اخبار ارز دیجیتال

3 دلیل برای اینکه نرخ هش بیت کوین همچنان به بالاترین حد خود ادامه می دهد

ماینرهای بیت کوین همچنان از مزایای کاهش قیمت پردازنده گرافیکی برای ارتقای تجهیزات استخراج خود استفاده می کنند تا در رقابت شدید رقابتی باقی بمانند.

در سراسر اکتبر، نرخ هش بیت کوین (BTC) 10.8 درصد افزایش یافت و هر روز به بالاترین حد خود رسید. افزایش نرخ هش امنیت شبکه بیت کوین را افزایش می دهد، اما عوامل زیادی در این متریک نقش دارند.

کاهش قیمت پردازنده گرافیکی

نرخ هش مربوط به قدرت محاسباتی مورد نیاز استخراج کنندگان بیت کوین برای استخراج بلاک ها است. در نتیجه، نرخ‌های هش بالاتر به ریگ‌های استخراج قدرتمندی نیاز دارد تا به استخراج‌کنندگان در استخراج بلاک‌ها و کسب پاداش‌های استخراج کمک کند.

با بهبود بازار جهانی از کمبود تراشه در سال 2022، قیمت واحدهای پردازش گرافیکی (GPU) که ​​جزء کلیدی ریگ‌های ماینینگ هستند، به سطوح معقولی کاهش یافته است. قیمت‌های پایین‌تر GPU به ماینرها این امکان را می‌دهد تا هزینه‌های عملیاتی را در طول بازار نزولی اولیه جبران کنند.

قیمت GPU به روز شده از سپتامبر 2022. منبع: Techspot

ماینرهای بیت کوین همچنان از مزایای کاهش قیمت پردازنده گرافیکی برای ارتقای تجهیزات استخراج خود استفاده می کنند تا در رقابت شدید رقابتی باقی بمانند. علاوه بر این، شرکت‌های بزرگ ارزهای دیجیتال مانند Grayscale نیز برنامه‌هایی را برای سرمایه‌گذاری در سخت‌افزار استخراج بیت‌کوین فاش کرده‌اند.

افزایش تعداد حوزه های قضایی دوستدار رمزنگاری

از زمانی که چین تجارت و استخراج ارزهای دیجیتال را به طور کلی ممنوع کرد، کشورهای دیگر تصمیم گرفتند با ایجاد پناهگاه های امن در حوزه قضایی خود به ماینرهای گمراه چینی کمک کنند.

کشورهایی مانند قزاقستان، کانادا و آلمان در میان اولین انتخاب‌های ماینرهای بیت‌کوین برای جابه‌جایی فعالیت‌های استخراج خود بودند. در نتیجه، استخراج بیت‌کوین کمتر به چین وابسته شد و مزارع برنج غیرمتمرکز شد.

با این حال، داده‌های مرکز تامین مالی جایگزین کمبریج نشان می‌دهد که چین تنها سه ماه پس از اعمال این ممنوعیت، فعالیت‌های استخراج خود را از سر گرفته است که به افزایش نرخ هش بیت‌کوین کمک می‌کند.

ایالات متحده در حال حاضر در صدر فهرست به عنوان بزرگترین مشارکت کننده در نرخ هش بیت کوین قرار دارد و جورجیا با 30.8 درصد، تگزاس (11.2٪)، کنتاکی (10.9٪) و نیویورک (9.8٪) در رتبه های بعدی قرار دارند.

ادغام: حرکت اتریوم به سمت اثبات سهام (PoS)

اتریوم (ETH) اخیراً پس از ارتقای Merge از مکانیسم اجماع اثبات کار (PoW) به مکانیسم اجماع اثبات سهام (PoS) منتقل شده است. در نتیجه، اتریوم دیگر از GPU برای عملیات استخراج پشتیبانی نمی کند.

البته تغییر ناگهانی در مکانیک استخراج، استخراج‌کنندگان اتریوم را مجبور کرده است که تجهیزات خود را برای استخراج بیت‌کوین بفروشند یا تغییر کاربری دهند.

افزایش نرخ هش می تواند باعث نگرانی شود زیرا درآمد استخراج بر اساس دلار آمریکا با وجود افزایش امنیت شبکه در حال تلاش برای بهبود در بازار نزولی است.

نویسنده: Arijit Sarkar

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا