خواهند داشت. فناوری در واقع می تواند اشکال جدیدی از شرایط کار جمعی ایجاد کند.

بهترین بلاک چین هر سه شنبه

برای کاوش متفکرانه و خواندن آرام از مجله مشترک شوید.


با عضویت، با شرایط خدمات و خط مشی رازداری ما موافقت می کنید

اشتغال DAO هنوز باید به وضوح تعریف شود، اما مزایای آن قابل توجه است و می تواند در طول سال ۲۰۲۲ افزایش یابد. روابط کاری جدید با ارائه انعطاف پذیری، شفافیت و مالکیت و همچنین چشم اندازهای سخاوتمندانه غرامت، استعدادها را جذب می کند.

همچنین، برخی از خطرات ناشی از مقررات زدایی از استخدام DAO هنوز به نظر نمی رسد مانع رشد عضویت DAO شود. هنوز مشخص نیست که این موضوع در رابطه با استعفاهای بزرگ چگونه انجام خواهد شد، اما DAO حداقل از نظر خروج کارکنان از شرکت‌های سنتی در طول همه‌گیری دچار کسادی شده است.

بیشتر بخوانید: چگونه DAO خود را فقط با ۵ ماده در خانه بپزید!نویسنده: Nataliya Ilyushina

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا