اخبار ارز دیجیتال

Tornado Cash DAO بدون توضیح پس از رای صندوق خزانه داری از بین می رود

Github، Circle، dYdX، Alchemy، Infura… همه پلتفرم ها علیه افرادی که تحت تحریم های ایالات متحده به Tornado Cash یا میکسرها متصل می شوند، اقدام کرده اند.

Tornado Cash DAO پس از اینکه بسیاری از کاربران رسانه های اجتماعی گزارش دادند که جامعه در حال بحث در مورد راه هایی برای به چالش کشیدن تحریم هایی است که اخیرا توسط دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده اعمال شده است، از حالت آنلاین خارج شد.

طبق گزارش ها، در زمان صدور، Tornado Cash DAO پس از بحثی که در آن اعضای جامعه به اتفاق آرا به افزودن ردیف حاکمیت آن به کیف پول multisig وزارت خزانه داری به عنوان امضاکننده رأی دادند، آفلاین بود. گزارش ۲۱.۶ میلیون دلار مشخص نیست که چه چیزی باعث شد تا سازمان غیرمتمرکز خودمختار (DAO) بدتر شود، اما این به دنبال مجموعه ای از اقدامات انجام شده توسط مقامات مختلف و گروه های خصوصی در پی تحریم های ایالات متحده که روز دوشنبه علیه Mixer جنجالی اعلام شد، انجام شد. من اینجا هستم.

در چهار روز گذشته، Circle بیش از ۷۵۰۰۰ دلار سکه (USDC) وجوه را در آدرس های فهرست شده توسط مقامات خزانه داری مسدود کرده است، و dYdX حساب های برخی از کاربران را با وجوه مرتبط با Tornado Cash مسدود کرده و Alchemy و Infura.io را از راه دور مسدود کرده است. . درخواست فراخوانی رویه به میکسر کریپتو. روز جمعه، سرکوب جرایم مالی هلند همچنین از دستگیری یک توسعه‌دهنده خبر داد که گفته می‌شود در پولشویی از طریق Tornado Cash دست داشته است.

اقدامات شرکت های متمرکز فراتر از تجارت با میکسرهای رمزنگاری به پلتفرم های مخابراتی رفته است. روز دوشنبه، رومن سمنوف، یکی از بنیانگذاران Tornado Cash، گزارش داد که پلتفرم توسعه دهنده GitHub حساب کاربری و کاربر Discord خود را به حالت تعلیق درآورده است. گفت: کانال میکسر جمعه هم تاریک بود. در زمان انتشار این مقاله، گروه تلگرامی تورنادو کش همچنان فعال بود.

مشخص نیست که چرا کانال های به ظاهر بی طرف، از جمله Discord، پس از تحریم های آمریکا حذف شدند. با این حال، بر اساس بیانیه مشترک شورای بررسی موسسات مالی فدرال و دفتر کنترل دارایی های خارجی، معاملات ممنوع شده بر اساس گنجاندن Tornado Cash در لیست کشورهای ویژه تعیین شده شامل موارد زیر است: ممکن است شامل “دانلود وصله های نرم افزاری” باشد. مجازات های عدم رعایت تحریم ها می تواند شامل جریمه های سنگین و حبس باشد.

مربوط: کد UI منبع باز برای میکسر بحث برانگیز Tornado Cash

امید ملکخان، استاد کمکی در دانشکده بازرگانی دانشگاه کلمبیا که همچنین ارزهای دیجیتال و بلاک چین را تدریس می کند، در بیانیه ای به کوین تلگراف گفت: برای اولین بار در تاریخ، دولت ایالات متحده هرگونه تعامل با نرم افزار را جرم انگاری کرده است. “این یک انحراف بزرگ از دستور سنتی آنها برای تحریم افراد، شرکت ها و دولت ها است. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد پروژه مورد بحث واقعاً توسط مجرمان / هکرها برای مخفی کردن منابع مالی مورد استفاده قرار گرفته است. اما این پروژه همچنین کاربردهای قانونی زیادی دارد.”

قبل از اعمال تحریم ها، ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، از Tornado Cash برای کمک مالی به اوکراین استفاده کرد و حریم خصوصی مالی گیرندگان را در میانه کشور جنگ زده هدف قرار داد. روز سه شنبه، یک فرد ناشناس از یک میکسر رمزنگاری برای ارسال اتر استفاده کرد. ETH) به تعدادی از افراد مشهور در تلاش برای به چالش کشیدن شدت تحریم ها.نویسنده: Turner Wright

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا