🚨 اخبار ارز دیجیتال

توکن‌ها، نه رمزارزها: SEC نیجریه قانون جدید دارایی‌های دیجیتال را آماده می‌کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

تنظیم کننده اوراق بهادار نیجریه حداقل ۱۰ ماه طول می کشد تا تصمیم بگیرد که آیا یک شرکت دارایی دیجیتال را ثبت کند یا خیر.

نیجریه، یکی از کشورهایی که بیشترین علاقه را به ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین (BTC) در جهان دارد، در حال آماده سازی مقررات صنعتی جدید برای پلتفرم های دارایی دیجیتال است.

بلومبرگ در ۱ مه گزارش داد که در مزرعه برنج، کمیسیون بورس و اوراق بهادار نیجریه (SEC) در حال بررسی اجازه دادن به صرافی های دیجیتال دارای مجوز برای فهرست کردن توکن هایی است که توسط دارایی های خاص پشتیبانی می شوند.

به گفته عبدالکدر عباس، رئیس بخش اوراق بهادار و سرمایه گذاری کمیسیون بورس و اوراق بهادار، مقامات فقط فهرست کردن توکن ها را بر اساس دارایی هایی مانند سهام، بدهی یا دارایی تایید می کنند. عباس گفت که ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) جزو این دارایی ها نیستند.

SEC نیجریه قصد دارد شرکت های فین تک را به عنوان کارگزار فرعی دیجیتال، واسطه تامین مالی جمعی، مدیران صندوق و صادرکنندگان سکه های توکن شده ثبت کند. مقامات تا زمانی که بانک مرکزی مقررات شفافی برای بازار کریپتو ارائه نکرده باشد، صرافی های رمزنگاری را ثبت نخواهند کرد.

عباس گفت که متقاضیان مجوز یک سال “انکوباسیون نظارتی” دریافت خواهند کرد که طی آن کمیسیون بورس و اوراق بهادار مشاغل آنها را مطالعه کرده و به آنها اجازه می دهد خدمات را در کشور اجاره کنند.

“تا ماه دهم، ما باید بتوانیم تصمیم بگیریم که آیا شرکت را ثبت کنیم، دوره نهفتگی را تمدید کنیم یا حتی از شرکت بخواهیم تعطیل شود.”

همانطور که قبلا گزارش شده بود، بانک مرکزی نیجریه بانک های محلی را از ارائه خدمات به پلتفرم های مرتبط با ارزهای دیجیتال در اوایل سال ۲۰۲۱ منع کرده است. رگولاتورها به دلیل این ممنوعیت به ریسک های بالایی در تجارت ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین اشاره کرده اند. بانک مرکزی همچنین متعهد شده است که برای وام دهندگان و مؤسسات مالی که از این دستورالعمل پیروی نمی کنند، مجازات های سنگینی اعمال کند.

مربوط: MetaMask امکان خرید مستقیم ارزهای دیجیتال در نیجریه را فراهم می کند

با وجود این ممنوعیت، نیجریه به عنوان یکی از فعال ترین کشورها از نظر پذیرش و کنجکاوی در مورد بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال ظاهر شده است.

طبق داده‌های Google Trends، نیجریه از نظر علاقه جستجو برای کلمه کلیدی «بیت‌کوین» در رتبه دوم قرار دارد و پس از السالوادور که بیت‌کوین را در سال ۲۰۲۱ به‌عنوان ارز قانونی انتخاب می‌کند، رتبه دوم را دارد. لیست ۵ کشور برتر با علاقه ارزهای دیجیتال شامل سایر حوزه های قضایی نیز می شود. اسلوونی، هلند، سوئیس.

علاقه به ارزهای دیجیتال بر اساس کشورمنبع: Google Trends

بر اساس شاخص پذیرش کریپتو Chainalysis، نیجریه نیز در سال ۲۰۲۲ در بین ۲۰ کشور برتر از نظر پذیرش کریپتو قرار داشت.

همزمان با ممنوعیت ارزهای دیجیتال، بانک مرکزی نیجریه به طور فعال ارز دیجیتال بانک مرکزی به نام eNaira را تبلیغ می کند. بر اساس گزارش ها، eNaira پس از شروع ضعیف، به دلیل مواجهه با کمبود شدید ذخایر ارز فیات کشور، شاهد افزایش پذیرش بود.

مجله: بیت کوین در سنگال: چرا این کشور آفریقایی از BTC استفاده می کند؟

نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا