اخبار ارز دیجیتال

Coincenter: کیفرخواست Tornado Cash “نقض آشکار” برخی قوانین را نشان نمی دهد

پیتر ون فالکنبرگ، مدیر تحقیقات کوین‌سنتر، ادعا کرده است که میکسر ارزهای دیجیتال Tornado Cash یک ارائه‌دهنده نرم‌افزار ناشناس‌سازی است و یک شرکت انتقال پول نیست.

گروه مدافع رمزارز Coincenter از اتهامات اخیر دو توسعه‌دهنده سابق Tornado Cash انتقاد کرده و استدلال می‌کند که حقایق ارائه‌شده نقض آشکار جرایم مربوط به انتقال پول را نشان نمی‌دهند.

در ۲۳ آگوست، رومن استورم و رومن سمینوف توسط دفتر کنترل دارایی های خارجی ایالات متحده (OFAC) به اتهاماتی از جمله توطئه برای اداره یک تجارت انتقال پول بدون مجوز متهم شدند.

پیتر ون فالکنبرگ، مدیر تحقیقات Coincentre در یک مقاله نظری بعدی، استدلال کرد که به نظر می رسد ادعاهای کیفرخواست با راهنمایی های شبکه اجرای جرایم مالی ایالات متحده مغایرت دارد و استدلال می کند که Tornado Cash می تواند برای حواله استفاده شود. این ادعا می کند که فقط ارائه می کند. نرم افزار ارسال پول خود پول بفرست

فالکن گفت: “تنها ادعای کیفرخواست در مورد نقل و انتقالات غیرمجاز متهمان این است که آنها “به نمایندگی از مردم در انتقال وجوه مشارکت داشته اند” و این کار را بدون ثبت در FinCEN انجام داده اند.” برگ می نویسد.

اما آیا کیفرخواست‌ها حاوی حقایقی است که نشان می‌دهد متهمان در قانون مربوطه به فعالیت‌هایی پرداخته‌اند که نقل و انتقال پول است؟

او به تفسیر FinCEN در مورد آنچه که “خدمات انتقال پول” تحت قانون رازداری بانکی ایالات متحده است، اشاره کرد و گفت:

«ارائه‌دهندگان نرم‌افزار ناشناس‌سازی، ارائه‌دهندگان انتقال پول نیستند».

گزیده‌ای از راهنمای FinCEN 2019 Cryptocurrency. منبع: FinCEN.

والکنبورگ سپس به گزیده دیگری اشاره کرد که می گوید فقط افرادی که از این نرم افزار استفاده می کنند می توانند فرستنده در نظر گرفته شوند.

“[A] هر کسی که از نرم افزار برای ناشناس کردن تراکنش های خود استفاده می کند، بسته به هدف هر تراکنش، می تواند کاربر یا فرستنده باشد. “

والکنبورگ استدلال کرد که اگرچه تورنادو کش استفاده از قراردادهای هوشمند پروتکل را برای ارسال پول برای افراد آسان‌تر می‌کند، اما این بدان معنا نیست که توسعه‌دهنده فرستنده است.

“[But] فالکنبرگ توضیح داد که این بدان معنا نیست که آنها فقط به این دلیل که ابزاری را ارائه کردند که دیگران از آن برای انتقال پول خود استفاده می کنند، تبدیل به یک انتقال دهنده پول شدند.

فالکنبرگ همچنین از اتهامات موجود در کیفرخواست که نشان می دهد استورم و سمینوف کنترل کاملی بر قراردادهای هوشمند پروتکل دارند، انتقاد کرد.

قراردادهای هوشمند اتریوم قابل تغییر هستند و افراد ممکن است هیچ کنترلی بر عملکرد خود نداشته باشند، کنترلی نداشته باشند یا اصلاً کنترلی نداشته باشند. او استدلال کرد که این یک واقعیت مهم ضروری است

مربوط: لابی‌های رمزارز همچنان برای حذف تحریم‌های نقدی تورنادو «غیرقانونی» می‌جنگند

کوین سنتر اولین بار در اکتبر مخالفت خود را با خزانه داری ایالات متحده اعلام کرد، زمانی که از خزانه داری ایالات متحده به دلیل تحریم های غیرقانونی بی سابقه علیه تورنادو کش شکایت کرد.

بر اساس کیفرخواست OFAC، آقای استورم و آقای سمینوف به تجارت انتقال وجه از طرف مردم مشغول بودند و یک سرویس انتقال پول بدون مجوز را اداره می کردند. سازمان های اجرایی استدلال کردند که توسعه دهندگان باید در FinCEN ثبت نام می کردند.

آقای سمینوف در ۲۳ اوت به لیست اتباع ویژه تعیین شده و قربانیان قرنطینه OFAC اضافه شد و آقای استورم در همان روز توسط دفتر تحقیقات فدرال در ایالت واشنگتن دستگیر شد.

یکی دیگر از بنیانگذاران تورنادو کش، الکسی پرتسف، توسط مقامات هلندی در آگوست ۲۰۲۲ زندانی و در اواخر آوریل آزاد شد.

والکنبرگ معتقد است که نتیجه پرونده تورنادو کش پیامدهای مهمی برای حقوق قانونی شهروندان ایالات متحده برای ساخت و انتشار نرم افزار در آینده خواهد داشت.

مجله: مجله: Tornado Cash 2.0 – مسابقه برای ساخت یک میکسر سکه ایمن و قانونینویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا