🚨 اخبار ارز دیجیتال

کارشناس خبره سکوت در مورد چین و وضعیت فعلی بیت کوین ETF را می شکند

تایید اخیر ETF های بیت کوین و اتریوم توسط هنگ کنگ علاقه زیادی را در جامعه مالی برانگیخته است. با این حال، مناقشه بر سر صلاحیت سرمایه گذاران چینی برای شرکت در این سرمایه گذاری ها به وجود آمده است.

اریک بالچوناس، کارشناس مشهور ETF، چالش های احتمالی سرمایه گذاران چینی را روشن کرد. اگرچه ساختار ETF از نظر فنی خرید مستقیم دارایی های دیجیتال را دور می زند، بالچوناس پیشنهاد می کند که موانع نظارتی همچنان می تواند به دلیل محدودیت های دولت چین در دارایی های مجازی مانع مشارکت شود.

در یک نکته مثبت، ربکا سین، تحلیلگر ETF بلومبرگ، پیش بینی های خوش بینانه ای را برای بازار ETF هنگ کنگ ارائه کرد. Sin رشد سالم را پیش‌بینی می‌کند و تخمین می‌زند دارایی‌ها در دو سال اول به ۱ میلیارد دلار برسد. با این حال، این تخمین کمتر از برآوردهای بلندپروازانه تری است که قبلاً پیشنهاد شده بود.

موفقیت ETF های بیت کوین و اتریوم در هنگ کنگ به عوامل مختلفی از جمله بهبود زیرساخت و وضوح نظارتی بستگی دارد. بالچوناس بر نقش حیاتی این عناصر در جذب سرمایه گذاری و قرار گرفتن هنگ کنگ به عنوان رهبر ETF در منطقه آسیا تاکید می کند.

علی‌رغم تفاوت‌های ساختاری ETF، بالچوناس در مورد تایید دولت چین محتاط است و به اقدامات نظارتی تاریخی علیه ارزهای دیجیتال اشاره می‌کند. موضع چین در قبال بیت کوین با سرکوب های دوره ای در فعالیت های تجاری و ماینینگ مشخص می شود که بر عدم اطمینان در مورد تایید ETF و مشارکت سرمایه گذاران چینی می افزاید.

با گسترش تحولات، توجه به چشم‌انداز ETF هنگ‌کنگ، جایی که چالش‌های نظارتی با پتانسیل بازار تلاقی می‌کنند، ادامه می‌یابد.


منبع: U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا