اخبار ارز دیجیتال

کیف پول چند امضایی صندوق جامعه تورنادو کش در بحبوحه تحریم ها منحل شد

امضاکنندگان منتخب صندوق جامعه نقدی Tornado مدیریت کیف پول خود را به DAO سپرده اند.

به دنبال تحریم‌های ایالات متحده بر روی آدرس‌های USD Coin (USDC) و Ethereum (ETH) مرتبط با میکسر رمزنگاری Tornado Cash (TORN)، امضاکنندگان صندوق اجتماعی چند امضایی پروژه منحل شدند.

در سال ۲۰۲۱، جامعه تورنادو کش صندوقی را برای ارائه مشوق ها به مشارکت کنندگان اصلی پروژه ایجاد کرد. وجوه در یک کیف پول چند امضایی تحت کنترل جامعه نگهداری می شد که در آن تراکنش ها توسط پنج عضو منتخب همتا که برای مشارکت آنها در پروژه انتخاب شده بودند تأیید می شود.

اما از آنجایی که تعامل با تورنادو کش مخاطره آمیزتر شد و جریمه هایی از جریمه تا ۱۰ میلیون دلار تا ۳۰ سال زندان برای شهروندان ایالات متحده وجود داشت، وجوه اجتماعی یکی از اعضای جامعه که مسئول آن بود، پست خود را خالی کرده است تا استعفا دهد. مدیریت وجوه به سازمان غیرمتمرکز خودمختار پروژه (DAO).

پس از ۱۲ اوت، امضاکنندگان شروع به دست کشیدن از توانایی خود برای کنترل صندوق کردند. در ۱۴ آگوست، هر پنج عضو کیف پول multisig برای همیشه دسترسی را حذف کردند و کیف پول حاکمیتی را به عنوان تنها مالک صندوق باقی گذاشتند.

اعضای جامعه از دیدن این توسعه شگفت زده شدند و در مورد موضوع تحریم این کد توسط وزارت خزانه داری ایالات متحده بحث کردند. به گفته کاربران توییتر، همه چیز مرتبط با این پروژه خواهد بود توجه همکار.در همین حال، یکی دیگر از اعضای جامعه نظر داد او استدلال کرد که این می تواند راهی برای تحقق کامل DAO ها باشد و زمان آن رسیده است که دارندگان توکن مسئولیت را بر عهده بگیرند.

مربوط: کوین اولری می گوید تورنادو کش ارزش قربانی شدن برای پذیرش نهادی را دارد

در همین حال، در میان نگرانی های فزاینده در مورد تورنادو کش، یک کاربر ناشناس از این فرصت برای انتقال ETH مجاز به افراد مشهوری مانند جیمی فالون، شکیل اونیل، دیو چاپل و بسیاری از هنرمندان دیگر استفاده می کند. من تصمیم گرفتم. به نظر می رسد این تراکنش نشان می دهد که فرستنده در تلاش است مجریان قانون را با جلب توجه به گیرنده فریب دهد. با این حال، عمل پذیرش ارز مجازی کاملاً زمینه‌ای برای پیگرد کیفری نیست، زیرا یک پرونده معتبر مستلزم دخالت «عمدی» با تورنادو کش است.نویسنده: Ezra Reguerra

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا